Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asil sen klavye delikanisin, ben insan gibi tartisiyorum sen hemen hircinlasiyorsun. Oyle bir sey yok bir kere. Kaza namazini kilabilirsin hatta modern hayata uygunluk diye 3 vakit namaz kiliyorsun. Onda bile insancil bir sekilde.

Ben birisini ikna edemez miyim? Veya ogretemez, tavsiye veremez miyim? Sadece anlatiyorum guzellikle...
Hırçınlaşmadım. Sen, kendi inandığın bir hikayeye milleti aydınlatma diyorsun.

40 yaşında bir arap tüccar savaş lordu, orta yaş bunalımında bir mağaraya girmiş, sonra etrafında hikayesine kanacak kölelere ben melekleri gördüm, tanrı ile konuştum demiş, o çağda zaten her kes peygamberim diye kastığı için millet de yemiş. Kanıt yok, delil yok..

Bak bu senin inandığın "aydınlanma". Sen matematik öğretmeni değilsin, millete somut bir bilim öğretmiyorsun, sen inandığın bir masala kapılmışsın.

Evet buna ikna edebilirsin ama bu kadar. Bana gelip ben milleti aydınlatacağım tarzı gelirsen, olmaz.

Bu arada kaza namazı diye bir şey yoktur Kuran'da. Abicim ben inanmıyorum okudum, sen inanıyorsun bari oku.

Yaşam tarzına müdahale eden yok zaten. Alkol satışları yasaklanmadı. Eğlence mekanları hala açık.

Ülke ne kadar laik olsa da Müslüman olan bir kesimde var.
Yaşam tarzına müdahale etmek sadece alkol satışlarını yasaklamakla olan bir şey değil. Sen fiyatı atıyorum 10 TL olan alkokü vergilerle 60 TL'ye satarsan bu da yaşam tarzına müdahaledir.
Müslüman olan kesim alkol reklamını gördü ne oldu dinden mi çıktı? Müslüman olan kesim LGBT yürüyüşü gördü ne oldu dinden mi çıktı? Ülkenin %80'i Müslüman diye o ülke buna göre mi şekillenmek zorunda? Ki bu ülkedeki o %80 diye bahsettiğim kısımın tamamı koyu dindar da değil. Ülkedeki Müslümanların çoğunluğunu oluşturan kısım İslam'ın farzlarını uygulamıyor bile.

Yaşam tarzına müdahale etmek sadece alkol satışlarını yasaklamakla olan bir şey değil. Sen fiyatı atıyorum 10 TL olan alkokü vergilerle 60 TL'ye satarsan bu da yaşam tarzına müdahaledir.
Müslüman olan kesim alkol reklamını gördü ne oldu dinden mi çıktı? Müslüman olan kesim LGBT yürüyüşü gördü ne oldu dinden mi çıktı? Ülkenin %80'i Müslüman diye o ülke buna göre mi şekillenmek zorunda? Ki bu ülkedeki o %80 diye bahsettiğim kısmın tamamı koyu dindar da değil. Ülkedeki Müslüman'ların çoğunluğunu oluşturan kısım İslam'ın farzlarını uygulamıyor bile.

Tek alkolde vergi yok zaten. LGBT yürüşüde bir kesimi Müslüman olan ülkede yapmak doğru değildir bence.

Hocam alizade bile konser veriyor. 😝

Alizadenin bile konserleri iptal olmuyor :D

Tek alkolde vergi yok zaten. LGBT yürüşüde bir kesimi Müslüman olan ülkede yapmak doğru değildir bence.
Lgbt yürüyüşü yapanlar idam edilmeli

Hırçınlaşmadım. Sen, kendi inandığın bir hikayeye milleti aydınlatma diyorsun.

40 yaşında bir arap tüccar savaş lordu, orta yaş bunalımında bir mağaraya girmiş, sonra etrafında hikayesine kanacak kölelere ben melekleri gördüm, tanrı ile konuştum demiş, o çağda zaten her kes peygamberim diye kastığı için millet de yemiş. Kanıt yok, delil yok..

Bak bu senin inandığın "aydınlanma". Sen matematik öğretmeni değilsin, millete somut bir bilim öğretmiyorsun, sen inandığın bir masala kapılmışsın.

Evet buna ikna edebilirsin ama bu kadar. Bana gelip ben milleti aydınlatacağım tarzı gelirsen, olmaz.
Ben sadece dogru yolu gostermeye, ogretmeye cabaliyorum. Somut, olan kurandir... Hayatin rehberi kurandir.

Ben fizik, matematik, biyoloji gibi bilimleri severim ve sayarim ama kuran da somuttur.

Elden geldiğince diye bir şey yok. Günde 5 vakit namazını kılmak zorundasın. Sende lafta Müslüman'lık yapıyorsun.
Kazami kiliyorum tabii ki.

Alkolde vergi mi yok? Doğru mu anladım? Bira normalde çok ucuz bir şeydir fakat Türkiye'de çok pahalı fiyatlara satılıyor.

LGBT yürüyüşlerinde saçma sapan hareketler yapılmadığı sürece bana kalırsa yapılabilir. Saçma sapandan kastım da bir yerlerini açmak gibi. Bunu da örnek olarak verdim zaten. Ülkeyi yönetenler LGBT'ye karşı savaş açmış durumdalar hepsi eşcinsel bireylere sallıyor. Netflix, Blu TV, Disney+ gibi platformlara da RTÜK "ahlak" cezası kesmişti. Sormak isterim, şeriat olmayan bir ülkede "ahlak" cezası kesilir mi? Müslüman olan biri bunları izlemeyebilir. Sonuçta hür iradesi var ve kimse zorlamıyor ona izlemesi için. Fakat izleyenlere ne olacak? Bu müdahale değil midir?

Ben sadece dogru yolu gostermeye, ogretmeye cabaliyorum. Somut, olan kurandir... Hayatin rehberi kurandir.

Ben fizik, matematik, biyoloji gibi bilimleri severim ve sayarim ama kuranda somuttur.
Tamam işte, sizin beyin olmuş zaten, yapabilecek hiç bir şey yok.
Kazami kiliyorum tabii ki.
Hala kaza diyorsun, yok Kaza diye bir şey Kuran'da. Buna bile basmıyor nasıl katılaşmışsa beyin..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı