Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye laiktir.
Laik kalacak.
1693256639813.png

Gelse de kurtulsak bu imansiz duzenden. Tek dilegim su ulkenin imanli, ahlakli genclere kavusmasi.

Kitapta dinde zorlama yoktur yazıyor ama sen bilirsin.

Sende aynı şekilde kendini avutursun. Neyse bu konuyu daha fazla tartışmak istemiyorum bana cevap vermezseniz sevinirim.

Tartışmaya gerek yok aslında gelmeyecek.

Ülkenin laikliğini tartışmayı bir gerileme olarak görüyorsanız bu gerilemeyi biz değil malum kafalılar istiyor.

Evet hocam size katılıyorum. Şu konuyu artık tartışmaya gerek yok 4 ay oldu seçim biteli hiçbir kısıtlama falan yok.

Şeriat gelebilir evet ama orada isyan çıkar o ayrı konu.
Şeriat gelmeden biz şeriatla yönetilmeye başladık ki zaten şu an laik kaplamalı şeriatla yönetiliyoruz.
Bunların laiklik anlayışı içki satımı o kadar.

Şeriatla yönetildiğimizin birkaç kanıtı:

1-İslam üzerinden siyaset propagandası yapmak.

2-kızlara özel okul açma planı.

3-İslam dininden olmayanı büyük figürlerin bile [siyaset figürleri] dışlaması.

4-yurtdışının bizi İslam ülkesi olarak görmesi.

Gelse de kurtulsak bu imansiz duzenden. Tek dilegim su ulkenin imanli, ahlakli genclere kavusmasi.

Ya bak sen şu işe... Peki şimdiki İslam algısı sonuna kadar imanlı ve ahlaklı mı sence?

Yaymak amaciyla sorguluyorum, aslinda sorguluyor bile denmez sadece bireyleri ahlakli, imanli, bireyler olmasini sagliyorum. Iyilik gibi dusun.

@CMDRKaays_08 gulunecek bir şey mi var dostum?

İlk önce dinimizin sorunlarını ve kafanızda kurduğunuz o kadınla ilgili konuları düzeltin sonra Dünya'nın dini size dert olur hocam. Kur-an bir yasa değil ilim ve bilgi kitabıdır.

Haddinizi bilin insanların "imanını" sorgulamak sana mı kaldı sen kimsin.

Ülkenin laikliğini tartışmayı bir gerileme olarak görüyorsanız bu gerilemeyi biz değil malum kafalılar istiyor.

Şeriat gelebilir evet ama orada isyan çıkar o ayrı konu.
Şeriat gelmeden biz şeriatla yönetilmeye başladık ki zaten şu an laik kaplamalı şeriatla yönetiliyoruz.
Bunların laiklik anlayışı içki satımı o kadar.

Şeriatla yönetildiğimizin birkaç kanıtı:

1-İslam üzerinden siyaset propagandası yapmak.

2-kızlara özel okul açma planı.

3-İslam dininden olmayanı büyük figürlerin bile [siyaset figürleri] dışlaması.

4-yurtdışının bizi İslam ülkesi olarak görmesi.

Kız lise olayı zorunlu bir şey değil hocam azıcık araştırma yapabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı