Türkiye neden agresif?

Sorun ekonomik. Ekonomi ile ne alakası var diyebilirsiniz ama çok alakalı bir durum. Borcu olan adamın yüzünün gülmesi imkansız. Evi ailesi ile arası bozulması kaçınılmaz. Bu adamın geçinmek için ek iş yapması gerek. Stresi yetmezmiş gibi daha da artacak. Kazandığı paraya gidip 2 bira alıp rahatlayamacak, ailesiyle 2 hafta tatile gidemeyecek. O yüzden herkes çok gergin.
2011 yılında da aynıydık .Ekonomi ile çok fazla alakası yok.

Çok basit ama derin bir cevabı var aslında. O da eğitim. İnsanlarımız eğitimsiz. Eğitimden kastım hem okul hem de bireysel gelişim. İkisine de sahip değiliz. Görgü kuralları yok, insanların konfor alanına saygı yok, kibir var, ego var, kompleks ve daha birçok fazlası var. İnsan okudukça gelişir. Bundan kastım sadece kitap okuyun da demiyorum. Gazete, dergi, köşe yazısı ve günümüz şartlarında telefondan bile bir şeyler okunabilir. Bunları yapmayan bir toplumuz. Cebinde para, altında araba olan herkes kendini büyük adam zannediyor. Herkesin her konuda bir fikri var ve kimse yanlış yaptığını düşünmüyor. Herkes en iyisini biliyor. Hal böyle olunca kendilerine ters gelen bir şey olduğu zaman konuşmayı bilmedikleri için de saldırgan oluyorlar. Kısacası her şeyin başı eğitim. Küçücük çocukların aklına oğlum, kızım bakın şunu giymek günah, bunu yapmak günah deneceğine, adam gibi bir insani eğitim verilip sonradan tüm eğitimleri verseler böyle olmaz. Tabii bunu deyince de dinsiz oluyorsunuz orası da ayrı. Kıssadan hisse yozlaştık. Bu kadar. Geçmiş olsun.

Twitter ekran görüntüsü atacak var mı? Giremedim.
s.PNG
s2.PNG

@Recep Baltaş bunun sonucu ne olmuştu?
Olayın linkini bulmaya üşenenler için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eklenti: 27 Mart tarihinde birisi davayı sormuş hala devam ediyormuş.

Geri
Yukarı