Türkiye korsan yazılımda 14. ülke

Günümüzde gittikçe artan oyun ve yazılım fiyatları nedeni ile günümüzde korsan yazılım kullanımında bir artış var bu artışlar bağlamında Türkiye 15 ülkeden 14. oldu umarım yakın zamanda Steam vb. platformlarda indirim sağlanır.

Tabii sürekli Steam'de fiyatları zamlanmaya başladı indirimde aldım Witcher 3 Complete Edition 15 TL iken şimdi 400 TL daha dün Hearts of Iron 4 70 TL idi sonra alırım deyip battfield 4 aldım sonra Hearts of Iron 4 inanılmaz bir zam ile 300 TL oldu.

Haber kaynakları:

Dipnot: Haber dışı bir şey yazmayalım.
Şaşırdık mı? hayır.

• Maaş: 8500₺.
  • Su: 500₺.
  • Doğal gaz: 600₺.
  • Elektrik: 700₺.
  • Market alışverişleri: 500₺.
  • İnternet: 190₺.
  • Kira: 2000₺.
Oldu canım bir de bu türkler oyuna para verecek. Aynen.

Bildiğim bir “yazılım” şirketi var. Adamlar Win Office gibi programları crack kullanıyor. Diğer programlarını bilmiyorum. Bunların kendine işine bile saygısı yoksa milletin nasıl olsun.
Adam her bilgisayara Office ve yazılım programları alsa zarar üstüne zarar eder. Ülkede yazılım şirketleri hep korsan kullanıyor zaten.

14 iyiymiş baya rahat ilk 10 beklerdim ben. Ama yakın zamanda ilk 5’e bile gireriz çünkü oyun fiyatları maalesef 1000 TL’nin altında olmayacak. Hele ki yeni oyunların 70 dolar olduğunu düşünürsek fiyatlar 1500’e dayanacak. O durumda kim yeni oyunları çıktığı gibi alacak merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı