Türkiye'nin en çok satan SSD'si

Var, alınabilir olması için piyasanın altında bir fiyatta olması gerek ama DRAMless giriş seviyesi SSD'lere baktığımızda fiyat olarak aşağı kalır yanı yok.
SSD daha iyi olabilir, ama babama ölsen bu marka bir mal aldıramazsın. Sandisk'i daha önce duydu babam en azından. Patriot'u hiç duymamıştır bile, o yüzden aldık. 1 ay olmadı daha, sıkıntı çıkarmadı, inşallah çıkarmaz.

SSD daha iyi olabilir, ama babama ölsen bu marka bir mal aldıramazsın. Sandisk'i daha önce duydu babam en azından.
Çoğu kişinin alma sebebi de budur diye düşünüyorum. Çoğu kişi SanDisk'i hiç duymasa USB belleklerden tanıyor. Ufak bir araştırmayla rezalet bir ürün olduğu anlaşılabilir ama :(

Maalesef insanlar sadece markaya ve ''yorumlara'' bakarak alıyorlar. Türkiye'de araştırma kültürü de pek yok, para ellerine geçti mi hemen aceleyle bir şeyler alıyorlar.

Başka bir örneği mesela, Akakçe'de en fazla satan kulaklık listesi. Gelin inceleyelim.
Eki Görüntüle 856332
İlk listede Medusa var. 449TL'lik fiyatı hak etmiyor ve kronik mikrofon sorunlu.
İkinci sırada JD 712 var. Şikayetleri bol olan bir ürün.
Üçüncü sırada JBL C100SI var. Kesinlikle fiyatını hak etmeyen, kolayca bozulan ve ses kalitesi rezil olan bir ürün.
Dördüncü sırada G432 var. Pedleri soyuluyor ve fiyatını hak etmiyor.
Beşinci sırada Arctis 3 var. Fiyatını hak etmiyor.
Yedinci sırada JD 711 var. Mikrofonu sorunlu ve kolay bozuluyor.
Sekizinci sırada Arctis 5 var, yine fiyatını hak etmiyor.
Dokuzuncu sırada H3 var. Fiyatını hak etmiyor ve rahat değil.
Son olarak onuncu sırada Arctis 1 var. Fiyatını kesinlikle hak etmiyor.

Görebileceğiniz üzere çoğu ürün ya belli kanalların övdüğü ürünler, ya ''JBL abi ya, Steelseries yani'' kafasıyla alınan ürünler veya bilgisizlikten şak diye bilmeden alınan ürünler. Maalesef Türkiye'de çoğu kişi araştırmıyor. Bitti.
O Medusa'ya 449 TL veren cidden cahildir. O fiyatı asla haketmeyen bir kulaklık. Ben 250 TL'ye aldım ve bu fiyata bile tam olarak iyi değil hatta kötü.

O Medusa'ya 449 TL veren cidden cahildir. O fiyatı asla haketmeyen bir kulaklık. Ben 250 TL'ye aldım ve bu fiyata bile tam olarak iyi değil hatta kötü.
Bu adamlar özellikle en kötü ürünlere logo basıyor bence. Kronik cızırtı sorunu olmayan kulaklığı yok heriflerin.

Çoğu kişinin alma sebebi de budur diye düşünüyorum. Çoğu kişi SanDisk'i hiç duymasa USB belleklerden tanıyor. Ufak bir araştırmayla rezalet bir ürün olduğu anlaşılabilir ama :(
İşte tam olarak olay bu. Adam SanDisk abi ya, Adata abi ya diyerek alıyor, veya başka bir kanal övmüş o yüzden alıyor. Belli kanallar ürünlerin kötü yanlarına da gösteriyorlar ve bunlara saygım sonsuz ama kötü yönlerini göstermeden fütursuzca övmek tüketicinin zararına. Özellikle saçma yayıncıların sistemlerinden çıkıyor bu SSD'ler genelde maalesef.

Ülkecek araştırmıyoruz.

USB belleklerden tanıyor.
Bizde durum tam tersi, babam bile flashleri hep bozulduğu için, SanDisk almayalım dedi.
Bütçe yoktu, Yoksa samsung alacaktık, ama o zamanlar patriot vs. yoktu, sosyalde kingston öneriliyordu @yika38 . O yüzden kingston almıştık, hala sağlam:D.Gene şanslı çıktım:D

Birkaç ay önce olaylar biraz farklıydı.

Var, alınabilir olması için piyasanın altında bir fiyatta olması gerek ama DRAMless giriş seviyesi SSD'lere baktığımızda fiyat olarak aşağı kalır yanı yok.
Bugün yeni sistem toplayacak arkadaşıma 250 ₺ bütçeyle bu SSD'yi önerdim, beni aydınlattığınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı