Ülkemizdeki torpil olayları

Hocam ilk öncelikle AYT'yi geçmesi gerekiyor havacılık istediği için çalışmıyor diyorsunuz burada ilk bir elendi. Hadi imkansız ama ÖSYM de bir şeyler yaptı şeker kağıdında cevapları falan buldu diyelim. Fiziki yeterliliği yok diyorsunuz. Bu zaten belli eder kendini torpil olduğunu. Dert etmenize gerek yok yani. Hepsini geçti sözlü mülakatta ne yapacak. Her türlü bir kısımda elenir. Hepsini geçse bile bu beyinsizlikle barınamaz orada.

Dediğiniz doğru hocam. Fakat tanıdığı varsa bu tür olaylarda sınavı hallediyorlar. Yani ÖSYM kısmını. Fiziki yeterliliğe gelince çocuk biraz çalışıp geçebiliyor. Sözlü mülakatta geçer mi geçemezmi bilemiyorum. Zaten çocuk direkt beyin yapısından elenebilir diyebilirim aslında okulda tek vasfı kız muhabbetleri her gün zaten nargile sigara vs. takılıyor. Tabii burası Türkiye ne olacağını kesin olarak söyleyemiyorum.

Dediğiniz doğru hocam. Fakat tanıdığı varsa bu tür olaylarda sınavı hallediyorlar. Yani ÖSYM kısmını. Fiziki yeterliliğe gelince çocuk biraz çalışıp geçebiliyor. Sözlü mülakatta geçer mi geçemezmi bilemiyorum. Zaten çocuk direkt beyin yapısından elenebilir diyebilirim aslında okulda tek vasfı kız muhabbetleri her gün zaten nargile sigara vs. takılıyor. Tabii burası Türkiye ne olacağını kesin olarak söyleyemiyorum.
Nargile sigara falan varsa boşverin hocam kalp krizinden gider zaten.

Hocam benim çoğu kişiden duyduğum şey meselenin sınav olmadığı mülakat olduğu. Mülakatta tanıdık varsa geçersin demişlerdi.

Hocam benim çoğu kişiden duyduğum şey meselenin sınav olmadığı mülakat olduğu. Mülakatta tanıdık varsa geçersin demişlerdi.

Hocam MSÜ de sınavdan çok mülakatlar zor. Mülakattada sağlık ve sözel kısmında geçebiliyor.Kim bilir kaç kişi bu şekilde geçti.

Bilmem haberleri takip ettiniz mi yakın zamanda iş müfettişi olan biri bir müzisyeni öldürmekle suçlandı.
İşin garibi bu kişinin zaten sabıkalı olmasıydı. Basit bir GPT ile çıkan sonucu koskoca çalışma bakanlığı mülakat+sınav+güvenlik soruşturması yapmadan birilerini işe nasıl alıyor?

Yani 4. dünya ülkesine hoş geldiniz. Bu ülkede her şey olabilir.

REFERANSLA

2.plan mutlaka olmalı MSÜ olmazsa diye. Çünkü torpil bariz var Türkiye'de.

Hocam askerlikten başka farklı bir meslek düşünmek istemedim diyebilirim. Tabii ben sınava çalışacağım eğer nasip olmazsa puanım yeten farklı bir bölüme geçerim.

Bilmem haberleri takip ettiniz mi yakın zamanda iş müfettişi olan biri bir müzisyeni öldürmekle suçlandı.
İşin garibi bu kişinin zaten sabıkalı olmasıydı. Basit bir GPT ile çıkan sonucu koskoca çalışma bakanlığı mülakat+sınav+güvenlik soruşturması yapmadan birilerini işe nasıl alıyor?

Yani 4. dünya ülkesine hoş geldiniz. Bu ülkede her şey olabilir.

referansla

Merak etmeyin hocam Turkish Defender ile tarama yapıldı sıkıntı yok.🙂

Benim okuduğum okulda normalde okul kıyafeti giymemek yasak. Serbest gelenleri içeri almıyorlar. Ama bir tane öğrenci sürekli serbest geliyor, değişik renklerde bir Sweatshirt, spor temalı bir eşofman veya şort. Çocuğa hiçbir şey diyen yok.

Ben bir kere beden eğitimi dersi var diye şortla gelmiştim (beden eğitimi olduğu günler, siyah eşofmanla durabiliyoruz. Ben şortun yasak olduğunu bilmiyordum.) Kapıda direkt olarak çevirdiler, müdür yardımcısı beni odasına götürüp "g*rizekalı" tarzı bir şeyler söylenip durdu. Disipline gidecektim sonra velimi arattılar bana eşofman getirmesi için. Ben disipline kadar gidecekken bu çocuğa niye bir şey olmuyor?

Bu sene öğrendim, meğer okuldaki bir yetkiliyle bir bağı varmış, şaşırtmadı.

Onun dışında derslerde bağırarak konuşma, hocaya saygısızlık (hocaya bir şey fırlatmak), dersin düzenini bozma gibi okul kurallarında suç sayılan davranışları yapıyor ve hiçbir şey olmuyor.

Yaramazlık bende yaptım ama doğru yolu buldum. Bu hala bulmamış, bulmasını da istemedikleri için ceza vermiyorlar sanırım. (!) Benim ve benim gibilerinin suçu okulda ki yetkililerle bir bağı olmaması mı? Neden kurallar ona işlemiyo rda bize işliyor?

Belki bazı kişiler okulda olan torpili önemsemeyebilir, fakat okulda torpille geçinen ilerde iş hayatında da torpil istemez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim okuduğum okulda normalde okul kıyafeti giymemek yasak. Serbest gelenleri içeri almıyorlar. Ama bir tane öğrenci sürekli serbest geliyor, değişik renklerde bir sweatshirt, spor temalı bir eşofman veya şort. Çocuğa hiçbir şey diyen yok.

Ben bir kere beden eğitimi dersi var diye şortla gelmiştim (beden eğitimi olduğu günler, siyah eşofmanla durabiliyoruz. Ben şortun yasak olduğunu bilmiyordum.) Kapıda direkt olarak çevirdiler, müdür yardımcısı beni odasına götürüp "g*rizekalı" tarzı bir şeyler söylenip durdu. Disipline gidecektim sonra velimi arattılar bana eşofman getirmesi için. Ben disipline kadar gidecekken bu çocuğa niye bir şey olmuyor?

Bu sene öğrendim, meğer okulda ki bir yetkiliyle bir bağı varmış, şaşırtmadı.

Onun dışında derslerde bağırarak konuşma, hocaya saygısızlık (hocaya bir şey fırlatmak), dersin düzenini bozma gibi okul kurallarında suç sayılan davranışları yapıyor ve hiçbir şey olmuyor.

Yaramazlık bende yaptım ama doğru yolu buldum. Bu hala bulmamış, bulmasını da istemedikleri için ceza vermiyorlar sanırım. (!) benim ve benim gibilerinin suçu okulda ki yetkililerle bir bağı olmaması mı? Neden kurallar ona işlemiyorda bize işliyor?

Belki bazı kişiler okulda olan torpili önemsemiyebilir, fakat okulda torpille geçinen ileride iş hayatında da torpil istemez mi?

O çocuk hayatının artık her alanında torpille bir yerlere gider hocam. Gidip dersini çalışıp emek verenlerin hakkına girer sonra bir yerlere varınca bir şeyler başardım diye sevinir. Ülkenin özeti bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı