Türkiye'nin Eğitim Sistemini Eleştirelim

Belirtmem gerekiyor yine de. İmam hatip liseleri biraz baştan savma bir program. Tanrı`nın yoluna imam, hacı hoca olarak mı katılacağız? İslam dini akla, ilime önem veriyorken; sahiden dini eğitim bu kadar abartılmalı mı? Art niyetim yok, ama gerçekten konuşulması gereken bir konu bu...

Başka konu açabilirsin.
Ben imam değilim. O da bir meslek. İnsanlar ordan evini geçindiriyor. Allah’ın kulu olmuyorlar o şekilde.

Berbat
Bana göre yapılması gerekenler

1- Geçimini sağlamak için part time meslek yapan gençler var yazık yani hükümetin bu gençlere destek sağlaması gerekiyor . Fakat hobi için çalışanlara destek verilmemeli geçim için hem okuyup hem çalışan gençlere destek sağlanmalı hem maddi hem manevi

2- Özel okula devlet okulundan daha çok destek verilmesi bence çok saçma

3- İnsanımızın yeteneğine göre eğitilmemesi örnek olarak çok güzel resim yapabilen adam muhasebeci olmuş

4- Eğitimin birazcık siyasallaşması

5- Bana göre gereksiz bazı dersler var mesela arkadaşımın kardeşi 7. sınıf ve teknoloji tasarım adında rezalet bir ders var , duyduklarıma dayanak çok boş bir ders olduğunu anladım . Çocuk belki iş adamı olacak neden el becerisi edinsin ki ? Bence çok saçma

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı