Türkiye'de upload hızları niye artmıyor?

Kurumsal tarife adı altında 10-20-30-40 Mbps gibi komik upload hızlarını 5.000₺ ile 10.000₺ aralığında sattıkları içindir.

Bu nedenle firmalar upload hızını arttırmıyor. Yükseltikleri anda kurumsal tarafta zarar edeceklerini düşünüyorlar. Bu ülkede kimse vatandaşı düşünmüyor. Cebini düşünüyor.

Tek umudum Elon Musk. Vergi gelmezse tabii.
Siz bu ülkede vergisiz mobil internet hizmeti verilebileceğini sanıyorsanız kusura bakmayın aynı içkiden bende istiyorum.

Kurumsal tarife adı altında 10-20-30-40 Mbps gibi komik upload hızlarını 5.000₺ ile 10.000₺ aralığında sattıkları içindir.

Bu nedenle firmalar upload hızını arttırmıyor. Yükseltikleri anda kurumsal tarafta zarar edeceklerini düşünüyorlar. Bu ülkede kimse vatandaşı düşünmüyor. Cebini düşünüyor.

Siz bu ülkede vergisiz mobil İnternet hizmeti verilebileceğini sanıyorsanız kusura bakmayın aynı içkiden bende istiyorum.

Kim verirki vergisiz mobil İnternet hizmeti her boka zam yaptılar yine. Yaşayım deceğim ülkede yaşamak istemiyor kimse bıktırdılar çünkü.

Bu ülkede babadan zengin olmadıkça rahat yaşam düşünülemez.

Hatta atalarımız şöyle ifade etmiş;

İnsanın vatanı doğduğu yer değil, doyduğu yerdir.

Yabancı dile abanıp ilk fırsatta doyabileceğiniz bir yere gitmek gerekli. Keşke dil okulu için param olsa. Bir bahaneyle orada kalmanın peşine düşerdim.

Hayır bir de halen ADSL Teknolojisine yatırım devam ediyor.

Fiber başvurusu yaptım müdürlükten geri döndüler isterseniz özel proje çizelim dediler bende kabul etmedim tabii.

Adam aynen şu cümleyi söyledi;

Orası 8 MBps mi ne alıyordu işte o yeter size daha ne.

Söyleyeceklerim bu kadar.

Bu ülkede babadan zengin olmadıkça rahat yaşam düşünülemez.

Hatta atalarımız şöyle ifade etmiş;

İnsanın Vatan'ı doğduğu yer değil, doyduğu yerdir.

Yabancı dile abanıp ilk fırsatta doyabileceğiniz bir yere gitmek gerekli. Keşke dil okulu için param olsa. Bir bahaneyle orada kalmanın peşine düşerdim.

Üniversteyi yurt dışı düşünüyorum hayırlısı artık. Bidaha dönmem düzelene kadar ülke baştaki değişine kadar. Gelmiş bir de yayın açıyor gençlerle sohbet diye. Ben o adam yüzünden ekonomi kötüye gidiyor napcaz diye ve gelecek kaygısı yaşamak zorunda değilim. Ben 17 yaşındayım bu yaşta gidip benim ekonomiği düşünmemem gerek.
Hayır bir de halen ADSL teknolojisine yatırım devam ediyor.

Fiber başvurusu yaptım müdürlükten geri döndüler isterseniz özel proje çizelim dediler bende kabul etmedim tabii.

Adam aynen şu cümleyi söyledi;

Orası 8 Mbps mi ne alıyordu işte o yeter size daha ne.

Söyleyeceklerim bu kadar.

Bana özel proje çıkarsınlar ona da razıyım yok. Adamları zorlamaktan başka çarem yok. Bir de şu uploadla ilgili bir şey diceğim bence upload standart 8 Mbps olması gerek. Yani 16/8 20/8 gibi 24/10 35/10 ve 50/20 100/20 olsa adam akıllı İnternet olur. Tabi bu dediğim VDSL ve fiber için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı