Türkiye'yi suçlamayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne saçma konu bu? Ne yaparsanız yapın kendinizi kurtarmaya bakın. Elinizdekiyle yetinmeyin.

Ya şuan biz Türkiye Cumhuriyetin'de yaşıyoruz ve eleştirmek en doğal hakkımız! Afrika falan filan yeter gına getirdiniz artık! Biz Afrika'da mıyız şuan? Değiliz! O zaman daha neyini zorluyorsun. Şuan ülkemizin sıkıntılarını dile getiriyoruz gelmişsin "şuan Afrika'da olabilirdin, Afrika'da olsaydık derdiniz olmayacaktı" diyorsun! Anlamıyor musunuz? Ülkemizin çok kötü sıkıntıları var eleştiriyoruz, yükseklere bakıyoruz çünkü ancak öyle gelişebiliriz. Sen sınavda 3. Oldun diyelim, 4. Olan kişiden kopya alır mıydın? Almazdın. Bizim de yükseklere bakıp oralarda olan gelişmeleri ülkemize getirmemiz gerekiyor. Bırakın şu algıyı artık!
Fanboy'unuz olacağım hocam dediklerinize aynen katılıyorum.

Arkadaşlar.

Konuyu açan arkadaşın ideolojik felsefesini bilmiyorum. Ama söylediği şeyleri muhalif biri söylemiş gibi algılarsanız aslında size faydası olur.

Ekonomi çok kötü, hiçbir şey yapamıyoruz, Türkiye'de malesef kültürel yapıdan ötürü çoğunuzun ailesinin IQ seviyesi buraya açtığınız "ailem beni tehdit ediyor" "ailem bilgisayarı elimden aldı" konularından gördüğüm üzere gorillerle yarışıyor.

Bizler araba almayı, avrupalı gibi 3000 birime bilgisayar almayı, kültürel etkinliklerde rahat olmayı istiyoruz. İstemek hakkımız. Asla ve asla hakkınız aramaktan, bunu dile getirmekten vazgeçmeyin.

Ekonominin çok kötü olması, elden yapacak hiçbir şeyin gelmemesi durumunda ne yapmayı düşünüyorsunuz? Size de aynı benim yaşadığım gibi bu ülkenin hiçbir yerinde düzgün bir işleyiş olmaması çok sıkıntılı durumlar yaşatabilir. Ne yapmayı planlıyorsunuz? Bu sorunları dile getirirsiniz, medya önüne koyarsınız, bir sürü sıkıntı yaşarsınız, ama bunu bir insan müzik dinlerken "içinde yaşıyor" derler ya, tam o kıvamda içinizde yaşıyorsunuz. Kafanızda kuruyorsunuz kuruyorsunuz sinirleniyorsunuz etrafı yumruklayasınız geliyor. Ben de böyleydim.

Sonra ne mi oldu? Dökülen saçlarım duşta gideri tıkamaya başladı. Peki herhangi bir şey düzeldi mi? Hayır.

Biz zaten burada doların 10tl olmasının zorluğunu yaşayan insanlarız. Bir de gelip tekrar kendi içimizde bunları dile getiriyoruz. Salak mıyız biz? Birbirimize ülkenin ne kadar b**tan olduğunu anlatmaya çalışıyoruz sanki hiçbirimiz bilmiyormuşuz gibi. Niye yapıyoruz bunu? Zaten hepimiz biliyoruz?

Bunu düşünmemeyi, orta doğulu olduğunuzu kabul edip daha küçük ve artık bizlerin ekonomisinde sayılabilir hedefler koymayı öğrenmeniz lazım. Bakın ne kadar tuzu kuru gözüküyorum, ne doğuştan gelen hastalığımın bana, ne de bu ülkede hasta bir insan olmanın verdiği zorluklarla mücadele etmemiş bir insan değilim. Ama kafayı yersiniz. Bir şekilde kendi safezone'unuzu oluşturup artık bunları düşünmemeyi öğrenmeniz-kafa dağıtmayı bilmeniz lazım. Her yeni teknoloji haberinin altına "ulan bee tc yüzünden hiçbirini tadamıyoruz" yazmanın birbirinizin tadını daha fazla kaçırmasından başka hiçbir faydası olmuyor.

Kendinizden kötüsünü görün, şükretmeyin. O noktaya doğru yokuş aşağı yuvarlanıyoruz. Forumda herkesin birbirini intihara sürüklemekten başka bir iş yaptığı yok şu an.Burada yakındığımız şeyler birinin canına tak diyebilir, hiç susulmuyor çünkü. Gidip daha halka açık platformlarda bunları dile getirmeniz lazım ki gitmesi gereken yere ulaşsın. Zaten 3-5 gerizekalı dışında burada biz bizeyiz. Kendinize bu eziyeti yapmayın.

Aslında doğru olanlar olabilir, fakat genel konuşmak yanlış, doğru olduğu gibi yanlış olanlar da vardır.
Haklısın, doğru olanlar olsa bile doğru olmayanlar olduğu için böyle genellemeler bana hiçbir zaman samimi gelmiyor. Her ebeveyn iyi değildir. Onlar da birer insan oldukları için iyisi de kötüsü de vardır.

İki elma var. İyi olanı mı seçersin yoksa "ben bunla iyiyim" diyerek çürük elmayı mı seçersin?

Anlama zorluğu çeken sizler için tekrar edeyim küçük dostum; tembellik edene bahane çok. Nutuk'u veya en azından Gençliğe Hitabe'yi tekrar okumanı tavsiye ederim.

"Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"
Küçük dostum? Ben zaten Türkiye’de kalıyorum. Benim şuanda olduğum yere gelmek için ne kadar çabaladığımı da ben biliyorum. “Tembel” diyerek peşin hüküm veriyorsan, beni, ya da gençliği baya iyi tanıyorsun.

Ya ezbere konuşmayacaksın, ya da beylik laflar etmeyeceksin. Nutuk ve Gençliğe Hitabe spamlamak hariç başka bir şey bilmeyen, insanlara Atatürkçülük öğreten arkadaş, Bursa Nutku’nu oku. Sonra Bursa Nutku’ndaki direktiflerin hangisini yaptın, gel bana söyle. Birini yapmaya çalışsan Anayasal düzene karşı suçlardan müebbet yersin, yeme beni burda.

100 sene öncesinin şartlarıyla şimdiyi kıyaslayıp da, 15-16 yaşındaki çocuklara, “vatanı siz kurtarın” diye sorumluluk yüklemek, ancak sizin gibi sorumluluktan kaçanların işidir. Ülke için ne yaptınız desem, sayacağınız bir tane şey yok. Ülke için bir şey yapana ne desteğiniz oldu desem, o da yok. Devlet destek veriyor mu, o da yok. Bana burada boş, ezbere laflar etmeyin. Sizden Atatürkçülük öğrenecek de değilim.

Ufacık çocuklardan Atatürk olmalarını beklemek de hayalperestliktir. İnsanlara vatanseverlik dersi vereceğinize, “büyük dostum” zamanında siz Atatürk olsaydınız. Ha olamadınız mı? Başkalarından, hele daha liseye giden çocuklardan beklemeyin. Kimseden, hayatını sefil bir köle gibi geçirmesini de istemeyin.

Son düzenleme:
2019 de bursluluğa girdiğimde yüzdelik düştüğü için burs vermediler. Bir önceki sene adamlar %15 de iken burs aldı ben %10'a girdiğim halde alamadım. Ama elin mültecisine yardımlar kesilmiyor.

Arkadaşlar.

Konuyu açan arkadaşın ideolojik felsefesini bilmiyorum. Ama söylediği şeyleri muhalif biri söylemiş gibi algılarsanız aslında size faydası olur.

Ekonomi çok kötü, hiçbir şey yapamıyoruz, Türkiye'de maalesef kültürel yapıdan ötürü çoğunuzun ailesinin IQ seviyesi buraya açtığınız "ailem beni tehdit ediyor" "ailem bilgisayarı elimden aldı" konularından gördüğüm üzere gorillerle yarışıyor.

Bizler araba almayı, Avrupa'lı gibi 3000 birime bilgisayar almayı, kültürel etkinliklerde rahat olmayı istiyoruz. İstemek hakkımız. Asla ve asla hakkınız aramaktan, bunu dile getirmekten vazgeçmeyin.

Ekonominin çok kötü olması, elden yapacak hiçbir şeyin gelmemesi durumunda ne yapmayı düşünüyorsunuz? Size de aynı benim yaşadığım gibi bu ülkenin hiçbir yerinde düzgün bir işleyiş olmaması çok sıkıntılı durumlar yaşatabilir. Ne yapmayı planlıyorsunuz? Bu sorunları dile getirirsiniz, medya önüne koyarsınız, bir sürü sıkıntı yaşarsınız, ama bunu bir insan müzik dinlerken "içinde yaşıyor" derler ya, tam o kıvamda içinizde yaşıyorsunuz. Kafanızda kuruyorsunuz kuruyorsunuz sinirleniyorsunuz etrafı yumruklayasınız geliyor. Ben de böyleydim.

Sonra ne mi oldu? Dökülen saçlarım duşta gideri tıkamaya başladı. Peki herhangi bir şey düzeldi mi? Hayır.

Biz zaten burada doların 10TL olmasının zorluğunu yaşayan insanlarız. Bir de gelip tekrar kendi içimizde bunları dile getiriyoruz. Salak mıyız biz? Birbirimize ülkenin ne kadar b**tan olduğunu anlatmaya çalışıyoruz sanki hiçbirimiz bilmiyormuşuz gibi. Niye yapıyoruz bunu? Zaten hepimiz biliyoruz?

Bunu düşünmemeyi, orta doğulu olduğunuzu kabul edip daha küçük ve artık bizlerin ekonomisinde sayılabilir hedefler koymayı öğrenmeniz lazım. Bakın ne kadar tuzu kuru gözüküyorum, ne doğuştan gelen hastalığımın bana, ne de bu ülkede hasta bir insan olmanın verdiği zorluklarla mücadele etmemiş bir insan değilim. Ama kafayı yersiniz. Bir şekilde kendi safezone'unuzu oluşturup artık bunları düşünmemeyi öğrenmeniz-kafa dağıtmayı bilmeniz lazım. Her yeni teknoloji haberinin altına "ulan bee T.C. Yüzünden hiçbirini tadamıyoruz" yazmanın birbirinizin tadını daha fazla kaçırmasından başka hiçbir faydası olmuyor.

Kendinizden kötüsünü görün, şükretmeyin. O noktaya doğru yokuş aşağı yuvarlanıyoruz. Forumda herkesin birbirini intihara sürüklemekten başka bir iş yaptığı yok şu an. Burada yakındığımız şeyler birinin canına tak diyebilir, hiç susulmuyor çünkü. Gidip daha halka açık platformlarda bunları dile getirmeniz lazım ki gitmesi gereken yere ulaşsın. Zaten 3-5 geri zekalı dışında burada biz bizeyiz. Kendinize bu eziyeti yapmayın.

Hocam kitap çıkarmayı falan düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız masraflar benden.

Edit: Mantıklı bir yorum gördümde o yüzden yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı