Türkiye'nin oyun cahilliği

Hocam ben 5. sınıfta bursluluk kazandım aylık 300 lira kazanıyorum. Ailemin durumu iyi 5000'e yakın maaş alıyor. Ama benim 100 lirama bilim kurgu ve macera romanı almama kızıyorlar aldığım kitaplar dünya klasikleri ben kitap alamıyorum sen oyun alıyorsun. Bence biraz şımarıklık yapıyorsun.

Sen şanslısın. Benim ailem pc nin başına otursam kaldıran insanlar. Steamden oyun aldığımı bile bilmiyorlar. Bilseler burada olmazdım. 😃. PlayStation 5 e gelince ailen yüksek gelirli ise kendi suçu almaması, biz asgari ücretle geçinen bir aileyiz almamaları normal. Bende isterdim bir PlayStationım yada Rtx ekran kartı ama burası Türkiye.

Bazısı oyun cahilliği bazısı ise örnek veriyorum bir oyun 2 TL ise o oyun yerine bugün yemeye 1 ekmek alırım düşüncesinde bu verdiğim ekmek örneğinde ise bazısı cimri bazısı gerçekten durumu olmayan en azından yemeğini düşünen birisi çoğunluğu da durumu olmayan kişilerden oluşuyor ay sonunu nasıl getiririm diyen ailelerden oluşuyor bazı oyunların parasına kahvaltı malzemesi bile alınabiliyor çünkü. PS5 fiyatlarına gelirsek ülkemizde ekonomiden daha çok bize düşman olan varsa oda bu fırsatçılardır. Onlara edecek iki çift lafım var da söylemem bir şeyi değiştirmeyeceği için susuyorum.

Bazısı oyun cahilliği bazısı ise örnek veriyorum bir oyun 2 TL ise o oyun yerine bugün yemeye 1 ekmek alırım düşüncesinde bu verdiğim ekmek örneğinde ise bazısı cimri bazısı gerçekten durumu olmayan en azından yemeğini düşünen birisi çoğunluğu da durumu olmayan kişilerden oluşuyor ay sonunu nasıl getiririm diyen ailelerden oluşuyor bazı oyunların parasına kahvaltı malzemesi bile alınabiliyor çünkü. PS5 fiyatlarına gelirsek ülkemizde ekonomiden daha çok bize düşman olan varsa oda bu fırsatçılardır. Onlara edecek iki çift lafım var da söylemem bir şeyi değiştirmeyeceği için susuyorum.
Hocam karaborsaya düşmüş konsol. Avrupada 1 hafta çalışıp aldıklarını biz hayalini kuruyoruz. Bu yüzden Türkiyede oyun cahilliği çok.

Hocam karaborsaya düşmüş konsol. Avrupa'da 1 hafta çalışıp aldıklarını biz hayalini kuruyoruz. Bu yüzden Türkiye'de oyun cahilliği çok.

Tabii ki cahillik yok değil ama asıl cahillik oyun değil aslında lüks olan şeyleri lüksmüş gibi zorlanarak ulaşmaya çalışan bizleri bu duruma sokan kişilerde.

Onların eskiden oyun oynamasından sebep zamanını fazla alır ve derslerin kötüleşir diye düşünmeleri normal. Bide fiyatlar kötü olduğundan biraz erteleyebilirler.

Ve oyun konusunda asıl cahillik kendimizi rezil edip bolu ve erzurum gibi oyunlara destek vermek. Aslında biraz yavaş da olsa gelişiyoruz ve mobil de hiç kötü olmayan oyunlar var. Kafa topu basketbol (adını unuttum) trafic rider ve trafic raccer her ne kadar biraz eskiden yapılsada. Bir anda gta 5 beklememeliyiz önce yapmamız gereken şey eleştiriyi kavga, tartışma gibi görmeyip yapacağımız şeyin daha iyi olmasını sağlayacak fikir gibi düşünmemiz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı