Türkiye bitmeye başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi kendine bir şeyler söylemişsin cevap vermiş ve gayet yerine cevaplar vermiş. Anladığınız dilden konuşmuş arkadaş parmaklarına sağlık. Twitch de yayın açıp yüksek paralar kazanıyorum demişsin kanıtlar mısın? O arkadaştan da kanıt isterdim ama ailesi kazanıyormuş kendisi kazanmadığı için kanıt isteyemiyorum.

Sözde herkes dövizci, kurcu iki gün sonra açım diye hashtag açıyorsunuz Twitter'da. İnanılmazsın gerçekten. Gizli Akp'li ne ya ilk defa duyuyorum. İktidar'ın neyini savunuyorum ki Akp'li olayım. Muhalefetin yanlışlarını dile getirmek ne zamandan beri iktidarı desteklemek oldu. Boşsun kanka. Emin ol şu an cevaplamak zorunda da değilim dediğini bu da son olsun. İki gündür ben sıkıldım siz aynı şeyleri niteleyip durmaktan sıkılmadınız. Laf anlamıyorsanız tarafsız eleştiri yapmamın bir manası yok diye düşünüyorum. Sana da bu zihniyetinle iyi günler diliyorum 15 yıl iktidara basıp bize sıkıntı yok basarız diyen ailenin çocuğu seni.

Birincisi, ben dövizci değilim, ailemin kazancı döviz, yani ben döviz falan kazanmıyorum. Bunu daha anlayamamışsın. İkincisi, kendim özellikle belirttim zaten "Durumumuz iyi olduğu halde olmayanı düşünüyorum tepki gösteriyorum." diye. Evet, gerekirse açız diyenlerin sesini duyurmak için açız tagine destek paylaşımı yaparım. Bu beni acından ölüyor yapmaz. O zaman senin zihniyete göre tarkan gibi sanatçılar acından ölüyor ayrıyeten tarafsız eleştiri yapmıyorsun zaten malum partili olduğunu gizleyerek muhalefete laf atan zihniyetsin :D Son cümlene gelelim. Senin gibilere böylesi yarıyor ne yapalım :) Tabii özellikle belirtmiştim hiç oy vermediğimizi ama kapasite işte ne yaparsın tekrar tekrar anlatmak zorundayız.

Son düzenleme:
Elindeki muhalefet bu başka muhalefet yok. Onu sürekli eleştirmek yerine destek versen ne olur ?
Evet, eleştirmek en doğal hakkında elinde başka bir muhalefet yok.
Bunu gibi düşüncelerde kaybetme sebebimiz.
Ben bu düşünceye karşıyım. Eleştirilerden dolayı hemencecik kırılan bir siyasetçi, iyi siyaset yapamıyordur. Siyaset içerisinde siyasetçiler birbirlerini, yakaladıkları açıklardan vurmaya çalışır; siyasetçi ya o açığı vermeyecek ya da o açığı kapatmayı bilecek. Bu nedenle "muhalefeti eleştirmeyin, oy kaybeder" düşüncesi bana çok saçma geliyor.

Twitch de yayın açıp yüksek paralar kazanıyorum demişsin kanıtlar mısın?
Kanıt için oturduğu yerden kalkması lazım ama göreceğin şeyden ne kadar memnun olursun bilemem.

18 yaş altı banka hesabı açma konusunda 2 hafta önce yardım isteyen, 10 gün önce günlük 120 liraya akşam 6 sabah 4 çalışmak mantıklı mı diye konu açan, geçenlerde bayramda hiç para toplayamamaktan şikayet eden, birkaç gün önce Youtube'a Twitch editi yaparak günlük 50 kazanmaya bakan çocuk gelmiş Twitch yayınlarından zengin olduğu palavrasını atıyor. :D

Yönetim değişmeli dedikten hemen sonra aynı yönetime oy atacağını söyleyecek kadar akıl tutulması yaşayanları da bu kadar ciddiye almayın.

Hep diyorum, forumda palavracılara ve boş boş sıkanlara prim vermeyin. Aşağılayıp engeli basın, kendi kendine ötmeye devam etsin. Kafanız rahat olur. Daha önce de kendisi hakkında yorum yapmışım, demin baktım geçenlerde denk geldiğim elemanmış. Aklı yok, fikri yok, üstüne palavracı, o da yetmiyor aklınca başkalarını aşağılamaya çalışıyordu.

@Recep Baltaş Forumda desteksiz palavra atmaya ne zaman yaptırım gelecek? Opera VPN'ninden bağlanıp X ülkede okuyorum/yaşıyorum diyenler, Trump'ın bilmem nesi benim peşimde diye şizofren şizofren konuşanlar, akrabasının beynini CIA'in kontrol ettiğini iddia edenler, yazılım ihraç eden şirketi olduğunu iddia edip şirketinin ne kadar vergi ödemesi gerektiğinden haberi olmayanlar... Forum ruh hastalarından ve palavracılardan geçilmiyor uzun süredir. Bunların yaptığı şeye yalan deyip geçmemek lazım, birilerini yanlış yönlendirmeye yönelik söylenen yalanlar bunlar.

Bu konudaki malum kişinin palavrasının kanıtları:

Screenshot_105.png

Screenshot_107.png

Screenshot_108.png

Screenshot_109.png

Screenshot_110.png

Son düzenleme:
70 sayfalık yem konusu çıkmış ortaya. 😂

Kimse kusura bakmasın ama ülkemizin ekonomisi inşaat sektörü ile dönüyor, dışarıya satacak değerli malımız yok ve inşaattan gelen para da yatırım amacıyla harcanmadı dolayısı ile enflasyon patlak verdi.
Almanya gibi ağır sanayimiz, Amerika gibi iPhone-silah sanayimiz, Rusya gibi savunma-enerji veya tahılımız yok.

