Türkiye ve İsrail ilişkileri normale döndü

Yahu illa ki telefonda parmaklarımı yoracaksın

Anlatıyorum şimdi dünyadaki çoğu sermaye musevilerde en basitinden George soros gibi büyük milyarderler. Kapitalist sistemin işlemesi için bize büyük bir para gerekiyor. Bu büyük parayı da bu museviler karşılıyor işte. İsrail olmazsa Amerika olmaz Amerika olmazsa İsrail olmaz. Ancak bu terazide 3. ülkelerde var örneğin Avrupa ülkeleri bedava adam gücü bilim insanı vesaire gibi çok büyük bir güç kaynıyor. Ayrıca Japonya gibi doğu ülkeleri de var örneğin Japonya İngiltere'nin çoğu Savaş uçağına motor üretiyor. Kısacası Bizim gördüğümüz soğuk Savaş tarihte bilinen yani eski soğuk Savaş sadece bir teaser gibiydi. Asıl soğuk Savaş şu anki yıllar.

Yahu illa ki telefonda parmaklarımı yoracaksın

Anlatıyorum şimdi dünyadaki çoğu sermaye musevilerde en basitinden George soros gibi büyük milyarderler. Kapitalist sistemin işlemesi için bize büyük bir para gerekiyor. Bu büyük parayı da bu museviler karşılıyor işte. İsrail olmazsa Amerika olmaz Amerika olmazsa İsrail olmaz. Ancak bu terazide 3. ülkelerde var örneğin Avrupa ülkeleri bedava adam gücü bilim insanı vesaire gibi çok büyük bir güç kaynıyor. Ayrıca Japonya gibi doğu ülkeleri de var örneğin Japonya İngiltere'nin çoğu Savaş uçağına motor üretiyor. Kısacası Bizim gördüğümüz soğuk Savaş tarihte bilinen yani eski soğuk Savaş sadece bir teaser gibiydi. Asıl soğuk Savaş şu anki yıllar.
Ayrıca bu işin içinde komünist ülkeler de var Çin gibi. Şu anda gördüğümüz çoğu şey hatta Amerikalıların dahi çoğu sahip olduğu şey Çin'den geliyor ve Çin'de üretiliyor Çin Büyük insan işgücü ile birlikte amerika'yı çok büyük bir destek sağlıyor aslında. Eğer bir Amerikan Çin savaşı olursa bu iki tarafın hatta tüm dünyanın zararını olur çünkü Çin şu anda gördüğümüz her şeyi üreten bir ülke. Dediğim gibi büyük soğuk Savaş şu anda gerçekleşiyor.

Yahu illaki telefonda parmaklarımı yoracaksın.

Anlatıyorum şimdi dünyadaki çoğu sermaye musevilerde en basitinden george soros gibi büyük milyarderler. Kapitalist sistemin işlemesi için bize büyük bir para gerekiyor. Bu büyük parayı da bu museviler karşılıyor işte. İsrail olmazsa Amerika olmaz Amerika olmazsa İsrail olmaz. Ancak bu terazide 3 ülkelerde var örneğin Avrupa ülkeleri bedava adam gücü bilim insanı vesaire gibi çok büyük bir güç kaynıyor. Ayrıca Japonya gibi doğu ülkeleri de var örneğin Japonya çoğu İngiltere'nin çoğu savaş uçağına motor üretiyor. Kısacası bizim gördüğümüz soğuk savaş tarihte bilinen yani eski soğuk savaş sadece bir teaser gibiydi. Asıl soğuk savaş şu anki yıllar.

Tamam hocam.

Bir şeyi anlamadım şimdi Amerika olmazsa İsrail olmaz diyorsun ama az önceki mesaja karşı çıktın.(Amerika İsrail'i destekliyor&tanıyor)

Türkiye'nin İsrail ile barışması güzel bir şey ama uzun sürebileceğini pek düşünmüyorum.

İsrail son yıllarda strateji değiştirdi Arap devletleri ile bile barıştı. Tek barışmadığı Türkiye kalmıştı onunlada barışmış oldu. Bakalım bu ilişki ne kadar devam edecek.

Geri
Yukarı