Türkiye'de korsan kullanım artıyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne yazık ki ekonomik durumumuz yüzünden asosyal insanlar tek eğlencesi olan bilgisayar oyunlarını alamıyorlar ve korsana yöneliyorlar. Ne kadar haklı gibi gözükseler de haksızlar çünkü bu bir ihtiyaç değil. Paran yoksa oynamazsın. Hem Müslüman'lara göre de bu haram oluyor.

Ekonomi iyi olsa adam neden gidip korsan alsın? Kaldı ki oyun oynayacak bilgisayar en az 5000TL. Yıllarca PC parası biriktiren adam bir de oyun için mi biriktirsin?

Ekonomi iyi olsa adam neden gidip korsan alsın? Kaldı ki oyun oynayacak bilgisayar en az 5000TL. Yıllarca PC parası biriktiren adam bir de oyun için mi biriktirsin?
Bu bizimle de sınırlı değil ki. Meksika'da asgari ücretle 7.5 gün çalışmanız gerekiyor AAA oyun alabilmek için.

Siz bana oyun başına 550TL verin, tamam.

Ben size neden para veriyorum afedersiniz? Eglenin, kültürlenin bunlardan bana ne?
Ben sadece fikrimi yani korsan kullanmanin etik olmadigini düsündügümü yazdim, tarafinizi secmek size kalmis. Dilerseniz Windows dahil her seyi korsan kullanin. Benim cebimden bir sey cikmiyor.

Sevgiler :)

Ben size neden para veriyorum afedersiniz? Eglenin, kültürlenin bunlardan bana ne?
Ben sadece fikrimi yani korsan kullanmanin etik olmadigini düsündügümü yazdim, tarafinizi secmek size kalmis. Dilerseniz Windows dahil her seyi korsan kullanin. Benim cebimden bir sey cikmiyor.

Sevgiler :)
İşte paranız olunca etik mi değil mi kararına anca varıyorsunuz. Günümüzde eğlenmenin, kültürlenmenin yolu filmler ve oyunlardan geçiyor. Ekmek bulamayınca çalınabilindiği gibi para bulununamayınca korsana baş vuruluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı