“Türkiye Devleti'nin dini İslam'dır” ibaresi neden kaldırıldı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

pikpakit

Hectopat
Dede sen bu forumu nereden buldun?

İnterneti türkler buldu. Avrupalılar kıskanıp elimizden çaldı, ne zannettiniz ki?

Yani arkadaşlar... Bunları neden tartışıyorsunuz ki? Düşünmeye-tartışmaya bile değmez konular kaçıncı yüzyıldayız artık. Ve hani ciddiye alınmayacak insanları da ciddiye alıp laf anlatmaya çalışıyorsunuz. Gülün geçin, 2021'de hala bazı şeyleri farkedememiş insanlar farkedememiş değil gerçeklere gözlerini ve kulaklarını kapayıp fark etmemeyi seçmiş insanlardır. Boş verin yani. Size bir şey olmasın.

ragnarock492

Decipat
Makaleler
1

crazy gulu gulu

Centipat
Makaleler
1
Türk laikliği ilkesinde devlet dini yoktur. Devletin dine sahip olması, düşünelemez. Din ve devlet işleri ayrıldı ve din istismara uğratılmaması için Diyanet kuruldu.
Hocam anlamadım neden istismara uğrasın? Ve istismara uğramaması için neden 10 milyon TL gerekli?

msty611

Picopat
Ben de hep sormuşumdur laik olacağız derken bağnaz mı olduk diye çünkü laik devlet dediğin herkese eşit muamele eden devlettir. Elin yunanında bile müslümanların nikahını din görevlileri kıyabiliyorken bizde 4-5 sene önce geldi bu yetki.

IDenizI

Decipat
Yer
Scarlet Witch'i görmeyi bekliyor.

Kapkaba

Centipat
Makaleler
2
Yer
Kalradya/Kergit Hanlığı-Sarranid Sultanlığı
Asimile başarılı oldu mu? Ben göremiyorum.
Kral geldi işte. Arkadaşlar Avrupa'nın yaptığı asimilasyonlardan değil de Osmanlı'nın kurduğu bir sistemden nefret ediyor şu anda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı