Türkiye'nin en çok satan SSD'si

Millet "Çok satıyorsa iyidir" mantığıyla koyunlama atladığı için böyle. Azıcık araştırma gereği bile hissetmiyorlar.
Zamanında arkadaşıma SSD yazıp ilk çıkanı sipariş etmiştim, SU630 :D O zamanlar foruma konu açsam da SU630 önerilirdi sanırım. Kapış kapış satılıyor ve öneriliyordu.
1611836793052.png

Bir de, bu modele ne oldu yahu? 2015-2016 döneminde satılıyordu diye hatırlıyorum, şimdi hiçbir yerde bulunmuyor. UV500 bunun yenisi sanırım.

Zamanında arkadaşıma SSD yazıp ilk çıkanı sipariş etmiştim, SU630 :D O zamanlar foruma konu açsam da SU630 önerilirdi sanırım. Kapış kapış satılıyor ve öneriliyordu.
Ben birisine yanlışlıkla bütçesi düşük diye WD Green önermiştim. Vicdan azabı oldu içimde. :)

O zaman buradakiler de araştırmıyordu demek ki. Özelliklerine azıcık bakılsa belli zaten kolay sorun çıkarabilecek bir model olduğu.

SSD'si mis gibi SanDisk'in. (!)İçine bir disk koyuyorlar bana o kadar koymadılar yani. SSD'ye onu koyunca HDD'ile yarışıyor resmen.

Hocam, sorunlu olabilir. Ama rakiplerine göre ucuz. Benim babamın bilgisayara da aynısından aldık. Ne yani aynı fiyata var mı daha iyisi?
Var, alınabilir olması için piyasanın altında bir fiyatta olması gerek ama DRAMless giriş seviyesi SSD'lere baktığımızda fiyat olarak aşağı kalır yanı yok.

Maalesef insanlar sadece markaya ve ''yorumlara'' bakarak alıyorlar. Türkiye'de araştırma kültürü de pek yok, para ellerine geçti mi hemen aceleyle bir şeyler alıyorlar.

Başka bir örneği mesela, Akakçe'de en fazla satan kulaklık listesi. Gelin inceleyelim.
1611845885494.png

İlk listede Medusa var. 449TL'lik fiyatı hak etmiyor ve kronik mikrofon sorunlu.
İkinci sırada JD 712 var. Şikayetleri bol olan bir ürün.
Üçüncü sırada JBL C100SI var. Kesinlikle fiyatını hak etmeyen, kolayca bozulan ve ses kalitesi rezil olan bir ürün.
Dördüncü sırada G432 var. Pedleri soyuluyor ve fiyatını hak etmiyor.
Beşinci sırada Arctis 3 var. Fiyatını hak etmiyor.
Yedinci sırada JD 711 var. Mikrofonu sorunlu ve kolay bozuluyor.
Sekizinci sırada Arctis 5 var, yine fiyatını hak etmiyor.
Dokuzuncu sırada H3 var. Fiyatını hak etmiyor ve rahat değil.
Son olarak onuncu sırada Arctis 1 var. Fiyatını kesinlikle hak etmiyor.

Görebileceğiniz üzere çoğu ürün ya belli kanalların övdüğü ürünler, ya ''JBL abi ya, Steelseries yani'' kafasıyla alınan ürünler veya bilgisizlikten şak diye bilmeden alınan ürünler. Maalesef Türkiye'de çoğu kişi araştırmıyor. Bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı