Türkiye'nin asla düzelemeyecek olmasının sebebi nedir?

Asla düzelmeyecek demek doğru olmaz eğer iyi biri seçilirse ülkemiz iyi yerlere gelebilir ancak yapılması gereken çok şey var iyi biri seçilirse de ülkenin iyi yerlere gelmesi çok uzun sürer çünkü yapılması gereken şeylere engel olan bir sürü insan var bunlar sol gericiler, sağcı yobazlar, fanatikler vb kişiler

Çare zafer partisi. Ar*p seviciliği, bir makarnaya oy vermek, yol köprü gibi basit hizmetleri çok büyük bir lütuf olarak görmek. Tatili, evi, arabayı ve telefonu, kısaca insanca yaşamayı lüks olarak görmek. Akşama kadar çalışıp ev kirası ve faturaları zar zor ıkına ıkına ödeyip eline kalan 3 kuruşa şükür edip neden bu kadar çalıştığım halde güzel standartlarda yaşayamıyorum diye sorgulamamak. Herhangi bir kafede 1 bardak kahve içmek bile çok büyük lüks olarak görülüyor. Ulan sadece karın doyurmak yaşamak mı oluyor? Sokaktaki köpekte yemek yiyip uyuyor zaten ondan ne farkın kalıyor? Bu yazdıklarım kimseyi hedef göstermiyor ve kimseyi aşağılamak amacı ile yazılmamıştır. Yatırım tavsiyesi değildir.

İnsanları fakirliğe şükür etmeye alıştırdılar ve boş vaatlerle kandırdılar bunlara oy verenlerin büyük kısmı da düşünmekten yoksun olduğu için her seçimde bunlara oy verdi Tayyip ve Süleyman Soylu gibi insanlar lüks için de yaşarken halkın büyük kısmı hava soğuk olduğunda üşürlerken ödeyemeyiz korkusuyla kombiyi bile açamıyor

Merkez bankasının bağımsız olmaması, eğitim, siyasi şiddet, dış politika, akılsız yöneticiler, yozlaşma, yolsuzluk, gereksiz inşaatlar, dış siyasette başarısızlık vs. diye gider bu liste, Türkiye'nin en büyük sorunu halktır, Z kuşağından da pek bir şey beklemeyin. İçlerinde en fazla ülkeye katkı sağlayacak yüzbinler ile sınırlı kesim var. İşini doğru düzgün yapan bakanlar, meclis üyeleri (kelimeyi unuttum) gelseydi emin olun bu kadar rezil bir duruma düşmezdik.

Ve orta doğu ülkesi olup, batıya şekil ayağına kendimizi rezil etmemizde var. Sen İran gibi "atarız, ederiz, keseriz, vururuz" dersen tabii bu hale düşersin.

Geri
Yukarı