Türkiye Suriye Savaşı

Ah ah başka forumda olsaydık bir güzel cevap verirdim ama neyse siz site yöneticilerine şükür edin.
Sözlerinin arkasında olan mesaj atsın cevabını alsın ! (Facebooktan)
Ben 3. Dünya savaşı illa çıkacak demiyorum ama var olan bir gerçek var.
Her yerde ikileme mevcut mesela Japonya ile Çin. Ordada aynı birini Rusya diğerini ABD destekliyor. Ama şunu diyeyim hiçbirinizin bilgisi yok. Ne genel kültür nede savunduğunuz düşünce ve fikirler hakkında.

http://www.facebook.com/onur.belief

Çıksa da zaten ABD nin şansı yok, çünkü savaş çıksa sadece ABD ile Rusya savaşmayacak. Sadece ABD ve Rusya savaşsa gerçekten ABD nin de Rusya'nın da işi zor olur. Fakat Rusya ve Çin birleşecek ABD ye karşı, o zaman hiç şansı kalmayacak. Ki günümüzde nerde ise Çinin ekonomisi ABD'yi geçecek durumda. Yakında Çinin ekonomisi ABD den daha büyük olacak.

Çıksa da zaten ABD nin şansı yok, çünkü savaş çıksa sadece ABD ile Rusya savaşmayacak. Sadece ABD ve Rusya savaşsa gerçekten ABD nin de Rusya'nın da işi zor olur. Fakat Rusya ve Çin birleşecek ABD ye karşı, o zaman hiç şansı kalmayacak. Ki günümüzde nerde ise Çinin ekonomisi ABD'yi geçecek durumda. Yakında Çinin ekonomisi ABD den daha büyük olacak.
Bak kardeşim. Geçenlerde Çin savaşa girmek üzereydi Japonya ile. Ne oldu biliyor musunuz Biri ABD diğerini de Rusya destekledi. Sonra Türkiye ile Suriye arasında savaşa girebilecek duruma geldi eee sonra ne oldu. Gene birini ABD diğerinide Rusya destekledi. Sence bu devletler yani ABD ile Rusya bir birine göz dağı vermiyorlar mı ? İkiside belli bölgelerde aracılar ile egemenlik kurmak istiyorlar. Anlatabildim mi ?
Gerçi çocuksunuz çoğunuz anlamazsanız "Game Of America" Diyorum

Hakaretlere ,sataşmalara gelince. Ateistlerin zekası hakkında şüpheniz varsa facebooktan mesaj atın. Diğeri de Her şeyi Like sanıyor Vay efendim neden beğenmedik. Dediğim gibi bundan sonra bir daha dini tartışmayacağım ama o sözleri söyleyenler eğer sözlerinin arkasındaysa mesaj atsın oradan cevap vereceğim. Bu benim forumdaki son siyasi/Dini eleştiri mesajım.
Onur Belief | Facebook

:) ve de :):):)
Bol bol gülme efekti.

Ne yazık ki çoğu arkadaşımız çok genç. Kıbrıs çıkartması zamanında olan arkadaşlar olsaydı şöyle düşünürdü.
SINIR İHLALİ denilen bir şey vardır. Bunun diğer bir adı da topraklarımıza tecavüz olarak adlandırılır ki tüm dünya ülkelerinde benimsenmiş bir kuraldır. Bir kaçağın kendi ülkesinden başka bir ülkeye girmesi gibi düşünülmemelidir. Bir ülkeden diğer bir ülke topraklarına TAŞ atılsa bile bu bir sınır ihlali demektir ve can kaybına bakılmaksızın ŞAVAŞ SEBEBİDİR.

Ancak günümüzde çoğu arkadaşların düşündüğü gibi, sıcak savaş artık bitmiştir. Gerçek anlamda sıcak savaşın bitiş tarihi KORE savaşıdır. Artık günümüzde, savaşlar ekonomik temeller üzerinde yapılmaktadır. IRAK, AMERİKA olayını bile ele alsak şöyle bir sonuca varıyoruz. Amerika özgürlük ve demokrasi için Irak topraklarına çıkartma yapmıştır. Bir askeri çıkartma'nın belli bir masrafı vardır ki bu masrafı tahmin bile edemezsiniz. Amerika bu çıkartma sonucunda Irak topraklarını mı almıştır.. Hayır. Sadece orada bir güç oluşturmuştur. Ne oldu Irak'a demokrasi geldi. Haliyle bunun bedelini de Irak'tan alması gerekiyor. Peki Irağın neyi var, hiçbirşeyi. Sadece petrol. Eh bunun sonucu Amerika 20 yıllık petrol ihtiyacını karşılamış olmalı:)

Rusya olsun, Amerika olsun destek sağladığını mı düşünmektesiniz. Hayır. Sadece bayatlamış silahları bir şekilde kullanarak, bu bayat silahların bedelini belli kesimlerden almaktır. Kısaca ekonomik savaş.

Kafanızı ağrıttım kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı