Türkiye'yi ne bekliyor?

Hayatta kalma eğitimleri al sevgili kardeşim. Sizin orta yaş veya biraz ilerisindeki yaşlarınızda ciddi ciddi ekolojik denge bozulması kaynaklı göçler ve savaşlar yaşanma ihtimali var.
Bununla birlikte yabancı dil ve mutlaka teknik bir meslek edinemeye çalış.
Bizim ülkemizin ayarlarımız artık düzelmesi neredeyse imkansız şekilde bozuldu. Yeniden osmanlı derken çöküş dönemindeki osmanlı'ya döndük bir nevi. Ekonomi her şeyin temelidir, savaşların da siyasetinde sağlığın da eğitimin de.
Gayrimenkul üzerine kurulu bir ekonomik anlayış eninde sonunda batar. Bundan ister arsası ister evi değerlendiği için ister inşaat sektöründe veya çevresinde konumlanmış olup nemalanan ya da gerçekleri anlamamak için istemli perde çekenlere aldırma.
Aday kk olmuş o da çok önemli değil. Dünya genelinde otoriter liderlerin halk arasındaki popülaritesi son 20-30 yıldır sürüyor. Bir süre daha sürecek gibi çünkü birbirlerini kaşıyorlar ve halkı buraya itiyorlar. Bu seçimin sonucuna da açlık mı yoksa zihinsel açlık mı yön verecek hep birlikte göreceğiz. Kimseye kızmanın alemi yok bu durumumuz on yılların bilinçli birikiminin sonucu.
Sen kendi ümidini kendin oluştur, endişelenmek yerine kendine yetenekler kazanmaya odaklan.

Enflasyonun 2022'de düşeceği de öne sürülmüştü 🤡

2015'te 2016, 2016'da 2017, 2017'de 2018, 2018'de 2019, 2019'da 2020, 2020'de 2021, 2021'de 2022, 2022'de 2023, 2023 yılında da 2024 dedi bakalım ne olacak seneye.

İşin kötüsü artık Türkiye bizim için bir açık hava hapishanesi. Yurtdışı hayali falan kuran varsa üzülerek söylüyorum ki gerçekten aranan bir insan olmadığınız veya sizin için güçlü bir referans olmadıkça önümüzdeki yıllarda ülkeden çıkmak imkansız hale gelecek. Türkiye zaten artık şey de dünya hiç iyi bir yere gitmiyor arakdaşlar.
Silahların artık önemini kaybettiği, gelecekteki savaşların artık ekonomi üzerinden vb. olacağı Amerikanın dış devletleri silahsızlandırmak için uydurduğu yalandır. Önümüzdeki 20 yılda askeri gücü yüksek olan devletler iç tehditleri saymazsak hayatta kalacak. Dünyadaki para rezervinin %80'i silah maliyetlere gidiyor hatırlatırım.

Ortada ciddi bir enflasyon ve ekonomik krizin olduğu gerçek. Kemal Kılıçdaroğlu aday olsa bile kazanamayacak, bunun için bu konuyu es geçiyoruz. Barajların dolmaması da küresel ısınmadan dolayı. Ancak Dünya son birkaç senede bununla ilgili tedbir almaya çalışıyor, iyi veya kötü. Aynı zamanda mevsimlerin de değiştiğini hatırlatmak gerek, 2-3 ay bir şeyin yağmaması hiçbir zaman yağmayacağı anlamına gelmez. Enflasyon ve ekonomik kriz ise bu hükümette olmazsa başka bir hükümette çözülecektir diye umut ediyorum. Ülkenin genci bol, düşünüp yeni şeylere ayak uydurabilen bir nesil var. Bunun için hemen umutsuzluğa kapılmamalı.

Büyük ihtimalle 2023 de sıkıntılı geçer ama devamında işler rayına oturacaktır. Siyaset Bilimi okuyorum ve emin olun bu ülkeyi yönetmek tüm dünyayı yönetmekten daha zor. Ekonomik olarak bağımsız olma çabası içerisindeyiz hükümetin bu konu hakkında önemli atılımları var ve devam etmektedir. Siyasete taraf tutmadan bakmanız gerekiyor 6 kişi bir araya gelerek bir iş başaramazlar. Diğerlerine bakıyorsun birisi darbecinin çocuğu George Soros tarafından finanse edilmekle beraber ülkenin bir çok OSB sinde büyük kalkınma hamleleri yapıldı. Ve Erdoğan Türkiye'si kimse kabul etmese de 1922 yılından beri Türk milletinin ulaşabildiği maksimum zirvedir. MMU vb. gibi projeler ile adını dünyaya duyurmaya devam eden bir hükümetimiz var ve bunun haricinde savunma sanayi ne işe yarar diyen olursa onları muhattaba almayın. Halkın ekonomik sıkıntısına gelirsek burada ben bir sıkıntı göremiyorum sıkıntı iş verenlerde ve halkın ekonomik yönetim hatalarında herkes çocuğuna üniversite okutmaya çalışır iş güç sahibi yapmaz halkın elinden güzel iş gelmezse bugün halkın sıkıntı çekiyoruz demesi çok normal. Ve enflasyon seviyesi ilk defa bir hükümet zamanında istikrarlı bir hal içinde ilerliyor bu da cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından. Doğalgaz-Petrol-Kaya Gazı vb. gibi bir çok kaynaklarda ve ağır sanayi ürünlerinde fiyat belirleyici bir oyuncu olmak üzereyiz. Başımızda ki adamları Amerika Başkanı Joe Biden'ın dediği gibi indirmezsek Türkiye durdurulamaz bir güç olarak dünya sahnesine elinde çok büyük kozlar bulunan bir oyuncu olarak geçecektir. Ve Erdoğan'ın konuşmalarında kalkıp biz enerji piyasalarını kurduğumuzda fiyatlandırma politikasını güvenilir kaynaklar ile yapmak istiyoruz demesinin ardından ABD ulusal güvenlik danışmanının Türkiye NATO'dan atılmalı çıkışının gelmesi ve merkez bankasının altın alımlarında ki artış ile beraber tekrardan banknotların altın rasyo oranına göre piyasaya sürülmesi söz konusu. Bunları ve buraya yazamadığım daha bir çok olayı göz önünde bulundurarak diyebileceğim tek bir şey var o da 2023'te seçimleri şu an ki hükümet kazanırsa bizi güzel şeylerin beklediği olacaktır.

Büyük ihtimalle 2023 de sıkıntılı geçer ama devamında işler rayına oturacaktır. Siyaset Bilimi okuyorum ve emin olun bu ülkeyi yönetmek tüm dünyayı yönetmekten daha zor. Ekonomik olarak bağımsız olma çabası içerisindeyiz hükümetin bu konu hakkında önemli atılımları var ve devam etmektedir. Siyasete taraf tutmadan bakmanız gerekiyor 6 kişi bir araya gelerek bir iş başaramazlar. Diğerlerine bakıyorsun birisi darbecinin çocuğu George Soros tarafından finanse edilmekle beraber ülkenin bir çok OSB sinde büyük kalkınma hamleleri yapıldı. Ve Erdoğan Türkiye'si kimse kabul etmese de 1922 yılından beri Türk milletinin ulaşabildiği maksimum zirvedir. MMU vb. gibi projeler ile adını dünyaya duyurmaya devam eden bir hükümetimiz var ve bunun haricinde savunma sanayi ne işe yarar diyen olursa onları muhattaba almayın. Halkın ekonomik sıkıntısına gelirsek burada ben bir sıkıntı göremiyorum sıkıntı iş verenlerde ve halkın ekonomik yönetim hatalarında herkes çocuğuna üniversite okutmaya çalışır iş güç sahibi yapmaz halkın elinden güzel iş gelmezse bugün halkın sıkıntı çekiyoruz demesi çok normal. Ve enflasyon seviyesi ilk defa bir hükümet zamanında istikrarlı bir hal içinde ilerliyor bu da cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından. Doğalgaz-Petrol-Kaya Gazı vb. gibi bir çok kaynaklarda ve ağır sanayi ürünlerinde fiyat belirleyici bir oyuncu olmak üzereyiz. Başımızda ki adamları Amerika Başkanı Joe Biden'ın dediği gibi indirmezsek Türkiye durdurulamaz bir güç olarak dünya sahnesine elinde çok büyük kozlar bulunan bir oyuncu olarak geçecektir. Ve Erdoğan'ın konuşmalarında kalkıp biz enerji piyasalarını kurduğumuzda fiyatlandırma politikasını güvenilir kaynaklar ile yapmak istiyoruz demesinin ardından ABD ulusal güvenlik danışmanının Türkiye NATO'dan atılmalı çıkışının gelmesi ve merkez bankasının altın alımlarında ki artış ile beraber tekrardan banknotların altın rasyo oranına göre piyasaya sürülmesi söz konusu. Bunları ve buraya yazamadığım daha bir çok olayı göz önünde bulundurarak diyebileceğim tek bir şey var o da 2023'te seçimleri şu an ki hükümet kazanırsa bizi güzel şeylerin beklediği olacaktır.
Siyaset konuşmam aşırı şekilde tarafçı olmam ama yazdıklarına nedense çok inanasım geldi umutla okudum kendi kendime yükseldim bir an 🤣

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı