Türkiye'de özel okulda okumak mı? İngiltere'de normal düzeyde yaşam mı?

sure.ipa

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, Technopat'ta ilk defa forum yazıyorum. Direkt konuya gireyim. 15 yaşındayım, 9. sınıfım. Erzincan'da özel okulda (doğa koleji) okuyorum. Okula İngiltere'de avukat olan abimin desteği ile gidiyorum. Okula girdiğimde ilk dönemim derslerim açısından pek iyi geçmedi. Derslere çalışıp çalışmamam tamamen motivasyonuma dayalı. 2011 yılından 2021 Ağustos'una kadar İstanbul'da yaşadım. Babam kulak engelinden erken emekliydi. Ben Erzincan'a hâlâ tam adapte olmuş değilim. Annem ve babamla da pek aramız iyi değil. Aramızdaki kültür ve jenerasyon farkından dolayı.
Her neyse olay şu. Ya 12. sınıfa kadar özelde okuyup üniversite sınavlarına gireceğim bir şey yapabilir miyim yapamaz mıyım emin değilim. Siber güvenlik okuyup abimin çalıştığı oyun şirketinde çalışacağım. (maaşım ve orada yaşam standartlarım daha yüksek olacak.)

Ya da okula verilen parayı bana verecekler. 18 yaşına kadar düz lise okuyup İngilizce eğitimi alacağım. Ardından da reşit olduğumda İngiltere'de normal yaşam standartlarında yaşayacağım.

Doğa koleji kapatılmadı mı? Ben mi yanlış biliyorum.
ITU Vakfı satın aldı. Artık ITU bünyesinde
Bence eğer bir şeyler yapabilecekseniz özelde okuyup sınava girin. Normal yaşam standartlarından kastınız nedir?
18 Yaşıma geldiğimde oradaki bir garson, kurye gibi işlerde çalışmak.
Git İngiltere'ye yaşamına orada devam et. Bizim özel okullardan hayır falan gelmez hepsi öğrenciye para gözüyle bakan bakkal.
Son derece farkındayım. 👍👍
İngiltere de normal yaşam tabii hocam. Oradaki devlet okulları özel okul klasmanında zaten :D
orada özel/devlet diye bir ayrım yok. Oranın reisinin paşasınında emekçisininde çocuğu aynı okulda.
İngiltere'de normal düzeyde yaşam tabii ki.
teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı