Türkiye'deki internet niye yavaş?

Bu sorunu ancak devlet yasa çıkarıp çözer başka açıklaması yok. Her şeyi özelleştirdi ve serbest piyasa olunca farklı bir şey beklemeyin.

Türkiye, internet hızı sıralamasında 98.sırada yer alıyor. Türkiye niye bu kadar gerilerde? Bana göre geri olmasının sebebi; rekabet ortamının olmaması. Türk Telekom tekelinde bir ülkedeyiz. Rekabet ortamına açsak, Türkiye'de internet daha hızlı olur. Rekabetin olduğu yer hem daha kaliteli hem daha ucuz olur. ABD'de 40 dolara, 200 Mbps internet veriliyor. ABD'de internet sağlayıcı firmalar arasında rekabet var. Türkiye'de yok. X firmanın internet sağlayıcısını kullansanız bile Türk Telekom'un altyapısını kullanırsınız.
Çünkü Türkiye'de.

Sebebi biziz, düşük hızlara ve altyapı eksikliğine yeterince ses çıkaramadığımız için adamlar yatırım yapmama cüretini buluyorlar, nasıl olsa ses çıkaran yok.

TT'nin 16 Mbit veremediği uerde ben TurkNet ile, 35Mbit alabiliyorum üstelik 85 lira ve tahahüt olmadığı gibi kopma falanda olmuyor memnunun TT beni paramla rezil ederken TT netle öyle bir şey yok ve bağlayıcılığıda yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı