Çözüldü Türk Telekom'un ZyXEL modemi 100 Mbps hıza çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

daghanmustafa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'ye kablolu bağladığımda hızı alıyorum ama kablosuzda 1 tane telefonum bağlıyken Wi-Fi ile verebildiği hız 45Mbps. Sorun belli ki Wi-Fi'de ama nasıl düzeltebilirim?

Modemin resmini ekledim.

Dosya Ekleri

• 674099057_.jpg
    674099057_.jpg
    2,3 KB · Görüntüleme: 7
Çözüm
Arkadaşlar PC'ye kablolu bağladığımda hızı alıyorum ama kablosuzda 1 tane telefonum bağlıyken Wi-Fi ile verebildiği hız 45Mbps. Sorun belli ki Wi-Fi'de ama nasıl düzeltebilirim?

Modemin resmini ekledim.

Modeminizde 5GHz yok ise 2.4GHz üzerinden maksimum mevcut hızın yaklaşık yarısı gibi değerler alırsınız.

Modemin resmini ekledim.

Modeminizde 5GHz yok ise 2.4GHz üzerinden maksimum mevcut hızın yaklaşık yarısı gibi değerler alırsınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Wi-Fi'de bu durum normaldir, internetin hızını tam kapasitede kullanmak için kablo gerekir. Sonuç olarak sorun yok.

Hocam anlıyorumda 100 Mbps tam alamasam anlarımda yüzde 40'ını alıyorum genelde insanlar 100 alamasa 80 alırlar.

Altyapı, bağlantı türü vs. çok etki eder. Bu yüzden normaldir.

Hocam altyapı yeni ve sağlam modeme gelen hızda sorun yok sorun modem Wi-Fi'ya gücü yetmiyor gibi ama pratik çözüm arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı