Türkiye'deki aileler neden çocuklarının hayallerine izin vermiyorlar?

Biraz haklılar ama dünya değişiyor. Değişime sebep olacak mesleklerdense neden olmasın derim. Şunu da unutma kendi paranı kazanmak zorundasın.

Ailen sana olabildiğince yapabildikleri kadar maddi destek vermiyorsa kaç yaşında olursan ol benim için bitmiştir yoksa küçükken yetimhaneye versinler en azından kendi kendini yetiştirirsin.

Aynen birader üniversite falan okuma sen işsiz kal. Annen baban zaten hizmetçi gibi sana ömür boyu baksın. Ev alsınlar sana, araba falan.

Vallahi komiksiniz ya.

Ailenin parası varsa ve almıyorsa ailenin ne mantığı kaldı. Evet bir şey olmanı bekliyor olabilirler ama yine de benim çocuğum olsa param varsa alırım. Çalışarak yardım olmadan 0'dan ev araba mı alıyor millet :D

En kötü orada hem çalışıp hem okurum en azından şartlar ve eğitim sistemi daha iyi.
Dedim ya, sen lise diploman ile ancak merdiven altı seyyar satıcı olursun.

Ailen sana olabildiğince yapabildikleri kadar maddi destek vermiyorsa kaç yaşında olursan ol benim için bitmiştir yoksa küçükken yetimhaneye versinler en azından kendi kendini yetiştirirsin.

Ailenin parası varsa ve almıyorsa ailenin ne mantığı kaldı. Evet bir şey olmanı bekliyor olabilirler ama yine de benim çocuğum olsa param varsa alırım. Çalışarak yardım olmadan 0'dan ev araba mı alıyor millet :D
Çocuğuna yardım edersin de bunun gibi benim çocuğum yan gel yat bostan yapsa anca bi' araba alırım o kadar.

Vermiyorlar zaten. Arkadaş görmüş bi yerden yurt dışı sevdası, gidiyor.

O devir bitti artık.
Bildiğim gibi yani hocam daha önce konusunu burada açmıştım merak edenler profilimden bakabilir. Ayrıca İltica durumları ne alemde pek net bir bilgiye sahip değilim İltica konularında. Son olarakta Türkiye'de gerekli yatırımları yapıp yatırımları yurt dışına taşımak kolay mı? Örn. Yurt dışında Bordo Türk Pasaportuyla Gayrimenkul alabilir miyiz? İş kurmak vb. Şeyler.

Geri
Yukarı