Türkiye de Venezuela gibi olur mu?

Ekonomimizin durumunun üretime teşvik ve yatırımcıya güven ile düzelebilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Venezuela sizce bu şekilde düzeltebilir mi ekonomisini?

Yaşlı kesimi bu kadar çok dışladın da ülkeyi düzeltmek için ne tür fikirlerin var merak etmeye başladım.
Eğtim ilk eğtimi değiştiririm ki yeni nesil düzgün yetişsin. Sonra oy sistemini değiştirir bilgili insanların oy kullanamsını sağlarım. Ekonomi için de üretime geçerim. Ülkede yetişen kaynaklara bakar onlarla en gelirli üretimi yapar dış ülkelere satar. Ekonomiyi düzeltmeye bakarım.

Geleceği biz yöneteceğiz, haliyle bizim karar vermemiz gerekir. Sonucunda o yaşlı kesim 10-15 yıl sonra göçtükten sonra yedikleri haltları biz ödeyeceğiz.

Dediğiniz şeyler demokrasinin temel ilkelerine aykırı. Sandıkda oy verirken herkes eşittir. Yaşlılar oy vermesin gibi bir zihniyet çok saçma.

Yaşlı kesimi bu kadar çok dışladın da ülkeyi düzeltmek için ne tür fikirlerin var merak etmeye başladım.
Dostum bir çok fikir ve plan yapılabilir. Çağ ayak uydurmayı bilmeyen yaşlı kesimi neden başa geçirelim? Adamlar akıllı telefon kullanmayı daha çözemediler daha. Bu ülke ha dediğin zaman düzelecek gibi değil zaten 5-10 yıllık bir ekonomik plana ihtiyacı var sırf ekonomiyi düzeltmek için. Yaşlıları sevmiyor değilim ama gidip emekliliklerini rahatça yaşasınlar evlerinde oturup yazları tatillere gidip gezebilsinler böyle hayatlarına devam etsinler ya da bir işte çalışıyorsa cidden iyiyse o işte (örn: bilim adamı) devam etsin tabii ki. Lakin ben artık ülkenin başına gelen adamın dedeler yaşında olmasından bıktım usandım. Gençleri anlamayan, Z kuşağının isteklerini yerine getiremeyen bir iktidara gerek yok. Dışlama değil o adamın işi benim geleceğimi seçmek ya da yönetmek olmamalı.

Dediğiniz şeyler demokrasinin temel ilkelerine aykırı. Sandıkda oy verirken herkes eşittir. Yaşlılar oy vermesin gibi bir zihniyet çok saçma.
Yurt dışındaki yaşlılar ile bizim ülkedeki yaşlılar aynı değil dostum. Bizim ülkede bilmeyen, cahil yaşlı sayısı çok ama çok fazla. Tek yaşlı olsa yine iyi genç, yetişkin dolu bilmeyen ve cahil mevcut ülkede ama en çok bu sayı yaşlılarda gözüküyor.

Yurt dışındaki yaşlılar ile bizim ülkedeki yaşlılar aynı değil dostum. Bizim ülkede bilmeyen, cahil yaşlı sayısı çok ama çok fazla. Tek yaşlı olsa yine iyi genç, yetişkin dolu bilmeyen ve cahil mevcut ülkede ama en çok bu sayı yaşlılarda gözüküyor.

Telefon varsa zenginsin hocam. :D Ben 17 yaşındayım telefonum yok. Ben konuşabilirim.

Eğtim ilk eğtimi değiştiririm ki yeni nesil düzgün yetişsin. Sonra oy sistemini değiştirir bilgili insanların oy kullanamsını sağlarım. Ekonomi için de üretime geçerim. Ülkede yetişen kaynaklara bakar onlarla en gelirli üretimi yapar dış ülkelere satar. Ekonomiyi düzeltmeye bakarım.
18 yaşını geçmiş her Türkiye vatandaşı oy kullanabilir, kimsenin hangi partiye oy verdiğine de karışamazsın. Hangi ülkede sadece zeki insanların oy kullanabildiği bir sistem varmış? İlk defa bu forumda duyuyorum. Senin söylediğin şey senin istediğin partiye oy vermesi lazım insanların, bana öyle geldi. Bu da demokrasi ilkelerinin hiçbirine uymuyor.

Ne yapalım yani? Yaşlılar AKP'ye oy veriyor diye yaşlıların oy verme haklarını ellerinden mi alalım?

Yeni konular

Geri
Yukarı