Ülkenin insanı sigara izmariti yolun ortasında görülmesin diye yol kenarındaki mazgala atarken politikacılara umut bağlamayın.
Hele hele muhalefet tarafı solcu SJW ve teröre karşı net tavır takınmıyorsa.
Avrupa ve Amerika'ya piyon olurlarsa da tam olur.

İlerleyen zamanlarda dünya genelinde ekonomik kalkınma planları oluşturulacak muhtemelen, ona göre kendinize yatırım yapın. 😇

Türkiye'de sadece yönetimin değişince ülkenin kurtulacağı zihniyeti var. Yok öyle bir şey. Ülke ekonomisi alım gücümüzün zayıflamasından kaynaklı. Şu an dış dünya ile ilişkimizi sayın cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan'dan başka kimse bu kadar iyi yapamaz. Yaşam, suçlar gibi faktörler de her ülkede ve her zaman var. Olmaya da devam edecektir.

Eyy bla bla bla deyince dış dünya ile ilişkilerimiz iyi mi oluyor? Allah'ın 3. dünya ülkelerinin yöneticileriyle toplantı yapınca diplomatik ilişkilerimiz mi gelişiyor? Erdo sadece posta koyuyor millet de bunu bir şey sanıyor.

Türkler Osmanlı hariç her zaman çağın ilerisinde ilerlemiş ve medeniyete timsal olmuştur. Yaşadığımız topraklar oldukça verimli tarım arazilerine sahipken bunların değeri bilinmedi. Ülke şu an kaynayan kazan ve herkes birbirine saldıracak yer arıyor. Yoğun bir ırkçılık ve propaganda var. Eğitim sistemi ve ya adalet sistemi bunları 4 sene önce gömdük fakat bencillikle kendinizi etkilemeye başladığında cenaze namazını kıldınız. Ekonomi ve ya adalet sistemi değişse bile Türk insanı ilim ve irfan olarak çok büyük yaralar aldı. Siyasal İslamdan ateist olmuş bir nesil ve ya Kürt, Yunan, Ermenilere karşı nefretle büyütülen çocuklar büyüdüklerinde ve evlendiklerinde bir sonraki nesile bu kafa yapısını dayatacak. Malazgirt Savaşı aracılığıyla şu anki yaşam alanımıza yerleştik fakat şu an Kürtler aşağılanıyor. Kimse Malazgirt Savaşında ordunun yarısından fazlasının Kürt olduğunu söylemiyor. Konuşulacak çok şey var fakat her şey düzelirse bile bu kafa yapısının nesilden nesile aktarılacağını kimse konuşmuyor...

Ben bu düşünceye karşıyım. Eleştirilerden dolayı hemencecik kırılan bir siyasetçi, iyi siyaset yapamıyordur. Siyaset içerisinde siyasetçiler birbirlerini, yakaladıkları açıklardan vurmaya çalışır; siyasetçi ya o açığı vermeyecek ya da o açığı kapatmayı bilecek. Bu nedenle "muhalefeti eleştirmeyin, oy kaybeder" düşüncesi bana çok saçma geliyor.

Eleştirebilirsin. Elindeki son umuda sil at.
Eleştiri kötü bir şey demiyorum. Ama şu an yapılacak bir şey değil.
Zaten bu konundaki konuşların 10 yıl sonra niye yaptım niye eleştirdim diye bin pişman olduklarını görebiliyorum.
Vatan elden giderken sen oturup bir şeyler eleştirirsen olmaz.
Bu Z kuşağına bir şeyler öğretmek zor olacak gibi 😅
Gerçekten problemli bir kuşak ve geleceğimiz bunları eleştirilerine teslim etmek ayrı dert.
Z kuşağında önce iyi ki doğummuşum.
Taş kafamıza düşmesi gerekiyor demek, canımız yansın öyle akılımız başımıza gelir.

Son düzenleme:
Türkler osmanlı hariç her zaman çağın ilerisinde ilerlemiş ve medeniyete timsal olmuştur. Yaşadığımız topraklar oldukça verimli tarım arazilerine sahipken bunların değeri bilinmedi. Ülke şu an kaynayan kazan ve herkes birbirine saldıracak yer arıyor. Yoğun bir ırkçılık ve propaganda var. Eğitim sistemi veya adalet sistemi bunları 4 sene önce gömdük fakat bencillikle kendinizi etkilemeye başladığında cenaze namazını kıldınız. Ekonomi veya adalet sistemi değişse bile Türk insanı ilim ve irfan olarak çok büyük yaralar aldı. Siyasal İslam'dan ateist olmuş bir nesil veya kürt, Yunan, ermenilere karşı nefretle büyütülen çocuklar büyüdüklerinde ve evlendiklerinde bir sonraki nesile bu kafa yapısını dayatacak. Malazgirt savaşı aracılığıyla şu anki yaşam alanımıza yerleştik fakat şu an kürtler aşağılanıyor. Kimse malazgirt savaşında ordunun yarısından fazlasının kürt olduğunu söylemiyor. Konuşulacak çok şey var fakat her şey düzelirse bile bu kafa yapısının nesilden nesile aktarılacağını kimse konuşmuyor...

Osmanlı zamanı hariç mi?
Osmanlı döneminde 300 yıl üç kıtaya hükmettik Avrupa'yı,Asya'yı ve Rusya'yı dizginledik fethettiğimiz yerler huzur ve mutluluk içinde yaşadı son 200 yılının kötü olması 600 yıllık imparatorluğun kötü olduğu anlamına gelmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı