Türkiye'den alınmış iPhone 14 ile yurt dışı 14 Pro Max takası mantıklı mı?

Türkçemek bilmek sen?
Adam iPhone 14 ile iPhone 14 Pro Max takasladı bile diyorum alooo.
Şu saatten sonra satacağını düşünmüyorum. Ayrıca kayıtsız telefonlar hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz sanırım.
Kardeşim Avrupa ve Rusya'da yaşadım, çok telefon getirdim. Hatta şu an kullandığım telefon da Hollanda'dan geldi.

@Umut Nas hocam birde telefonu eğer babam satmayı düşünürse yine diğer yurt dışı kayıtlı telefonların fiyatına mı satılacak?
Eger kayit ederse 3 yil boyunca satamaz, 3 yil sonra ise pasaporta kayitli sekilde satabilir. O zamana gore 5-6 fazla yazarsiniz.

Merhaba, babam kendine Türkiye'den iPhone 14 almıştı. Kendi cihazını hiç fiyat farkı ödemeden yurt dışı sıfır 14 Pro Max ile takas etmiş. Telefonun kaydı yok. Sizce mantıklı bir takas olmuş mu?
@Erenk1905
@EsatKa
@BehzatAmirim

Bence mantıklı değil. Yurt dışı cihaz almak Rus ruleti oynamak gibi bir şey.

1-garanti olayı sıkıntı. 1 yıl garanti için Amerika cihazı alman lazım. Amerika hariç nereden getirirsen getir garanti kapsamında olmuyor. 2-pasaport kaydı yaptırman lazım. Pasaport kaydından sonra 3 yıl kullanma zorunluluğun var. 3-ikinci elde ölü fiyatına gidiyor.

1-garanti olayı sıkıntı. 1 yıl garanti için Amerika cihazı alman lazım. Amerika hariç nereden getirirsen getir garanti kapsamında olmuyor. 2-pasaport kaydı yaptırman lazım. Pasaport kaydından sonra 3 yıl kullanma zorunluluğun var. 3-ikinci elde ölü fiyatına gidiyor.
Babamın satma gibi bir amacı yok zaten. Perti çıkana kadar kullanır cimridir kendisi. Garanti konusunda maalesef.

Pasaport kaydını yaptırıp kullanabilir.
Şuanlık düşünmüyormuş. 4 ay sonra kaydını yapacakmış. Birde iPhone 14 Pro Max'in çok ısındığını söylüyor. 14 kullanıyordu normalde onda ısınmadığını söyledi.
Screenshot_20230624_233615_edit_23655397930765.jpg

Screenshot_20230625_004600.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı