Türkiye ve Hindi Bağlantısı

Veorra

Decapat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde tüm ülkelerin tanıtıldığı bir video izliyordum Türkiye "hindi" şeklinde tanıtılmış ve internete "Turkey" yazıp görsellere baktığımız zaman hindi resimleri çıkıyor, sebebi nedir?

İngilizce turkey hindi demek olduğu için.
384154

Bahsettiğiniz video hangisi? Turkey kelimesinin diğer anlamı hindi.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bununla ilgili din hocamın öyle bir hikaye anlatmıştı ki ne olduğumu şaşırmıştım. Yukarı da da belirtildiği gibi Turkey'in bir anlamı da hindi demektir.
384173

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde tüm ülkelerin tanıtıldığı bir video izliyordum Türkiye "hindi" şeklinde tanıtılmış ve internete "turkey" yazıp görsellere baktığımız zaman hindi resimleri çıkıyor, sebebi nedir?

Olayı tam açıklayacak olursam böyle duymuştum,
Eskiden onlar yılbaşında müslüman kesiyorlarmış falan sonra beceremeyince hindi kesmeye başlamışlar Türk'lere de turkey yani hindi adını takmışlar. Ne kadar doğru bilmiyorum duymuştum bir zaman.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı