Türkiye'deki araba fiyatlarını Atatürk devrimlerine bağlayan çocuk

Nasıl görünmüyor? Almanya'dan aldığın gemilerle Rus limanını bombalayınca mı güçlü oldun? Avrupa'nın hasta adamı diyorlardı Osmanlıya. Ölmekte olan, bitkisel hayat yaşayan hasta adam.
Neden sadece o kısmı alıyorsunuz? Mesajımın devamı ile bağlantılıydı oysa ki. :) Cumhuriyet çağı çocukları böyle biliyor ama maalesef Osmanlıca kaynakları okuyup görüp anlama şansımız yok :) + Ne hikmetse kendi kaynaklarımız başka ülkelerden çıkıyor. Garip. :)

Özetle, tarih denilen kavram adına net yargı yapılamaz. Ya %100 çok kuvvetli kaynak lazım ya da yaşamak.
İşte görüyoruz videolardan oradan buradan konuşuyor herkes doğru yanlış. Biz de geçmişten günümüze bize anlatılan bilgileri biliyoruz sadece. İşlerin iç yüzünün farklı olduğu aşikar. :)

Hocam neyse ki ikimiz Atatürk VS Osmanlı ya da şapka VS fes konuşmadık. Millet coşmuş. :D
Premium bir sohbet gerçekleşti. 👍

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video başında zeki birisini izliyormuş gibi hissettim. Sonra anlıyor insan. Arkadaşa kimse çoğu üretim fabrikasının ve uçak fabrikalarının kapatıldığını anlatmamış.

:D Ne okuyormuşum sen söylesene.

İyi en azından bilmediğin şeyi kabul edip öğreniyorsun.💯
1. Bir 🦥 arkadaşımız yaklaşık 5 dk önce mesaj attı.
2. Sonra başkası ona hitaben hemen mesajına "1saattir inceliyorum, dedi"
3. Ben de suna yeni atılan mesajı nasil 1 saattir inceldiğini sorguluyor dedim.

Geri
Yukarı