Türkiye'de yazılım/programlama

Ancak oturduğu yerden para kazanıyor ifadesi bence doğru. Dağılabilirsiniz.

Hata ayiklarken ki beyin hali ve mentalite - optimizasyon, hız, güncelleme, bellek sızıntıları hepsini bizim çözmemiz gerekiyor. Yatarak kazansak ne olur? Ben hata ayıklama yaparken belki 50 60 kere bir değişken editleyip programı tekrar tekrar açıyorum bu bile hayattan bikmama sebep oluyor.

17 yaşındayım. Sanırım ikimiz de alanımızda bayağı bilgiliyiz dostum :) Az önceki konudan sonra buna kanaat getirdim.
Hocam tam sizi buraya çağıracaktim :D

Hata ayiklarken ki beyin hali ve mentalite - optimizasyon, hız, güncelleme, bellek sızıntıları hepsini bizim çözmemiz gerekiyor. Yatarak kazansak ne olur? Ben hata ayıklama yaparken belki 50 60 kere bir değişken editleyip programı tekrar tekrar açıyorum bu bile hayattan bikmama sebep oluyor.

Çaktırmayın konunun başından beri buradayım :D

Hocam sizin yöneldiğiniz alan nedir? Sanırım UWP desktopla daha bir haşır neşirsiniz ama tam olarak sorayım.

Çaktırmayın konunun başından beri buradayım :D

Hocam sizin yöneldiğiniz alan nedir? Sanırım UWP desktopla daha bir haşır neşirsiniz ama tam olarak sorayım.

Hiç UWP yazmadım ama UWP yazmak isterim. Genel olarak winforms, winapı'leri ve tool yazmayı seviyorum. Sizin alanınız neydi? GitHub varsa takipleselim.

Sizin alanınız neydi?
.NET Core ile Web 2.0 araçları yazıyorum ben de.

GitHub varsa takipleselim.
GitHub aktif kullanmıyorum maalesef.

Hiç UWP yazmadım ama UWP yazmak isterim.
UWP/WPF maalesef çok nazlı maalesef .NET için. Tam verim almak çok zor gibi bir şey. Performansları da düşük (Bu biraz göreceli maalesef. Bazıları performansı sadece uygulamanın hızıyla ölçüyor.)

Yazılım mühendisliği fiziki olarak oturduğu yerden para kazanmadır ancak!
Bir beyinin en çok yorulacağı mesleklerden bir tanesidir. Yazılım sadece yazılım programlama değildir: Psikoloji yönetimidir, İşini erbabıyla yapmak için sarf edilen çabadır, Uykusuz geçen gecelerdir
4 sene önce Sadi Evren Şekerin yapay zeka programlama setini öğrenirken oturduğum yerden bir insanın beyni ne kadar yorulabilir öğrenmiş oldum. Yazılım mühendisleri bu dünyada en çok maaşı almayı hak eden yegane insanlardan biridir. Çünkü onlar bilgisayar başında çıldırmak üzereyken patronlarının veya hedeflerinin peşinden koşmaya devam ederler. Bu onları normal basit mesleklerden ayırır.
NOT: Yazılım mühendisliğini kazandım ve seneye başlayacağım inşallah. Ancak sorduğum soru şu bu kadar şeyle mücadele etmem için asosyal falan mı olmam gerekiyor çünkü sosyal bir insanın kolay kaldıracağını düşünmüyorum. Bazı noktalarda o yazılım senin bir parçan oluyor. Her an onunla birliktesin bir süre sonra insanı sıkar gibi geliyor...

Yazılım mühendisliği fiziki olarak oturduğu yerden para kazanmadır ancak!
Bir beyinin en çok yorulacağı mesleklerden bir tanesidir. Yazılım sadece yazılım programlama değildir: Psikoloji yönetimidir, İşini erbabıyla yapmak için sarf edilen çabadır, Uykusuz geçen gecelerdir
4 sene önce Sadi Evren Şekerin yapay zeka programlama setini öğrenirken oturduğum yerden bir insanın beyni ne kadar yorulabilir öğrenmiş oldum. Yazılım mühendisleri bu dünyada en çok maaşı almayı hak eden yegane insanlardan biridir. Çünkü onlar bilgisayar başında çıldırmak üzereyken patronlarının veya hedeflerinin peşinden koşmaya devam ederler. Bu onları normal basit mesleklerden ayırır.
NOT: Yazılım mühendisliğini kazandım ve seneye başlayacağım inşallah. Ancak sorduğum soru şu bu kadar şeyle mücadele etmem için asosyal falan mı olmam gerekiyor çünkü sosyal bir insanın kolay kaldıracağını düşünmüyorum. Bazı noktalarda o yazılım senin bir parçan oluyor. Her an onunla birliktesin bir süre sonra insanı sıkar gibi geliyor...
Sosyal ile asosyal kim ortası. Ama sosyal olması daha önemli. Çünkü insanlars hitap eden şeyler yazıyorsun. İnsanlarlar muhatap olup onları anlaman lazım. Çözüm üretmen lazım. Tabii kendi tecrübem değil. Yazılım ilk adım kanalından öğrendiklerim. Tavsiye ederim.

.NET Core ile web 2.0 araçları yazıyorum ben de.

GitHub aktif kullanmıyorum maalesef.

UWP/WPF maalesef çok nazlı maalesef .NET için. Tam verim almak çok zor gibi bir şey. Performansları da düşük (bu biraz göreceli maalesef. Bazıları performansı sadece uygulamanın hızıyla ölçüyor.)

WPF çok zor, UWP de çok zor ama göze güzel geliyor winforms artık eskide kaldı ve modern UI'ler olmuyor.
DC botları da yaziyorum, siz blazor falan mı calisiyorsunuz?

WPF çok zor, UWP de çok zor ama göze güzel geliyor winforms artık eskide kaldı ve modern UI'ler olmuyor.
DC botları da yaziyorum, siz blazor falan mı calisiyorsunuz?
Hayır, .NET Core ile back-end yazıp React, Angular (proje ne gerektirirse ona göre) front-end yazıp teslim ediyorum.

WPD, UWP ne oluyor hocam?
.NET çatısının Windows Desktop uygulamaları için sunduğu yeni nesil (çok da yeni değil) ürünleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı