İsrail Gazze'yi vuruyor

Arkadaş muhtemelen okumuştur ama bunun bildiğin gibi onlarca farklı meali var. İkna olmayacaktır. Ben de tartışmayı derinleştirmeyi isterdim ancak yanlış yerlere çekilip din düşmanlığı yapıyormuşum gibi görünmekte istemediğim için uzatmamak en iyisi. Şu an bu tür konuları rahatlıkla tartışabileceğimiz bir yönetime henüz sahip değiliz Türkiye'de.
Hep bu korkular yüzünden saçma sapan yönetimlerin, tarikatlerin cahil sümüklü şeyhlerinden duydukları sözlere inanıyor insanlar.
Korkuya, telaşa mahal yok.
Muaviye'nin ustaca kullandığı cahilliğin üzerinden kaç çağ geçti. İnsanlar hâlâ apaçık olan kitabı okumaktan aciz. Bomboş güzellemelere kanıyor.

Hocam, yanlış hatırlamıyorsam 191. ayette sapıtmışlara ve tüm insanlara (sadece müslümsnlara değil) zulmedenlere öldürün deniyor.

"Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, öldürmekten beterdir. Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın. Kafirlerin cezası işte böyledir."

Kur'anın hiç bir yerinde iman etmeyenleri öldürün diye bir ibare yok. Sadece bu ayette müslüman olsun olmasın diğer insanlara zulmedenleri öldürün der.
Evet hocam, sadece "onları öldürün" kısmını alıyorlar sanırım. Hatta ötesine berisine de bakmanızı öneririm.

Siz okudunuz mu hocam Bakara'yı? Neresinde durduk yere insanları öldürün falan geçiyor bu surede?

Nefsi müdafa dışında öldürmeden bahsedilen bir yer yok.
Yobaz bir mahallede doğup büyümüş biri olarak yıllarca Kur'an kurslarına gittim. Bereket versin ki o zamanlar cemaatler, tarikatlar güçlü değildi de başımıza bir şey gelmedi.
Arapça da Türkçe de defalarca okudum.
Kur'an-ı Kerim baştan sona terörizm, sadizm, uyduranın uçkur sevdasına dair hezeyanlarından başka bir şey değil.
Detaylar için ayrı bir konu lazım.

İsrail Lübnan'a durduk yere niye saldırdı? Hem Gazze'ye hem de Lübnan'a saldırmış ama Lübnan'a neden saldırdığını anlayamadım.

İsrail yine kendisine yapılan saldırıya karşılık vermiş. Değerli forum arkadaşlarım 3 5 tane trolle uğraşmışsınız fakat bunlarla uğraşmaya gerçekten değmez. Filistin ve Lübnan saldırılarına karşılık veren İsrail'e karşı tavır takınanlar, PKK'nın saldırıları yüzünden Türkiye'nin, Suriye ve Kuzey Irak'ı işgal etmesinde de karşı tavır takınmıştır eminim. Eğer bizim askerimiz oralara girmeseydi daha çok acı çekecektik.

İsrail Lübnan'a durduk yere niye saldırdı? Hem Gazze'ye hem de Lübnan'a saldırmış ama Lübnan'a neden saldırdığını anlayamadım.
İsrail'e atılan 30 tane roket Lübnan topraklarından atılmış.

Hocam, yanlış hatırlamıyorsam 191. ayette sapıtmışlara ve tüm insanlara (sadece müslümsnlara değil) zulmedenlere öldürün deniyor.

"Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, öldürmekten beterdir. Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın. Kafirlerin cezası işte böyledir."

Kur'anın hiçbir yerinde iman etmeyenleri öldürün diye bir ibare yok. Sadece bu ayette Müslüman olsun olmasın diğer insanlara zulmedenleri öldürün der.

Bir insan diğerine zülmediyorsa zülmedenin cezası ölüm olmamalı. Birine zülum edip ölmek onun için kurtuluş olur. Ve neyle öldüreceksin?

Orta Doğu'da bu şekilde bombalanmamak için güçlü olmanız gerekiyor. Bugün İsrail vuruyor, yarın ABD vurur, diğer gün koalisyon güçleri vs. vurur ama kimin vurduğu önemli değil, neden vurulabildiğiniz önemli.

Şimdi milletin ülkesini bırakıp kendin ülkemizi düşünelim. Kuzeyde Ukrayna - Rusya savaşı var. Batıda Yunanistan derdi var. Güney'de bizimde içine atladığımız Libya sorunu vs. var, mavi vatanı kaptırmamak için girilen mücadele var. Doğu zaten 70'lerden beri sorun, kan ve savaş içinde yüzüyor.

Böyle bir coğrafyada bombalanmamak, işgal edilmemek, öldürülmemek için için akıllı olmamız gerekiyor. Aksi taktirde tarih gösteriyor ki güçlü güçsüze her zaman çöker. Tarihte bize de aynısını yapmak isteyen onlarca ülke oldu ama biz boyun eğmedik. Bir zamanlar Araplar güçlüyken İsrail'e çöküyordu, şu an aynı tarifeyi yıllardır İsrail Araplara uyguluyor batı desteği ile. Değişen tek şey güç dengesidir.

Yobaz bir mahallede doğup büyümüş biri olarak yıllarca Kur'an kurslarına gittim. Bereket versin ki o zamanlar cemaatler, tarikatlar güçlü değildi de başımıza bir şey gelmedi.
Arapça da Türkçe de defalarca okudum.
Kur'an-ı Kerim baştan sona terörizm, sadizm, uyduranın uçkur sevdasına dair hezeyanlarından başka bir şey değil.
Detaylar için ayrı bir konu lazım.
İnanılmaz.

Geri
Yukarı