Türkiye'de hobi edinememek

Preff

Hectopat
Herkese selam. Bugün çok canımı sıkan bir durumdan bahsetmek istiyorum ve bu vesileyle sizlere fikir sormak istiyorum. Öncelikle, Türkiye'de neden hobi edinemiyoruz? Tabii ki bunun en açık sebebi ülke ekonomisi. Bu yüzden hobiyle alakalı çoğu şeyler pahalı ve insanın canına tak edebiliyor. Ben şahsen iskambil kağıtlarına karşı fazlasıyla ilgim var, bir koleksiyon yapmak istesem binlerce lira para dökmem gerekiyor. Geçenlerde yeni bir deste aldım ve fiyatı indirimli şekilde 310 TL'ye denk geldi.

Tek başına sanki uygunmuş gibi gelebilir, fakat bu desteler 2-3 tane değil ki; çok fazla farklı şekilde destekler var. İşin içine koleksiyon girince fazlasıyla paralar dökmek gerekiyor ve bu çok can sıkıcı bir durum bence.

Gel gelelim size sormak istediğim konuya. Ben yine bir şekilde denkleştirip deste alırım, fakat bu fiyatlardan dolayı sanki bir hobi değil de kendime maddi olarak zarar veriyormuş gibi hissediyorum. Böyle hissetmem normal mi? Beni iyi hissettiren bu deste koleksiyonuna devam etmeli miyim, yoksa bırakmalı mıyım bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Not: Konuyu daha çok sohbet ve dertleşmek için açtım, sizlerin de hobiler ile alakalı canınızı sıkan bir durum vs varsa yazabilirsiniz, konuşuruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de hobi edinemememizin en büyük sebebi hobi kültürünün olmaması. Böyle bir kültür olmadığı için herhangi bir hobi ile alakalı satış yapan bir yer de bulamıyorsunuz. İnsanların büyük çoğunluğu ot gibi yaşayıp ot gibi gidiyor hiçbir şeye merakı ve ilgisi yok.

Herkese selam. Bugün çok canımı sıkan bir durumdan bahsetmek istiyorum ve bu vesileyle sizlere fikir sormak istiyorum. Öncelikle, Türkiye'de neden hobi edinemiyoruz? Tabii ki bunun en açık sebebi ülke ekonomisi. Bu yüzden hobiyle alakalı çoğu şeyler pahalı ve insanın canına tak edebiliyor. Ben şahsen iskambil kağıtlarına karşı fazlasıyla ilgim var, bir koleksiyon yapmak istesem binlerce lira para dökmem gerekiyor. Geçenlerde yeni bir deste aldım ve fiyatı indirimli şekilde 310 TL'ye denk geldi.

Tek başına sanki uygunmuş gibi gelebilir, fakat bu desteler 2-3 tane değil ki; çok fazla farklı şekilde destekler var. İşin içine koleksiyon girince fazlasıyla paralar dökmek gerekiyor ve bu çok can sıkıcı bir durum bence.

Gel gelelim size sormak istediğim konuya. Ben yine bir şekilde denkleştirip deste alırım, fakat bu fiyatlardan dolayı sanki bir hobi değil de kendime maddi olarak zarar veriyormuş gibi hissediyorum. Böyle hissetmem normal mi? Beni iyi hissettiren bu deste koleksiyonuna devam etmeli miyim, yoksa bırakmalı mıyım bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Not: Konuyu daha çok sohbet ve dertleşmek için açtım, sizlerin de hobiler ile alakalı canınızı sıkan bir durum vs varsa yazabilirsiniz, konuşuruz.

Ülkenin başındaki sağ olsun :) simülasyondayız sanki yahu deneniyoruz sanki ülkede binlerce sorun var Türkiye gencinin eğlenme hakkı yok maalesef.

Türkiye'de hobi edinemememizin en büyük sebebi hobi kültürünün olmaması. İnsanların büyük çoğunluğu ot gibi yaşayıp ot gibi gidiyor hiçbir şeye merakı ve ilgisi yok.
Bence değil, en büyük sebep aslında arkadaşın yazdığı, kimse ot gibi yaşamak istemez, zorunluluk gereği maalesef ;(

Türkiye'de hobi edinemememizin en büyük sebebi hobi kültürünün olmaması. Böyle bir kültür olmadığı için herhangi bir hobi ile alakalı satış yapan bir yer de bulamıyorsunuz. İnsanların büyük çoğunluğu ot gibi yaşayıp ot gibi gidiyor hiçbir şeye merakı ve ilgisi yok.

Hocam bence bunun asıl sebebi de fiyatlardır cidden elimde imkan olsa çok çok iyi hobilerim var fakat sadece izlemekten başka yapabileceğim bir şey yok çünkü cidden fiyatları çok uçuk.

Hocam eğer geçiminize çok bir etki etmiyorsa, normal bu harcamanız.

Sizi mutlu ediyorsa, paranız da varsa neden devam etmeyeceksiniz?

Yani biraz birikimim var onlarla almayı planlıyorum zaten öyle fazla bir miktar değil ufak ufak birikim yaparak almayı düşünüyorum.

Çoğunlukta yok ama çok farklı hobileri olan insanlar var. Ama bunların çoğu ekonomik özgürlüğünü kazanmış kendini kurtarmış kitle oluyor. Bu tarz insanların çoğunlukta olduğu ortamları bulmanız mümkün o insanlarda sosyalleşiyor. Ben hangi platformlara bakmanız lazım demeyeceğim ama araştırdığınızda bulmanız mümkün.

Çünkü;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet ekonominin hali zaten ortada umarım yakın zamanda düzelmeler görürüz pek mümkün gözükmüyor fakat diyebilecek başka bir şey yok.

Çünkü;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı