Türkiye tren tekerleği üreten sayılı ülkelerden biri oldu!

Türkiye’nin bu alandaki dışa bağımlılığı artık bitmiş oluyor arkadaşlar. Ayrıca ihracatı da yapılacak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tren tekerleğinin yapılması çok mu zor? Bilmediğimden soruyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Türkiye’nin bu alandaki dışa bağımlılığı artık bitmiş oluyor arkadaşlar. Ayrıca ihracatı da yapılacak.
Sevindim hayırlısı olsun diyelim.

Üretim için gerekli makineları yurt dışından aldıktan sonra çok zor olmasa gerek.

Her şeyde ülkeyi kötülemesek olmaz mı? Dünyada 190 ülke var 6'sı yapabildiğine göre makineyi almak bile zor. Hem makinenin yurt dışından olduğunun kanıtı yok.

Üretim için gerekli makinaları yurtdışından aldıktan sonra çok zor olmasa gerek.

Makinaları almak ve fabrikalaşma olarak yatırım yapmak bir çok ülkenin gayrisafi milli hasılasına oranla çok büyük yük. Dolayısıyla kendine yetecek kadarını satın almakla yetiniyorlar. Üretmek kolay değildir ama tüketmek kolaydır :)

Geri
Yukarı