Türkiye neden böyle?

taktaktak

Hectopat
Bunu sürekli olarak düşünüyorum Türkiye bu kadar küçük bir ülke değil ve Türkçede az kullanılan bir dil değil ama ne zaman bir elektronik bir ürün oyun vs. çıksa en son gerçekten gelişmemiş ülkelerle birlikte Türkiye'ye geliyor ve saçma bir şekilde (bize göre pahalı) oluyor. Sizce neden? Benim düşüncem bazı küçük Avrupa ülkeleri bizden daha kötüyken nasıl iyi oluyor?

Türkiye bu kadar küçük bir ülke değil
Yüz ölçümü her şey demek değildir. Mesela Kuveyt gibi küçük ama zengin bir bölgede de olabilirsin, Rusya gibi Büyük ama %70'in verimsiz arazilerde de olabilirsin. Diğer türlü anlatmaya çalıştıysanız biz sadece Bölgesel Gücüz. O da Askeri Kuvvetlerimizin 2000'den beri iyi olmasına borçluyuz. Ekonomi işin içine girerse direkt sıfırız.
Türkçe'de az kullanılan bir dil değil ama ne zaman bir elektronik bir ürün oyun vs. çıksa en son gerçekten gelişmemiş ülkelerle birlikte Türkiye'ye geliyor
Bunun nedeni oyunların pahalı olması. Yani Türkiye'ye ilk gelse ne olacak ki? Ya da elektronik ürün gelse? Zaten az satıyor. Adamlar ilk çok satacak ülkelere getirir sonra az satacaklara getirir.
Saçma bir şekilde (bize göre pahalı) oluyor
Saçma değil. Kötü yönetimin ve Cahil halkın yüzünden.
Avrupa ülkeleri bizden daha kötüyken nasıl iyi oluyor?
Onlar da Türkiye gibi Yolsuzluk yapıyor mu? Yapıyordur illa ama Türkiye gibi Milyar Dolarları contalamıyordur. Onlar Diplomatik Kriz yaratıyor mu? Onlar 5 kişiyi doyurmak için 85 Milyonu çalıştırıyor mu? Onlar ülkelerini Göçmen Ülkesi yapıyor mu? Onlar Vatandaşını 2. Sınıf olarak görüyor mu? Onlar Vatanı için Can veren askerlere "Kelle" diyor mu? Onlar da bu kadar Cahil Halk-siyasetçi var mı? Onlar da bu kadar fazla Saçma Sapan Batıla inanan kitle var mı? Onlar da Hukuk Tek kişinin elinde mi? Değil. İşte bu yüzden bizden iyiler.

Elimizdeki fırsatları değerlendirsek çok iyi oluruz aslında. Bir zamanlar tüm dünyanın tahıl ambarı olan Türkiye samanı bile ithal ediyor. Dediğiniz gibi Türkiye çok küçük bir ülke değil, sadece hükumetten kaynaklanan sorunlar (insanların cahilliği ve okumamışlığı da cabası). 🙂

Yüz ölçümü her şey demek değildir. Mesela Kuveyt gibi küçük ama zengin bir bölgede de olabilirsin, Rusya gibi Büyük ama %70'in verimsiz arazilerde de olabilirsin. Diğer türlü anlatmaya çalıştıysanız biz sadece Bölgesel Gücüz. O da Askeri Kuvvetlerimizin 2000'den beri iyi olmasına borçluyuz. Ekonomi işin içine girerse direkt sıfırız.

Bunun nedeni oyunların pahalı olması. Yani Türkiye'ye ilk gelse ne olacak ki? Ya da elektronik ürün gelse? Zaten az satıyor. Adamlar ilk çok satacak ülkelere getirir sonra az satacaklara getirir.

Saçma değil. Kötü yönetimin ve Cahil halkın yüzünden.

Onlar da Türkiye gibi Yolsuzluk yapıyor mu? Yapıyordur illa ama Türkiye gibi Milyar Dolarları contalamıyordur. Onlar Diplomatik Kriz yaratıyor mu? Onlar 5 kişiyi doyurmak için 85 Milyonu çalıştırıyor mu? Onlar ülkelerini Göçmen Ülkesi yapıyor mu? Onlar Vatandaşını 2. Sınıf olarak görüyor mu? Onlar Vatanı için Can veren askerlere "Kelle" diyor mu? Onlar da bu kadar Cahil Halk-siyasetçi var mı? Onlar da bu kadar fazla Saçma Sapan Batıla inanan kitle var mı? Onlar da Hukuk Tek kişinin elinde mi? Değil. İşte bu yüzden bizden iyiler.
Son paragraftaki 7. cümleyi yazmasaydın iyiydi. (evet üşenmedim saydım.) Esprisi geçti ama malum silivri soğuktur.

Dediğinize katılıyorum fakat Türkiye'de HOİ 4 çok oynanan bir oyun olmasına rağmen Türkçe dil desteği yok. GTA 5...

Geri
Yukarı