Türkiye'de düşük internet ve yetersiz altyapı

Mega şehirlerde altyapı çalışması önceden düşünmeyip, kentleşmiş yerlerde de sonradan yapılan altyapı çalışmaları daha masrafı olduğu için, kimse elini taşın altına koymuyor. Bu yüzden Starlink projesine bel bağlamak, İstanbullular için daha mantıklı olur. Ya da internet şirketleri ortak bir yapılanma kurup, milletimin refahı daha önemli deyip altyapı işine girişirse güzel olabilir. Ama Türk Telekom gibi saçma bir firmayla zor olur.

Türkcell süperbox var. Ama pahalı
Evim giriş katta o yüzden 4G evde çekmiyor bildiğim kadarıyla super box 4g yi kullanıyor.
Superbox kullanıyorum ve değerlerim: Eki Görüntüle 477632 bu değerler evde 3 cihaz, test yaptığım bilgisayar dahil, internet kullanırken aldığım değerler. Paket fiyatı ne yazık ki 130₺. Bizim buradaki hattın bulunduğu kutu/dolap bozulduğu ve müşteri hizmetlerinin yıl başında, genel merkezin ise yıl başında gelirse şükredin dediği bir "tamir süreci" mevcut. Ondan mecburuz...
Önemli not: Paketim en düşük paket, desteklediği maksimum hız 1Mbps. Yüksek pakette daha yüksek hız alıyorsunuz.
Tuhaf ama ben oyunlarda 10 ping alıyorum 6 mbps internet ile.
Evim giriş katta o yüzden 4G evde çekmiyor bildiğim kadarıyla super box 4g yi kullanıyor.

Son düzenleme:
Turkcell Superonline kullanıyorum, memnunum.
Benim de superonline ama vaziyet ortada.
Mega şehirlerde altyapı çalışması önceden düşünmeyip, kentleşmiş yerlerde de sonradan yapılan altyapı çalışmaları daha masrafı olduğu için, kimse elini taşın altına koymuyor. Bu yüzden Starlink projesine bel bağlamak, İstanbullular için daha mantıklı olur. Ya da internet şirketleri ortak bir yapılanma kurup, milletimin refahı daha önemli deyip altyapı işine girişirse güzel olabilir. Ama Türk Telekom gibi saçma bir firmayla zor olur.
Maalesef öyle. Plansız kentleşmenin sonuçları.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı