Türkiye İsveç ve Finlandiyanın Natoya katılma görüşmelerini süresiz olarak iptal etti

Devletin dini olmaz, bu olayların altında bambaşka şeyler olduğu kanaatindeyim. Büyük olasılıkla geri adım atılacaktır.
Hocam sadece din olarak bakmayın halkı da çok kışkırttılar ayrıca kendileri terör yuvası yani kimse memnun değil İsveç ve Finlandiya'dan (Türk halkının çoğu). Geri adım atılacaktır dediğiniz gibi.

Devletin dini olmaz, bu olayların altında bambaşka şeyler olduğu kanaatindeyim. Büyük olasılıkla geri adım atılacaktır.
Olayın din ile bir alakası yok yapılan eylemde dini bir şey kullanılarak Türkiye hedef alınıyor. Ne güzel konsolosluğumuzun önünde ülkeye provokatif eylem düzenlenecek ne yapacaktık "Devletin dini olmaz bizi ilgilendiren birşey yok" mu diyecektik. Farkındaysanız bu eylem herhangi bir caminin önünde değil Türkiye Konsolosluğunun önünde yapıldı.

Bu olayı nasıl laikliğe bağlayabiliyorlar 3 gündür anlamıyorum.

Bunun bile altında birşeyler arayacak kadar kafayı yemişsiniz. PKK'lı namussuzlara kucak açan İsveç'e ne olursa olsun bahane bulamazsın. Konu dinden bağımsız!

Ben bir tane kendini bilmez saygısız yüzünden tüm ülkeye laf edilmesini doğru bulmuyorum. Kur'an yakan arkadaş ceza almalı ancak bu olay NATO ile bağlantılı olmamalı.
Hocam Türkiye'nin NATO'dan bu ülkelerin veto edilmemesi için koştuğu şartları hatırlıyorsunuz değil mi? O şartlara rağmen hala aynısını yapmaya devam ediyorlar hala teröre destek veriyorlar bu geçerli bir sebep değil mi sizce? Mesele sadece Kur'an yakma meselesi değil. Terörün devam ettiği yerde bölücüler hala malum ülkelerde propagandalarını yapmaya devam ediyorlar ve hükümet veya oradaki yetkililer bunları görmezden geliyormuş gibi yapıyorlar. Resmen dalga geçiyorlar ee dalga geçersen dalga konusu olunca ağlamayacaksın. Kendini bilmeyen saygısız dediğiniz adam bunu yaparken kimse aga bunlar ne yapıyor şunlara engel olalım demedi bildiğin izin verdiler izlediler. Bakın ben müslüman değilim inanmıyorum ama yapılan saygısızlığı da görmezden gelemiyorum gelmem de doğru olmaz. Çünkü mesele burada din değil inanca bir inanışa saygısızlık yapılmasıdır. Hepimiz aynı gemideyiz hepimizin inandığı bir şey var bir şeye inanmamak bile bir inanıştır ve ben bugün müslümanlara yapılan bu iğrenç saygısızlığa tepki göstermezsem kendi nezdimde kendime saygısızlık yapmış olurum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı