Türkiye'de genç olmak

N0rvecli

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Türk Silahlı Kuvvetleri Uz. Çvş. Ad
Neden bu ülkede iş bulmak bu kadar zor? Birinde 12 saat çalıştırıyorlar, diğerinde askerlik yapmamı istiyorlar. Zaten askerliğe kadar çalışacağım. Tekin'de "senden olmaz, tecrübeli arıyoruz" diyorlar. Bilmiyorum, anlam veremiyorum. Arkadaşlar iş görüşmelerinde çok sakin olduğum için mi oluyor. Bu yaşta hayattan soğuttular. Önerileriniz var mı?

Yani hocam, herkesin hakkıdır mezun olduğu bölümden işe girmek ama Türkiye'de maalesef. Çünkü Sanayi konseptinden ilerliyoruz artık. Bakın gidin bugün bir sanayiye, işe girmek istediğinizi belirtin direkt alırlar. Öğretmen, Doktor gibi mesleklere ziyade daha çok Sanayide çalışacak nitelikli eleman açığı var.

Neden bu ülkede iş bulmak bu kadar zor? Birinde 12 saat çalıştırıyorlar, diğerinde askerlik yapmamı istiyorlar. Zaten askerliğe kadar çalışacağım. Tekin'de "senden olmaz, tecrübeli arıyoruz" diyorlar. Bilmiyorum, anlam veremiyorum. Arkadaşlar iş görüşmelerinde çok sakin olduğum için mi oluyor. Bu yaşta hayattan soğuttular. Önerileriniz var mı?
Türkiye'de yaşayıp hayattan soğmayan varsa helal olsun.

Usta Valla mecbur çalışıyoruz benimle aynı yaşıt olanları görünce zoruma gidiyor çünkü ben çalışırken onlar hayatın keyfini çıkarıyorlar

Bazı yerlerde iş bulmak cidden zor. Benim gibi Esenyurt'ta yaşarsanız çok rahat iş bulabilirsiniz ama. Arkadaşlarım İstanbul dışı yaşıyor ama iş bulmakta zorlanıyorlar maalesef.

Yani hocam, herkesin hakkıdır mezun olduğu bölümden işe girmek ama Türkiye'de maalesef. Çünkü sanayi konseptinden ilerliyoruz artık. Bakın gidin bugün bir sanayiye, işe girmek istediğinizi belirtin direkt alırlar. Öğretmen, doktor gibi mesleklere ziyade daha çok sanayide çalışacak nitelikli eleman açığı var.

Arabanın a'sından anlamıyorum desem yeridir.

Usta vallahi mecbur çalışıyoruz benimle aynı yaşıt olanları görünce zoruma gidiyor çünkü ben çalışırken onlar hayatın keyfini çıkarıyorlar.

İşte keşke olay ondan ibaret olsa amenna amma velakin köle gibi görüyorlar karşıdaki insanı üstüne bir mobbing yiyince neden yaşıyorum bu hayatına giriyoruz.

Malum kişiler bitirdi ülkeyi maalesef. Hayattan soğumayan kalmadı. Soğumadım diyen birisi varsa zaten yandaştır, deli gibi para alıyordur.

İlla arabaya gerek yok. Elektrik-elektronikçi, tesisatçı olabilirsiniz. Hele tesisatçı çok kıt bu aralar. Babam tesisat işleriyle uğraşıyor koca Manisa'da toplasan 15-20 adet işi düzgün bilen tesisatçı var.

İlla sanayi olması zorun da mı?

Malum kişiler bitirdi ülkeyi maalesef. Hayattan soğumayan kalmadı. Soğumadım diyen birisi varsa zaten yandaştır, deli gibi para alıyordur.

Nasıl bir yandaşlık dönüyor ki böyle paralar kazanıyorlar acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı