Türkiye kaç senede Avrupa seviyesine çıkar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düzeltilmesi gereken çok şey var. Her şey yolunda gitse bile min 5-8 sene diye düşünüyorum.

Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazandığı bir senaryoda Türkiye ekonomi, refah gibi alanlarda kaç senede Avrupa/Amerika seviyesine çıkar?

Eğer seçimi CHP kazanırsa ve AKP iktidarının bıraktığı enkazı da düşünürsek ve her şeyin yolunda gittiğini de varsayarsak en az 10 sene.

Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazandığı bir senaryoda Türkiye ekonomi, refah gibi alanlarda kaç senede Avrupa/Amerika seviyesine çıkar?

Kılıçdaroğlu seçimi kazanınca 300 milyar dolarlık uyuşturucu baronlarının temiz paralarıyla 0.0000000001 yıl sonra süper gücüz(!)

O kadar kolaydı zaten ABD olmak.

Bu arada siyaset konuları yasağı açıldı mı?

Avrupa demek çok kapsamlı bişey Avrupada hem güçlü ekonomi var hemde güçsüz eğer İngiltere Almanya gibilerinden bahsediyorsanız, minimum 10 sene.

Bence hiç bir zaman, Türkiye ağır sanayi ve teknolojik atılımları kaçırmış bir ülke bunun yanında doğal kaynakları da yok, sadece petrol ve doğalgazdan bahsetmiyorum, demir çelik alimünyum v.s de bir almanya, fransa veya rusya ya kıyasla oldukça az. Ama 10 yıl önceki ekonomik duruma dönebiliriz 5 sene sonra.

Son düzenleme:
Hiçbir zaman onlar gibi olamayız bence de yaklaşabiliriz ama ABD gibi falan zor.

Avrupa'yı, Amerika'yı o seviyeye getiren insanı. Ve bizim insanımız pek değişmiyor, gelişmiyor gibi. Sonuçta başımızdakiler gökten düşmedi, bizim aramızdan çıktılar. Onları başa getiren de yine bizdik. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olduğu sürede de bir ülkenin insanları bir yere kadar gelişebilir. Nesiller sürecek bir olay bu. Yoksa zamanında AKP'nin de yaptığı gibi geçici ve sahte diyebileceğimiz bir refah döneminden fazlasını başarmalarını ben de isterim.

Açıkçası geçmişe baktığım zaman ülkemin hobi olarak ekonomik krize girdiğini düşünmeye başlıyorum. Darbelere vs. hiç girmeyeceğim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı