Türkiye bir Hukuk Devleti mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Emin Bozgeyik O partiye özel yaklaşım. Ben genelleme olarak halkın ne tepki vermesini bilememesinden bahsediyorum. Ya sus ya yak yık ortalığı saçmalığından.
Partiye özel olsa parti ismi veririm. Öncelikle sizin ''özel''ve''genel'' nedir farkını anlayıp aramıza tekrar dönmenizi temenni ederim... Konuyla oldukça alakalı, çünkü halk ne oy verirse versin sonuç değişmeyeceğini zannediyor. Fakat durum böyle değil... Biz sesini duymadığımız bir baraj altı partisinin bir gün iktidar olamayacağını garanti edemeyiz. Zira bu ülkede ne iktidarlar vardı da tozla duman oldular. Burada anlamak için bir seçmen gibi düşünmen gerek! Bu insanlar her seçmen kağıdına baktığında, o koca kağıdın içinden üç partiyi görebiliyorlar ve sonuç olarak bir çıkmazın içine giriyoruz...
Kısaca yaptığımız seçimler bilinç değil demek istiyorum. Halkın verdiği oyun ve kararların sağlıklı olup olmadığının sorgulanması gerek!

Bence hukukun böyle olmasında bizim katkımız (halk olarak) var. Resmen insanların beynini yıkıyorlar. Önce teknoloji diyip kafamıza soktular,teknolojiyi sadece telefon,T.V olarak sundular. Sonra belgesel yerine dizi, magazin, çarpıtılan bir tarih izlemeye başladık. Bu ülkenin kurucularına ayyaş dediler. Ve biz (halk) hâla oturuyoruz. Böyle halka orantılı bir hukuk yakışır.

Benimle dalga geçtiğin için sana direk ezik demeyeceğim. Bunun yerine Dön de bir tarihine bak diyeceğim. Ne kadar şanslı olduğunun farkında bile değilsin. İngilizler senin gibilere "looser" diyor.
Mustafa devşirmesi, sana cevap verme fırsatım olmadı tel yoğunluğundan. Bana ''dön de tarihine bak'' diyerek ne demek istedin? Ve senin ne haddine ki basit bir espriye böyle hırlayarak saldırdın? Söyle bana devşirme kardeşim?
Hem seni ben mi ezdim ki aklına gelen ilk kelime eziklik olmuş zavallı.

Ciddi ciddi birşeyler konuşurken gelip alenen benimle dalga geçen birine "looser" yani gevşek dedim. Şimdi gelmiş olmadık hakaretler ediyor. Arkadaşlara tavsiyem bu türden seviyesiz insanlarla muhattap olmasınlar. Direk Gözardı et gitsin. Ne muhattap oluyorsun? Yazdığı şeyle çapını belli etmiş zaten. Bu durumda o seviyeye inip karşılık vermek de mümkün olmuyor. Muhabbete limonu boca etti resmen. Ne güzel konuşuyorduk.

Şahsi düşüncem olarak ülkenin başına hangi parti geçerse geçsin bu olay hiç değişmeyecek. Ülkeyi çıkarlar yönlendirdiği için İnşAllah en kısa zamanda bu vatanın geleceğini düşünen liderler ortaya çıkar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı