Türkiye'deki Reklam Sektörü

Türkiye'deki reklamları eğlenceli buluyor musunuz ?

• Evet.

Oy: 3 5,6%
  • Hayır.

Oy: 18 33,3%
  • Reklam olunca başka kanala geçiyorum.

Oy: 33 61,1%

• Oy verenlerin toplamı
    54
Yabancı reklam üzerine Türkçe dublaj yapıp aralıksız yarım saat falan yayınlanan reklamların olduğu dönem güzeldi benim için. Genelde Amerika'dan bir ürün getirip burada televizyon üzerinden satmaya çalışırlardı. Dünya'nın en basit ürününü defalarca tanıtıp her 15 saniyede bir telefon numarası söylüyorlardı. Kalmadı galiba o tarz reklamlar. Bu türde en çok şişme yatak ve mutfak seti reklamlarını hatırlıyorum nedense.:)
Türk Filmi olan her TV kanalında hâlâ var ama bu sefer dublaj değil.
Bir değil, iki değil, üç hiç değil, taaam tamına beş kutu bal sadece 100 TL. Yanında iki çift ayakkabı hediye...

"Sizin de şımartılmaya layık bir Safiye'niz varsa..." gerisini hatırlamıyorum... I hate advertisements kısaca. Arada sevdiğim reklamlar çıkıyor gerçi ama...
Türk Filmi olan her TV kanalında hâlâ var ama bu sefer dublaj değil.
Bir değil, iki değil, üç hiç değil, taaam tamına beş kutu bal sadece 100 TL. Yanında iki çift ayakkabı hediye...
Üçkağıtçı reklamlar...

Bal ve telefon reklamları nedense birden ortadan kalktı.

Şimdi sahte ilaç tarzı şeyler ortaya çıktı. Yok aronia özlü Ultra panax? Yok bilmem ne performans artırıcı, yok prostat ilacı... Dedem, panax reklamındaki sahte görüntüler yüzünden oradaki doktorları sahtekar sandı.

Arkadaşlar bir gün sadece reklamlara odaklandım. Yaptığı ürün ile reklamların hiçbir alakası yok.:yokartık:
Ve çok saçma reklamlar. Ve sık sık olması da can sıkıyor.:lanet:
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz gerçekten merak ediyorum.:D
Genelde klasik demirbaşlar vardır " Hepsiburada ve Trendyol " ve bunlar sözde efsane cuma, mega eylül kavramları altında önce bindirim , sonra indirim yöntemiyle yolunacak kaz ararlar. Türkiye'de reklam anlayışı bu , reklamı sansür, dolandırıcılık malzemesi olarak kullanmak.

Geri
Yukarı