Türkiye'de torpil çok mu?

12.000 TL artık iyi para değil.

Benim de tanıdıklarım olsa kendi evladım için telefon görüşmesi yaparım ve işe girmesine aracı olurum.
Neden? Çünkü çevrem var.
Adamın alacağı kişi yine iyi bir yerden kalifiyeli olarak mezun olmuş birisi olmayacak çünkü artık üniversiteye çorabını değiştirir gibi girip diploma sahibi olabiliyorsun; işe girmek için diploma sahibi olunması yeterli, liyakatlı-kalifiyeli eleman oralara bakmıyor zaten.

Torpil bizim ülkemizde oturmuş bir gelenek akraba eşe dosta karşı.

12.000 TL artık iyi para değil.

Benim de tanıdıklarım olsa kendi evladım için telefon görüşmesi yaparım ve işe girmesine aracı olurum.
Neden? Çünkü çevrem var.
Adamın alacağı kişi yine iyi bir yerden kalifiyeli olarak mezun olmuş birisi olmayacak çünkü artık üniversiteye çorabını değiştirir gibi girip diploma sahibi olabiliyorsun; işe girmek için diploma sahibi olunması yeterli, liyakatlı-kalifiyeli eleman oralara bakmıyor zaten.
Bencede değil okadar oku bölümü birde nispeten ağır olduğu düşünülürse.

Köy gibi bir yerde yaşıyorum. Bi tane tavuk döner satan yer var. Çok küçük bir yer, ama yerine göre çok iyi iş yapıyor. Sabah 10 gibi açıp akşama doğru en geç 17-18:00 arası kapatıyorlar. Büyük olan adam koruyuculuk yapıyor. Bu şekilde para kazanıyor aynı zamanda. Geçen günlerde evine gitmiştim. Evinde internet yoktu. Ben de ne var ne yok diye bakmak için gitmiştim. 3 kelimeyi bir araya getiremeyen eşini gördüm. Aşağılamak için söylemiyorum, ama oturdukları bina (5 katlı) kendilerine ait. Yemek üzerine dükkanları var. 2 tane arabası var adamın. 1 ay önce kaymakamlık binasında işim vardı ve o kadını full makyajlı halde gördüm. Selam verdi bana, direkt tanıyamadım sonra anladım. Ben de saf saf "burada mı çalışıyorsun abla" diye sordum. Yeni başladığını söyledi. Ne güzel. Kaymakamlık binasında bir personel olmak koruyucu bir eşe sahip olmak gerektirir en kısa yoldan. 😎

@Ghost2fast zaten mühendis adama amele muamelesi yapıp asgari ücret veremezsin.

Çarklar çok yanlış işliyor.

Gelen geçen üniversiteye girmemeliydi.
Alternatif olarak meslek öğrenmek için düzgün meslek okulları da kurulmalı. Adam inşaat okuyor malayı, sıva yapmayı ve kordona ne kadar demir atılacağını bilmiyor. 😂

Geri
Yukarı