Türkiye'de ekonomik kriz olmasına rağmen nasıl sokaklar hep araba ile dolu?

TOGG arabamamıza yoğun ilgi var millet 60 milyarı hemen ödedi demek ki sıkıntı yok.

Anlamak istemediğiniz konu bu paranın nasıl toplandığı ki bunu da cevap verdiğiniz yazıda söyledim zaten. İlla yurt dışından örnek verdirteceksin. Yurt dışında almak istediğin 2020 model araba 40.000 Euro iken senin burada aynı arabayı alman 2.000.000 TL.

Yurt dışındaki adam asgari ücretle çalışarak ayda 1.950 Euro civarı bir şey kazanıyor olsun, bu arabayı almak için de hemen hemen 20 ay çalışması yeterli.

Sen de burada asgari ücret olarak 8.500 TL maaş al. Senin aynı arabayı alman için 236 ay çalışman gerekiyor.

Umarım anlamışsındır.

Gayet haklı bir tespit. Burada bile elinde son model parça olmadan bilgisayarını kullanan kimse yok. Herkes en güzel işlemciyi, en güzel ekran kartını alıyor, en kaliteli telefonlar arasında gel-git yaşadıklarını söyledikleri konular açıyorlar. İnşAllah bunların hepsini de yapmaya devam ederler ancak bu gerçek(ler) -eş zamanlı bir şekilde- ekonomimizin abartıldığı kadar kötü olmadığını da gösterir diye düşünüyorum.

Ben de bu konumda görüşlerimi belirtmiştim ve özellikle genç erkekler tarafından büyük bir lince maruz kalmıştım. Muhalif görüşlü olsun/olmasın belli bir kesimin tuzunun gayet kuru olduğuna inanıyorum. Sayın Recep Baltaş ve diğer Technopat ekibi üyelerine bile bakmak yeterli kanıt için. Yolda sokakta durumundan şikayet eden hiç kimse yok. Marketler tıklım tıklım, sepetler ağzına kadar dolu Migros'ta. Her yaz da en turistik yerlerde tatil yapılıyor.

Hem Kanada'da yaşadığını iddia ediyorsun, hem İstanbul'da martıları yavaş kullandığından bahsediyorsun, hem deprem bölgesinde olduğunu iddia ediyorsun hem de Kanada'da yaşadığını iddia ettikten sonra LGS'ye gireceğini söylüyorsun. Bunlar sadece 2-3 sayfalık geçmişine bakınca bulduklarım, daha diğerlerine baksam kim bilir ne yalanların, ne trollüklerin çıkacak... Oruç açmaktan bahsediyorsun, ağzından yalan eksik olmuyor üstelik deprem sonrasında mağdur olanların da hakkına giriyorsun.

Nerede yaşadığına karar ver troll efendi. Kanada mı?

Eki Görüntüle 1717086

Bu mesajı martıların kaldırılması konusunda yazmışsın, İstanbul'da mı yaşıyorsun?

Eki Görüntüle 1717089

Deprem bölgesinde mi?

Eki Görüntüle 1717095

Daha liseye girmemiş halinle yardıma mı gittin? :D

Eki Görüntüle 1717092

Anlatayım tabii ki Kanada'da yaşıyorum dediğim soruda cidden boş yaptım ortaokul dediğim soruda, da aynı İstanbul martı sorusuda Benim'de burada bir Mart'ım var o yüzden kendimi İstanbul'da gösterdim ama gerçekten deprem bölgesindeyim.

Anlatayım tabii ki Kanada'da yaşıyorum dediğim soruda cidden boş yaptım ortaokul dediğim soruda, da aynı İstanbul martı sorusu da benim de burada bir Mart'ım var o yüzden kendimi İstanbul'da gösterdim ama gerçekten deprem bölgesindeyim.
Ben de Sauron'um. Pis Hobbit'ler yüzüğümü yok ettikten sonra ruh formuyla paralel evrene geçiş yapıp buraya geldim. Amacım burada mürit toplayıp tekrar orta dünyaya dönerek başta bacaksız Hobbit'ler olmak üzere tüm halkları köleleştireceğim.

IP adreslerini, nereden girdiğini ve hangi gün hangi saniyede online olduğunu bu tür forumlarda yetkili olan herkes görebiliyor. Yalan söylerken bunu unutma. :D

Ben de Sauron'um. Pis Hobbit'ler yüzüğümü yok ettikten sonra ruh formuyla paralel evrene geçiş yapıp buraya geldim. Amacım burada mürit toplayıp tekrar orta dünyaya dönerek başta bacaksız Hobbit'ler olmak üzere tüm halkları köleleştireceğim.

IP adreslerini, nereden girdiğini ve hangi gün hangi saniyede Online olduğunu bu tür forumlarda yetkili olan herkes görebiliyor. Yalan söylerken bunu unutma. :D

Unutmuyoruz seninkide gözüküyor ben açıklama yaptım kardeşim ister inan ister inanma benim umurumda değil.

