Türkiye'deki Eğitim Sistemi Hakkında Fikirleriniz

Eğitim sisteminden memnun musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    62
Sen sürekli yanıp sönen lambanın altında bir iş yapmaya çalışıyorsun gidip lambayı düzeltmek için elektrikçi çağırınca elektrikçi sana "O şekilde oturmak zorundasın" diyor mu? Hayır. Peki neden iyisini yapma gibi şansımız varken idare edip diğer 50 ülkenin bizi geçmesini izleyelim? Ahh ahh. Düşünce özelliğini kaybetmişsin anlaşılan.

Sen sürekli yanıp sönen lambanın altında bir iş yapmaya çalışıyorsun gidip lambayı düzeltmek için elektrikçi çağırınca elektrikçi sana "O şekilde oturmak zorundasın" diyor mu? Hayır. Peki neden iyisini yapma gibi şansımız varken idare edip diğer 50 ülkenin bizi geçmesini izleyelim? Ahh ahh. Düşünce özelliğini kaybetmişsin anlaşılan.
Dostum üstüne alınma onları eğitim sistemi savunuculara söyledim yanlış anlamışsın.

@nxkddnsbskxndbdjdndbshd aynen şu şekilde oluyor. Seçim zamanı geldiğinde seçeneklere bakılır. Yine ülkeyi yönetebilecek en düzgün partinin o olduğuna kanaat getirilir. Yani o partiyi sevmeyenler bile oy veriyor. Benim çevrem bu şekilde. Bana göre en mantıklı seçim de o. Bir yanda bir dolandırıcı ve her sözü gaf olan bir genel başkan. Diğer yandan teröristlerin siyasi kolu. M.. partisi de var ama her ne kadar vatansever de olsalar ülkeyi yönetebilecek olgunlukta bir parti değiller.

Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Mülakat mağduru atanamamış bir müzik öğretmeniyim.

Ne yazıkki eğitim sisteminin oluşturan her bir parçada sıkıntı var. Öğretmenler, okul idareleri, bilinçsiz veliler, saçma sapan eğitim programları, yetersiz ve etkisiz rehber öğretmenleri, sınav sistemi, fırsat eşitsizliği, yetersiz ve eğitime uygun tasarlanmayan okul binaları... say say bitmez.
Eğitimin önemini millet olarak kavrayamadığımız sürece bu eğitim sorunu devam edecektir. Milli Eğitim bakanı isterse dünyanın en iyisi olsun ama eğitimin önemini kavrayamadıktan sonra herşey boş.

Milli eğitimin başına gelen iyi bakan Hasan Ali Yücel'dir. Türkiye'de eğitimin en hızlı geliştiği ve en verimli olduğu yıllar onun dönemiydi ancak o yıllarda halk eğitimin önemini ve değerini biliyordu.

Öğretmeni günah keçisi yapmayın. Bende eskiden tek suçlu öğretmen sanardım ancak unutmayın ki öğretmen Yunanistan'dan gelmiyor. Öğretmenler de bu toplumun içinde yetişiyor, bu toplumun ahlaki değerlerini alıyor. Onlar da bu ülkenin eğitim sisteminde yetişiyor.

Beyler şuan seçim var mı? Yok.

Daha iyi bir parti vat mı? Yok.

O zaman sızlanmayı bırakalım. Bakın, kendimi de katıyorum. Şuan bu sistem var ve bu sistemde bir yerlere geleceğiz. Fakat çocuklarımızın geleceği bizim elimizde.

Ayrıca konu başka başka yerlere gitmiş.

Hanginiz orta okul da gördüğünüz konulardan lise giriş sınavında karşılaşıyorsunuz? Hanginiz lise de ki gördüğünüz konulardan üniversite giriş sıvaların da karşılaşıyorsunuz? Eğitim sistemi o kadar yanlış ki. Almanya da ki eğitim sistemi gibi olmalı en azından yada bir değişiklik yapılmalı. İmam Hatip te okutan bir öğrencinin başka bölümlere girişi de açıldı. Kaç İmam Hatip okuyanı iyi bir üniversite kazanabildi ki?

@Knocking eğitim sistemimiz başka ülkelerdeki gibi olmamalı. Artık bize özgü bir şeyler yapmalıyız. Kanunları vb. şeyleri aynı şekilde almak modernleşme değil bana göre taklit oluyor. Aynısını başkanlıkda da söylüyorsunuz. Başkanlık olmasın parlamenter sistem olabilir. Neden aynısı? Neden bir şeyler katmıyoruz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı