Türkiye'ye tüm dünyadan yardım geliyor!

Akşamüstü saat 19'da Malezya'dan 75 kişilik arama kurtarma ekibi deprem bölgesine gitmek üzere Kuala Lumpur'dan havalandı.

smart2.jpeg

photo1675696844_1675697484.jpg

Haberde havalimanındaki hazırlıktan kısa derleme bir video paylaşılmış.

Az değil. Tek bir ülkeden değil, hem ülkemizdekiler hem de yurt dışından gelen personeller beraber çalışıyor.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'in belediye binasına Türk bayrağı yansıtıldı.
Eki Görüntüle 1659618
Hocam nasıl az değil Allah aşkına?
80-100 kişi ile ne yapılabilir?
Bu tür olaylarda ne kadar kişi görev alıyor, alması gerekiyor?

16. yuzyilda yahudilerin Avrupa'daki iskdenceden kacip burada rahat yasamasina, akabinde kendi toprak parcalarina sahip olmalarina yardim ettik. Yahudiler ve Türkler sıkı dosttur.

Lübnan'ı bilmiyorum da Pakistan'ın yardım etmesi çok normal.
Onlar bizi bi ayrı seviyor.

Hocam bu civarlarda kurtarma ekibi yeterli oluyor mu?
Az değil mi?
Az değil mi dediğin heriflerin eğitimi bizim ekiplerin eğitiminden çok daha iyi. O ekiplerde testere kullanmayı bilmeyen, imkan olmadığında yapılacak ilkyardım hatta belki de acil yardım dahi biliyordur.

Tek temennim bir daha deprem olmaması insanlar için çok zor arkamızı daydığımız adamlar yardım etmiyor başka ülkelerden destek veriyorlar Allah yardımcıları olsun.

Deprem olacak kaçışı yok o yüzden tek temennin olmaması değil önlem alınması olmalı. Uzmanlar bas bas bağırıyor deprem olacak diye. Türkiye'de her zaman depremler olacak diyorlar. Temennimiz isteğimiz bu depremlere dayanıklı yapılaşma yapılması.

Az değil mi dediğin heriflerin eğitimi bizim ekiplerin eğitiminden çok daha iyi. O ekiplerde testere kullanmayı bilmeyen, imkan olmadığında yapılacak ilkyardım hatta belki de acil yardım dahi biliyordur.
Hocam öyle de kimi ülke 15 kişi civarı ekip gönderiyor. 15 kişi çok az değil mi?
Sanki gönderdik demek için gönderiyorlarmış gibime geliyor.

Hocam öyle de kimi ülke 15 kişi civarı ekip gönderiyor. 15 kişi çok az değil mi?
Sanki gönderdik demek için gönderiyorlarmış gibime geliyor.
İnanın bana o 15 kişi resmen komando eğitimi almış kişilerdir. AFAD 2 saatte çıkarırken o en kötü 1 saatte çıkarır.

Geri
Yukarı