Türkiye İsveç ve Finlandiyanın Natoya katılma görüşmelerini süresiz olarak iptal etti

Fur1907kan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Az önce son dakika olarak geçen gelişmedir. Türkiye'nin isteği üzerinde İsveç ve Finladiya arasındaki üçlü mekanizma toplantıtısı süresiz olarak iptal edildi.

Kendileri etti kendileri buldu. Son yapılan malum olaydan sonra herkesin bunun olacağını tahmin etmesi gerekiyordu zaten. Eee saygı duymadan saygı bekleyemezsin. Hem teröre tam destek hem fikirlere hem bir inanışa özellikle NATO'da son onay alacağın ülkenin nüfusunun büyük çoğunluğunun inandığı inanışa saçma sapan kabul edilemeyecek bir saygısızlık yap kendi ayaklarına sıktılar.

Son düzenleme:
Şimdi muhalefeti abartanlar İsveç tarafından bakmayı seviyorlar lakin Türkiye'nin istediği şeyler çok basitti. Madem onlar için Nato bu kadar önemliydi, ifade özgürlüğü altında insanların karşılarındakileri kışkırtmasına izin vermeyeceklerdi. Ermeni - Kürtçü lobiler İsveç'te çok güçlüler ve teröre destek vermediklerini söylemek için deli ya da kansız olmak gerek. İsveç bu noktada medyayı ve insanları manipüle etme yoluna girişti ki olacağı buydu.

Bazı arkadaşlar dış politika yapmayı bilmiyor bunlar diyor ancak Dış politikayı iyi yönetmek herkese eyvallah çekmek değildir gücünün yettiğinin elindeki koza göre tepesine binersin. Amerika sözde herkesle iyi geçiniyor hangi iyi geçindiği ile çıkarı yok ?

Bilemiyorum bence böyle olması gerekiyordu bu şartlarda göstermelik iyi oynadılar BM toplantılarında memleketlerine dönünce ne oldu ise oraları buraları ayrı oynadı.

Ben bir tane kendini bilmez saygısız yüzünden tüm ülkeye laf edilmesini doğru bulmuyorum. Kur'an yakan arkadaş ceza almalı ancak bu olay NATO ile bağlantılı olmamalı.

Geri
Yukarı