Mesajları okumadım, belki aynısını yazan olmuştur.
-Yüksek enflasyon zamanları halk; alacağı ürünün sürekli pahalanacağını bildiği için para biriktirmeden önceden alır (belki kredi çekerek, ya da kredi kartıyla). Almazsa tühh be bu geçen ay şu kadardı cümleleri çok duyarsınız. Misal ben de alacağım ürünleri yüksek taksit miktarlarıyla beklemeden alıyorum çünkü sonrasında almak eziyet oluyor ve aldığım ne varsa iyi ki almışım diyorum (AirPods 2.nesil (1000TL), iPhone 11 (7400TL), AppleWatch SE (3000TL) gibi).
-Bir de eskiden ev alıp ne bileyim al-sat belki yaparsın belki kiraya verirsin gibi düşünceler vardı. Şimdi evleri satın aldığın rakamla verdiğin kira miktarı pek iyi gitmedi, araç fiyatları da inanılmaz hızla ilerledi çünkü evler çok pahalanınca yatırım aracı şeklini aldı otomobiller ve o şekilde insanlar araba aldı ve sokaklar araba dolu. Bir çok işle meşgul insanlar işleri bırakıp araba al-sat yapmaya başladı.
Gibi gibi sebepler var. Tabi halk fakir gibi gözükse de ülkemizde zengin de tam zengin yani. :) Bu ekonomik krizde devletin imkanlarından işlerini büyütenler mi dersin ohooo parası olan parasına para kattı ve en çok da onlar ağlıyor :)

Gayet haklı bir tespit. Burada bile elinde son model parça olmadan bilgisayarını kullanan kimse yok. Herkes en güzel işlemciyi, en güzel ekran kartını alıyor, en kaliteli telefonlar arasında gel-git yaşadıklarını söyledikleri konular açıyorlar. İnşAllah bunların hepsini de yapmaya devam ederler ancak bu gerçek(ler) -eş zamanlı bir şekilde- ekonomimizin abartıldığı kadar kötü olmadığını da gösterir diye düşünüyorum.

Ben de bu konumda görüşlerimi belirtmiştim ve özellikle genç erkekler tarafından büyük bir lince maruz kalmıştım. Muhalif görüşlü olsun/olmasın belli bir kesimin tuzunun gayet kuru olduğuna inanıyorum. Sayın Recep Baltaş ve diğer Technopat ekibi üyelerine bile bakmak yeterli kanıt için. Yolda sokakta durumundan şikayet eden hiç kimse yok. Marketler tıklım tıklım, sepetler ağzına kadar dolu Migros'ta. Her yaz da en turistik yerlerde tatil yapılıyor.
35 yaşında ev geçindiren bir memur olarak şunu açıkça söylemeliyim ki boş konuşmuşsun. Sıfır bilgi ile fikrini beyan etmişsin. Son model ürün kullanımı ile krizi karıştırmışsın ki birbirleri ile alakası yok. Burada sorgulanması gereken başkaları o son model işlemci-telefon-araba için ne kadar emek harcıyor biz ne kadar harcıyoruz? Amerikalı bir gencin 1 ay çalışıp bahşiş+fazla mesai ile birlikte alabildiği telefonu ben memur olarak hiç para harcamazsam 3 maaşımla alabilmem paramızın değersiz olduğunu gösteriyor. Paramızın değersiz olması da krizi... 3 kişi bir akşam hamburger yemeye kalksak 600tl veriyoruz. Şimdi 3 hamburgeri 600 tl ye yiyince kriz olmamış mı oluyor? 2016 da 74.000 tl ye aldığım sıfır megane 4 ümü yenilemek istesem 1.000.000 tl ye yeni araç alabilecek olmam çok mu normal? 3 sene önce 1660ti ekran kartlı laptopumu 8k ya aldım, şimdi 3070 li laptop almaya kalksam 30k öeyecek olmam krizin varlığını göstermiyor mu? Ev kiram 3 sene önce 700tl iken şimdi 1800tl ye kalıyor olmam krizin varlığını göstermiyor mu?

Sokaklarda gördüğünüz arabaların kaç tanesi gerçekten araba? Çoğusu -örnek olarak- eski 2010 model hurda denecek kadar eski arabalar. Kaldı ki insanlar o arabaları almak için kredi falan çekiyor, sağdan soldan borç alıyor. Kaldı ki araba lüks değil ihtiyaç, bunu anlamalısınız artık. Telefonumu da çıkartıp göstereyim mi?

Artık telefon değil de başka bir şey göstermek lazım.

Gayet haklı bir tespit. Burada bile elinde son model parça olmadan bilgisayarını kullanan kimse yok. Herkes en güzel işlemciyi, en güzel ekran kartını alıyor, en kaliteli telefonlar arasında gel-git yaşadıklarını söyledikleri konular açıyorlar. İnşallah bunların hepsini de yapmaya devam ederler ancak bu gerçek(ler) -eş zamanlı bir şekilde- ekonomimizin abartıldığı kadar kötü olmadığını da gösterir diye düşünüyorum.

Sen değil miydin taksitli PC için mağaza mağaza dolanan? Herkes alıyor da köpek gibi çalışıyorlar o sistemleri almak için. 1 ay çalışıp orta-üst sistem diz görelim hadi?

Hahaha açtığın konulara bak sen önce.

Adsız.png

Hadi sen SGK bekle :D

Adsız (1).png

TOGG arabamamıza yoğun ilgi var millet 60 milyarı hemen ödedi demek ki sıkıntı yok.

Cebindeki tarih öncesi Android sürümünü kullanan telefonunu yenile önce :D ülkedeki zenginlere bakarak tüm herkesi zengin ilan etmenden belli oluyor zaten tüm bilim ile ilgili derslerinin sıfır olduğu :D Git önce matematik öğren, fen öğren. Bol kitap oku ondan sonra bir sorgularsın. Afrika'da pis su birikintisi görüp tüm Afrika'da su var diyen cahil zihniyeti bu :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı