Türk Telekom'un Yaptığı Zam Hakkında

Diğer ISS mecbur olarak kendi alt yapılarını genişletmeye bakacaklar. Artık bu konuda hükümetten mi destek alacaklar bilemiyorum ama tekellik telekomda olduğu sürece serbest piyasa rekabeti olmaz.
Ttnet yeterince müşteri kaybettiki kuyruk acısı çekiyor, artık millet elinin ttnete mahküm olmadığını görünce çekilmeye başladı, bu da onların rahat rahat at koşturmasını önlüyor. Daha beter olsunlar. Yıllardır, düşük interneti yüksek fiyattan sata sata bitiremediler.

Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Ne tür bir firma bu böyle. Ülkemiz nereden para kazanacağını şaşırmış durumda. Soykırım yaklaşıyor hedef 2023.
Gerekirse her türlü merciye şikayette bulurunum hocam. Kasıtlı yapıyorlar resmen. Kullanıcı bizde mutlu olmazsa başkasında da olmasın mantığı var adamlarda. BTK'nın bir an önce el atması lazım Türk Telekom'a.

İSS de Türk Telekom monopolünden kurtulmak lazım. Diğer şirketler de tamamiyle kendilerine ait alt yapı çalışmalarına başlamalıdır. BTK, SPK, RK bu konularda neden sessiz kalmaktadır ?

100Mbps internet için firma tarafından harcanan maliyet ortalama 30-45 lira arasında gidip geliyor, belki bu kadar bile değildir. Ülkemizdeki firmaların sattıkları üründen ettikleri kâr'a bir sınır getirilmeli. 30 lira maliyeti olan bir internet için nasıl 300-400 lira gibi absürt rakamlar istenebiliyor anlaması güç.

Eki Görüntüle 352806

Yine bir Türk Telekom vakası. AKN kalkmasıyla arap saçına dönen iş tüketiciyi yine zor duruma sokmayı hedefliyor galiba. Türk Telekom'dan bağlantısını kesen bir çok kullanıcı var Türkiye'de. Açıkcası hangi İSS'de olsalarda Türk Telekom'da olduklarından daha mutlulardı. Mutlulardı dedim çünkü Türk Telekom'un hattından internet dağıtımı yapan firmalara kira zammı yansıtıldı Türk Telekom tarafından. Kısacası "Ben tüketicinin kalbini kazanamadım o zaman diğerleri de kazanamayacak" gibi bir mesaj uyandırdı bende. Bu konu hakkında açıklamada bulunan TürkNet'in bireysel iş biriminden sorumlu genel müdür yardımcısı Sinan Kurmuş şu cümleleri sarf etti:

"Türk Telekom, yeni hat kiralama bedellerini eski müşterileri için düşük hızda yüzde 66, yüksek hızda ise yüzde 4.6 artırdı. Üzerine vergileri de koyunca operatörlerin yapacakları zam oranı bu rakamların çok daha üzerinde olacak. Alternatif operatörün 16 Mbps hızındaki internet için KDV dahil Türk Telekom'a vereceği para 43 TL civarında. Satarken hiç kâr etmese, başka hiçbir masrafı olmasa bile 58 TL'ye satması gerekiyor. Ancak satış, destek, altyapı masraflarını ve yüzde 25.5 KDV ve Özel İletişim Vergisi'ni koyarsanız vatandaşa satışı 80 TL'yi bulur. Bu da yüzde 86 zam demek."

Tüketici olarak yıldık. Ülkede adam akıllı fiyata internet kullanmak hayal oldu maalesef.
Bize TT'den gelen mesajda 1 Ocaktan itibaren kotanın kalkacağını ve ek ücret ödemeyeceğimizi söylemişlerdi.Bakacağız artık ne olacak..

Bize TT'den gelen mesajda 1 Ocaktan itibaren kotanın kalkacağını ve ek ücret ödemeyeceğimizi söylemişlerdi.Bakacağız artık ne olacak..
Eğer sözleşmeniz varsa zaten ek ücret alamaz bile. Bir sözleşmeniz bitince artış yaşadığınızda şaşkına döneceksiniz zaten.

Eğer sözleşmeniz varsa zaten ek ücret alamaz bile. Bir sözleşmeniz bitince artış yaşadığınızda şaşkına döneceksiniz zaten.
Benim 2020 Haziran ayına kadar olan bir sözleşmem var. Firmalar kendilerini kurtarmak adına sözleşmelerde koşulsuz ve haber vermeden değişiklik hakkına sahip olabiliyor. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Ben gerçekten de sözleşmem bitene kadar aynı ücretten mi hizmet alacağım? 50Mbps 100GB AKK kullanıyorum ve 100 ₺ ödüyorum. Benim AKK kalkmış olacak mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı