Türkiye'nin eğitim sistemi

Türkiye laik ülke olmasına rağmen din dersinin olması.

Türkçe dersini neyine yarayacak? Özne fiilimsi zarf vb konuşuyoruz işte hani yazar olsan belki anlarmış gibi olurum anlamam keşke üniversitedeki gibi sistem olsa çocugun sevdiği şeylere göre eğitim yapılsa çocuk fen ya da yazılım ile uğraşıyor yazılım için sadece İngilizce ve geometri bilmesi lazım geometri dediğim uygulama kodlarsa diğerleri nerede matematik Türkçe fen din Ink.
Kafamızı dolduruyorlar hepsinden soru soruyorlar en sonunda bunlardan bir tanesi işmize yarıyor.

Türkçe dersini neyine yarayacak? Özne fiilimsi zarf vb konuşuyoruz işte hani yazar olsan belki anlarmış gibi olurum anlamam keşke üniversitedeki gibi sistem olsa çocugun sevdiği şeylere göre eğitim yapılsa çocuk fen ya da yazılım ile uğraşıyor yazılım için sadece İngilizce ve geometri bilmesi lazım geometri dediğim uygulama kodlarsa diğerleri nerede matematik Türkçe fen din Ink.
Temellerini ve gerekli olanları öğretseler yeter.

Çocukların yeteneğine göre dersleri seçseler iyi olabilirdi.
laiklik devlet işleri ile din işlerinin karıştırılmamasıdır.
Devlet okullarında neden "zorunlu" din dersi var?

Yurt dışında yaşamak öyle kolay değil doğrudur ben kazandıkları paradan ufak bir örnek verdim adamlar 6 kişi çalışıyor bu ekstra bir iş zaten gidipte 12 saat çiçek toplamıyorlar 12 saati iki işte çalışarak dolduruyorlar şöyle düşünelim uzun süre yurt dışında ailenizle çalıştınız bir sebepten ötürü Türkiye'ye gelmek zorunda kaldınız 4 kişinin asgari ücret aldığını düşünün bu adamların alacakları her şey ağız yakıcak uyum sağlayamaz ben düşündüklerimi doğru izah edemedim size de hak veriyorum tanıdık dediğim insanlar yakınları olduğu için gitti Hollanda'ya birden düşünüp'de hadi Hollanda'ya gidelim diye düşünmediler adamlar 4 senede ev araba almış dedim kredi vs. yok biriktirdik diyor şaşkınım daha geçen iPhone 11 Pro almış çocuklugumuzu biliyorum ailesinin durumu çok kötüydü şu an baktığın zaman bizden durumu kat kat iyi yine de halimize şükürler olsun aç değiliz açık değiliz. Düşünmüyor değilim bizimde bir şeyler olsa da gitsek 4 kişi çalışsak ama yabancı dil yok şey yok gitmekle bitmiyor.

Temelllerini ve gerekli olanları öğretseler yeter.

Çocukların yeteneğine göre dersleri seçseler iyi olabilirdi.
Evet bu dediğiniz çok doğru herkez ilgi alanının olduğu yere gitse hem tecrübeli hem mutlu bir insan olursun fakat hayatımızda hiç bir şeye yaramayacak matematik bilgileri ile doldurup durdular ve dersi yapamadığımda aptal durumuna düştüm mesela ben çocukken fen bilimlerine çok meraklıydım ama hocaların tavırları yüzünden soğudum dersten . şimdide tam bir tarihçiyim çok seviyorum tarih işlerini arkadaşlarımda ne yapacaksın tarihi boşver diyince hepsiyle yolumu ayırdım şimdi yalnızım ama mutluyum kendileri gibi olmam için çok uğraştılar fakat ben olmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı