Türkiye'yi ne bekliyor?

Türkiye'yi bekleyenler arasında bu saydıklarınız oldukça hafif ve naif kalıyor. Türkiye'yi 10 milyona dayanmış mülteci sorunu ve bu mültecilerin 5-10 çocuk yapması bekliyor. Bundan 20-30 yıl sonra ülken Suriye'ye dönüşmüş olabilir. Herkesin dilinde bi' ekonomi, zannedersin tek derdimiz o. Senin yaşam alanın işgal edildikten sonra ekonomin iyi olsa ne olur, kötü olsa ne olur? Senin çocuğun sokakta rahat rahat yürüyemedikten sonra ekonomi düzelse ne olur, düzelmese ne olur?

Siyasete taraf tutmadan bakmanız gerekiyor.
Ve Erdoğan Türkiye'si kimse kabul etmese de 1922 yılından beri Türk milletinin ulaşabildiği maksimum zirvedir.

Kesinlikle siyasete taraf tutmadan bakıyorsun dostum, seni tebrik ederim. (!)

Son düzenleme:
Vallahi Abicim öncelikle başa kim gelirse gelsin bu kaos ve sıkıntılı durumların düzeleceğine inancım hiç yok. Halihazırda yönetenler kazanırsa devam açlığa sefalete belirtiyorum kendi yorumlarımdır ama yönetim değişirse de beceremediği her an enkaz devraldık gibi bir cümle arkasına sığınıp halktan onay alabilir çok kritik ve çok üzücü bir yıl bizi bekliyor. Bende çok büyük değilim 27 yasındayım inanır mısın bir ev bir araba almak hayal evli değilim evlenemicemde bu gidişle şartlar el vermiyor asla kız arkadaş zaten yok hobi desen yok işin özü şu ben ümidimi çoktan kaybettim hani bir söz var ya kötü günler geride kaldı şimdi daha da kötü günlere saygılar iyi Sosyaller.

Türkiye'yi bekleyenler arasında bu saydıklarınız oldukça hafif ve naif kalıyor. Türkiye'yi 10 milyona dayanmış mülteci sorunu ve bu mültecilerin 5-10 çocuk yapması bekliyor. Bundan 20-30 yıl sonra ülken Suriye'ye dönüşmüş olabilir. Herkesin dilinde bi' ekonomi, zannedersin tek derdimiz o. Senin yaşam alanın işgal edildikten sonra ekonomin iyi olsa ne olur, kötü olsa ne olur? Senin çocuğun sokakta rahat rahat yürüyemedikten sonra ekonomi düzelse ne olur, düzelmese ne olur?

APK'lı yandaş bu çocuk yazmaya değmez.

Büyük ihtimalle 2023 de sıkıntılı geçer ama devamında işler rayına oturacaktır. Siyaset Bilimi okuyorum ve emin olun bu ülkeyi yönetmek tüm dünyayı yönetmekten daha zor. Ekonomik olarak bağımsız olma çabası içerisindeyiz hükümetin bu konu hakkında önemli atılımları var ve devam etmektedir. Siyasete taraf tutmadan bakmanız gerekiyor 6 kişi bir araya gelerek bir iş başaramazlar. Diğerlerine bakıyorsun birisi darbecinin çocuğu George Soros tarafından finanse edilmekle beraber ülkenin bir çok OSB sinde büyük kalkınma hamleleri yapıldı. Ve Erdoğan Türkiye'si kimse kabul etmese de 1922 yılından beri Türk milletinin ulaşabildiği maksimum zirvedir. MMU vb. gibi projeler ile adını dünyaya duyurmaya devam eden bir hükümetimiz var ve bunun haricinde savunma sanayi ne işe yarar diyen olursa onları muhattaba almayın. Halkın ekonomik sıkıntısına gelirsek burada ben bir sıkıntı göremiyorum sıkıntı iş verenlerde ve halkın ekonomik yönetim hatalarında herkes çocuğuna üniversite okutmaya çalışır iş güç sahibi yapmaz halkın elinden güzel iş gelmezse bugün halkın sıkıntı çekiyoruz demesi çok normal. Ve enflasyon seviyesi ilk defa bir hükümet zamanında istikrarlı bir hal içinde ilerliyor bu da cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından. Doğalgaz-Petrol-Kaya Gazı vb. gibi bir çok kaynaklarda ve ağır sanayi ürünlerinde fiyat belirleyici bir oyuncu olmak üzereyiz. Başımızda ki adamları Amerika Başkanı Joe Biden'ın dediği gibi indirmezsek Türkiye durdurulamaz bir güç olarak dünya sahnesine elinde çok büyük kozlar bulunan bir oyuncu olarak geçecektir. Ve Erdoğan'ın konuşmalarında kalkıp biz enerji piyasalarını kurduğumuzda fiyatlandırma politikasını güvenilir kaynaklar ile yapmak istiyoruz demesinin ardından ABD ulusal güvenlik danışmanının Türkiye NATO'dan atılmalı çıkışının gelmesi ve merkez bankasının altın alımlarında ki artış ile beraber tekrardan banknotların altın rasyo oranına göre piyasaya sürülmesi söz konusu. Bunları ve buraya yazamadığım daha bir çok olayı göz önünde bulundurarak diyebileceğim tek bir şey var o da 2023'te seçimleri şu an ki hükümet kazanırsa bizi güzel şeylerin beklediği olacaktır.
Bakınız: Aslında 14 yaşında, siyasi düşünceleri anne ve babasının düşüncesinden öteye gidemiyor.

Yazdığın hiçbirinin kaynağı yok ve zırva. Telefondan yazıp parmak kırmaya üşendim.

Türkiye'yi şu anda en büyük seçimlerden biri bekliyor Türkiye'nin kaderi ve gidişatı bu seçim ile değişecek her şey olabilir.

Seçimi gene Erdoğan kazanırsa hiç hoş şeyler beklemiyor. Diktatör ya da V for Vendetta filmlerindeki gibi bir ülkeye bile evrilebiliriz. RTE kazanmazsa şuankinden daha iyi bir durumda oluruz ama yine de yeterli gelmez. Dünyayı da bekleyen çok kötü şeyler var. Mesela iklim krizi. Artık 1,5 C°'lik sınırı geçmemek çok zor, eğer ki geçersek geri dönüşü olmaz,olsa da aşırı zor olur,çok ciddi fedakarlıklarda bulunmamız gerekir.

Hiç kimse (tek sıkıntımız ekonomi) demedi zaten. Mülteci sorununun tek nedeni; mültecilerin kendi ülkelerinde savaş olması ve başka ülkelerinde onları kabul etmemesi ülkeye alınmaya yani mültecileri tek kabul eden ülke biziz. Hem kardeşim, mültecilerinde bir canı var. Mültecilerinde çoluğu çocuğu, ailesi var. Tek önemli olan bizim canımız değil. Onlarında canı önemli. Evet, onlarında canı önemli ama bizimde yardım konusunda abartmamamız ve kendimizin başının çağresinede bakmamız lazım. Örneğin mülteciler veya suriyeliler bizim ülkemize (kendi) memleketi gibi yerleşmemesi lazım. Ama diğer ülkelerde onları ülkelerine kabul etse bu sıkıntı çözülebilir.

He bir de Suriyeli arapların ülkemize 100 bin TL ödeyip vatandaşlık alması, ayrı konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mültecilerin kendi ülkelerinde savaş olması ve başka ülkelerinde onları kabul etmemesi.

Niye kabul etmediklerini hiç düşündün mü? Kim ülkesinde sorun çıkartan adamı ister? Sen istersin çünkü farklı bir ideolojiye sahipsin.

Yani mültecileri tek kabul eden ülke biziz.

Tek kabul eden biz değiliz ama milyonlarcasını kabul eden tek biziz evet. Hiçbir aklı başında ülke milyonlarca mülteciyi almaz, bu demografik ve toplumsal sorun demektir. Bu kadar insanı topluma entegre edemezsin.

Tek önemli olan bizim canımız değil. Onların da canı önemli.

Önce kendi vatandaşının canı önemli olmalı. Suriyeli adam benim ülkeme sığınacak, sonra benim çoluğumu çocuğumu kesecek, karımı taciz edecek, bu adamın mı canı önemli? Gitsin kendi ülkesini inşa etsin kendi ülkesinde canı kıymetli olsun. Bağnazlıkla kendi ülkesini batırıp sonra gelip benim ülkemi de aynı duruma sokamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı