Türkiye'de ve dünya genelinde lojistik e-ticaret ve diğer unsurlar

Sevgili arkadaşlar bu süreç birçoğunuz için aynı ve bu süreçleri ilgili küçük bir yazı dizi paylaşmak istiyorum bu gibi durumlara eleştiri olarak algılamayın ama bazı şeyler için gözümüzün açılmasına ve bu gibi durumların bizlere ne gibi zararlar verdiğini görmenizi istedim bu süreçler anlatan bir Instagram hikayesi atmış bulundum ve sizinlede burada paylaşmak istedim.
Amacım sizi Aliexpress gibi sitelere yöneltmek veya oralarda alışveriş yaptırmak değil amacım bazı şeylerin aynı üretim bandında çıkıp farklı piyasalara farkı fiyatlardan çıkması. Ama direk üretim yerinden alınca aradaki farkın ne kadar çok olduğunu görmeniz.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.21.jpeg

Bu görsel'de ne yazıyorsa aynı şekilde buraya ekleyeceğim. Türkiye'de gerçekten doğal, kültürel ve diğer anlamda her çeşit birey ortam yapı bulabilirsiniz.
Türkiye'de potansiyelin çok üstesinde bir güç var, (siyasi olarak bakmayınız) ekonominin çok düzgün olduğu ülkelerde gelişme aynı oranda artar.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.21 (1).jpeg

Burada bir başka e-ticaret sitesinin HB (Hepsiburada'nın) kendi sattığı bir ürüne verdiği değere görüyorsunuz aynı ürün Amazon'da satılıyor olsa idi kutu içerisinde sarılı ve çok düzgün şekilde geleceğini eminim. Bu ürün kitap vb. o yırtık kısımdan nem su aldığında o kitap küflenmeye başlar rafımda yıllaraca duracak arada açıp okumak istediğim bir kitaba para veriyorum. Gel görün Türkiye'de kargolar ile sorun yaşamayan bir kişi ve şirket var mı? Okuduğum bölüm gereği bu tür konular ile çok içli dışlıyım.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.21 (3).jpeg

Bu da yurt dışı satıcısında aldığım bir ürün (Aliexpress) ürün bana uygun fiyatlı ve kargo ücreti olmadan geldi gel görelim ki faturasında 1$ yazan ürün için devlet bende 15 TL 3$ gibi bir fatura istiyor. 20 gün içerisinde elime geldi bu ürün bu zamanda hızlı bir gönderi bence.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.21 (4).jpeg

Çin'den Azeripost ile gelen ürünün kargolamasına bakınız bu ürünlerin Çin'de ekonomik değerleri 1$ adam 0, 40$ verip kutusunu bile özen gösteriyor burada satıcı 0, 40$ (bu köpüğün fiyatını bilmediğin için varsayımsal aldığım bir bazdır bilenler düzeltebilir) harcayarak tüketici memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemiştir. E-ticaret üzerinde tutunmak istiyorsanız bunu en iyi şekilde müşteriye yansıtmalısınız.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.21 (5).jpeg

Bu ürünlere verdim tutar dolar kuru 6, 47 veya 6, 49 aldığım an için Google bakabilirsiniz.

1595847530136.png

Ya da ben sizin için ekledim böylelikle direk bilgiye ulaşmış olacaksınız Google verileri ile banka verileri 20-40 krş. Arası değişiklik gösterebilir.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.22.jpeg

Alınan ürünlere özellikle dikkat 2'şer adet aldığım için ürün fiyatı normal oranla 18 TL olması gerekir. 1 ürün bedelinden Türkiye için hesaplayalım. Bu tutarı.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.22 (1).jpeg

O an için gelen eleştirilere kendi yaşadığım bölgeden birkaç örnek ile yapmış olduğum ekleme.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.21 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-27 at 13.29.21 (2).jpeg
    96,2 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı