Türk yapımı Zula'ya neden bu kadar ön yargılıyız?

Ben yaklaşık 3,5 yıl oynadım o lanet oyunu pc çok kötü olduğu için. Onlarca sebep var oynamamak için.
*Tam olarak para hortumlamak üzerine kurulmuş bi oyun.
*Zaten pay to win mantığa sahip. Para verirsen güçleniyorsun.
*Tamamen şansa ve kumara dayalı, çocuklarımızı zehirliyor kumara alıştırıyor.
*Gelişim sıfır. 4 yıl sonra oyunda rekabete tekrar bağlanma geldi diye sevinebilen bir kitlesi var.
* 4 yıl önce bile var olan - oyunu oynayan herkesin bildiği bug lar hala oyunda duruyor.
*Oyunun mekaniğinde en ufak gelişme olmuyor. Maplar de en ufak düzeltme yok.
*Oyuna sadece desen geliyor sezon değişiyor kasa geliyor. Ama saçma özü hep aynı.
*Hileyle sıralamada herkesin gözü önünde ilk 10 a giren klanlar banlanmıyor.
*Oyun bizzat kendisi el altından hile satıyor.
*Oyunda bug hata bitmiyor. En kral pc de de oynasan oyundan atabiliyor.
*Oyunda belli bir spray olayı yok.
*İlk attığın mermi bile hedefe doğru gitmeyebiliyor.
*Koşarak adam vurabiliyorsun.

Şuan aklıma gelenler bunlar az bile kalır. Daha ne sahtekarlıklar yapıyorlar markette kasalarda ihtimallerle oynuyorlar, yayıncıları ayartıyolar, aleni dolandırıcılık yaptıkları çok açık söylüyorum.

Oyunu Betasından itibaren 3 Yıla yakın oynadım. Kesinlikle Zula iyi bir oyun değil, sen neden oynadın diye sorucak olursanız ergenlik ve parasızlık diyebilirim (fakirin CS'si).

-Oyun olabildiğince P2W. Silaha + basma muhabbeti hakketen para basma makinesi. +0 Bir silah ile +6 arasında ciddi bir fark var. +6 Geçirmekte o kadar kolay değil %20 şans felan...
-Duvarda sadece kafası görünen bir insana ne hikmetse ''Body'' gitmesi gibi saçma sapan hatalar.
-Grafikler iç açıcı değil.
-Oynanış berbat.

Ve liste uzar gider. Milli duygular ve arkadaşlarımın gazıyla oynadığım bir oyun 3 yılıma mal oldu. Değmiyecek bir serüvendi, hiç bir şey katmadı. TeamSpeak 3 kurulan arkadaşlıklar zaten yalan. Garip bir hiyerarşi sistemi var ve büyük insanlar bile çocuk akıllı. Anlıyacağınız Türk yapımı oyun diye bir şeyi övmemek lazım sonra bizim kanımızı kendi adamımız sömürür.

Arkadaşlar ilk öncelikle Zula Türk yapımı bir oyun değil Türkler sadece Zulada reklam ve tanıtma konusunda varlar, oyun aslında çin yapımı (hatta madbayt games oyuna girşte yazıyor) lokum games ounda sadece Türkçeleştirmeleri yapıyor. Belki dersinizki oyunda Türkiye haritaları var bu haritaları lokum games madbayt games tarif vererek yaptırıyo, gerçek bu.

Arkadaşlar oyun çıktığından beri oyunu oynayan kitle ortalama 9-15 yaş aralığında. Asıl mevzu oyunun yaş kitlesi değil oyuna olan ön yargı ve alaycı tavrın sebebi ne?
Dürüst olayım ben oyuna başından beri ön yargılı yaklaştım P2W olması ve oynanış açısından hiç beklentimi karşılayamamış olmasıydı. Hani Türk yapımı bir oyuna sahip çıkmak çok doğru olur ancak sizlerin/başkalarının oyuna ön yargılı olma sebebi nedir arkadaşlar? Bu ön yargıyı nasıl yıkacağız?

Oyuna olan ön yargımız P2W olmasından dolayı.

Geri
Yukarı