Türkiye'yi seviyor musunuz?

Türkiye'yi gerçekten seviyor musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kişiler de böyle değil mi zaten? Dediğim türde ki insanlar kendi doğru bildikleri yanlış olsa bile karşısında ki kişiye doğru diye itelemeye çalışır. Din, siyaset, sosyal hayat vb birçok konu için geçerli bu. Körü körüne bağlı olunca doğruları görmek istemezler çünkü yanlış bilgiler ile mutludurlar.

Hocam merak ettim.

@Ronaldonun kramponu ve üstüne alınacak kişiler hariç.

Burada bana “cahil”mi demeye çalıştınız?

Hocam merak ettim.

Burada bana “cahil”mi demeye çalıştınız?

Siz ve üzerine alınacak kişiler hariç cahil demiş, size cahil dememiş yani.

Cehaletin babası ebucehil konuşuyor bakalım ne demiş:

Aynen kardeşim yüzde 10'a giren ergen tayfa diyor bunları senin gibi bilmem kaç milyonuncu olmuş kişiler dalgasını geçsin diye diyor hem de. Hayır siz vasıfsız olanlarsınız bir de sizin vasıflı olanlarınız var aynı vasat fikri savunan. Sokak röportajındaki dayılarla aynı safsatayı paylaşmayın bari farklı şeyler deneyin. Zekiler İngiltere'de okur sen okumamışsın falan aynen kardeşim aynen.

Bir de bana egoist derler, tamamdır zeki insan puanların iyi anladık en vasıflı sensin en donanımlı en puanlı sensin. Egon tatmin oldu mu zeki insan? Hadi şimdi git ve YKS de ilk bilmem kaça girene kadar geri gelme.

Son düzenleme:
Aynen kardeşim yüzde 10'a giren ergen tayfa diyor bunları senin gibi bilmem kaç milyonuncu olmuş kişiler dalgasını geçsin diye diyor hemde. Hayır siz vasıfsız olanlarsınız birde sizin vasıflı olanlarınız var aynı vasat fikri savunan. Sokak röportajındaki dayılarla aynı safsatayı paylaşmayın bari farklı şeyler deneyin. Zekiler İngiltere'de okur sen okumamışsın falan aynen kardeşim aynen.
Kuru lafla olmuyor o işler. Ben de ulusal sınavda %90'ı arkamda bıraktım ama yok yav Amerika beni çağırmadı İngiltere devleti üzerime yapmadı diye ağlamıyorum. Eğer ciddi bir sıralama yapsan %1 gibi emin ol projelerle 2-3 ülke görmüş olurdun ama sen biraz daha bahanelerin arkasına sığınmışsın gibi.
Madem sınavlarda çıtayı arşa çıkartmışsın paylaş mükemmel derecelerini bekliyorum.

Forumun kurucularının bile umurunda değil çünkü onlarda biliyor bilmeyen insan dolu forum. Bir iki mesajları var forumda gerisine bakmıyorlar bile. Sürekli aynı konular açılıyor, yalan yanlış bilgiler dolu. İnsanlar o kadar vasat ki milyonlarca insanın sadece 1 tane safsatası var başka bilmiyorlar.

Kuru lafla olmuyor o işler. Ben de ulusal sınavda %90'ı arkamda bıraktım ama yok yav Amerika beni çağırmadı İngiltere devleti üzerime yapmadı diye ağlamıyorum. Eğer ciddi bir sıralama yapsan %1 gibi emin ol projelerle 2-3 ülke görmüş olurdun ama sen biraz daha bahanelerin arkasına sığınmışsın gibi.

Boş konuşuyorsun ve hep aynı safsatalar ben sana hiç yurt dışına çıkmadım dedim mi? Buradaki sorun benim gidemem değil Türkiye'nin izin vermemesi zaten. Anlayamıyorsunuz buradaki farkı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumun kurucularının bile umurunda değil çünkü onlarda biliyor cahil dolu forum. Bir iki mesajları var forumda gerisine bakmıyorlar bile. Sürekli aynı konular açılıyor, yalan yanlış bilgiler dolu. İnsanlar o kadar vasat ki milyonlarca insanın sadece 1 tane safsatası var başka bilmiyorlar.
Küçük yerse neden kopamadın buradan? Küçük insanlar küçük yerlere layık o zaman...
Madem sınavlarda çıtayı arşa çıkartmışsın paylaş mükemmel derecelerini bekliyorum.
Halen bekliyorum. Sizin cahil demeniz inanın daha çok hoşuma gidiyor. Bilgisiz adam sürekli kendini tekrar edip karşısını kötülemeye çalışır ve sizde olduğunuz yerde sekmeye devam.

Ülke mükemmel ama komşuları sıkıntı. Komşular yüzünden etkilenen cahil insanlar okumuş, entellektüel kesimi boğuyor. Cehalet ve fakirlik övülüyor, yüceltiliyor. Ülke kalitesiz, beş para etmeyen insanlar topluluğu haline geliyor.

Ülke mükemmel ama komşuları sıkıntı. Komşular yüzünden etkilenen cahil insanlar okumuş, entellektüel kesimi boğuyor. Cehalet ve fakirlik övülüyor, yüceltiliyor. Ülke kalitesiz, beş para etmeyen insanlar topluluğu haline geliyor.

Kurtulacağız. Bu durumdan da kurtulacağız bir gün. Tek başımıza dünyaya karşı savaşmış bir milletiz. Bir iktidarın bizi cahil bırakmasına izin vermeyeceğiz. Zamanında nasıl savaştıysak öyle savaşacağız gerekirse.

Kurtulacağız. Bu durumdan da kurtulacağız bir gün. Tek başımıza dünyaya karşı savaşmış bir milletiz. Bir iktidarın bizi cahil bırakmasına izin vermeyeceğiz. Zamanında nasıl savaştıysak öyle savaşacağız gerekirse.
Yaşınız kaç bilmiyorum ama ben o mesajı yazarken kendim için değil kızım için endişlenerek yazdım. Kurtulunması gereken bir durum yok aslında süreç var. 15-20 küsür yıldır sistematik bir bozulma var. Bunun geri dönüşü çok zor. İmkansız değil ama. Üzülerek söylüyorum Öğrenciyken bursumla 2 güne bir fast food restoranlarda 2-3 menü yerdim. Çalışmaya başladım faturaya ek iphone umu yenilerdim. İsteğim laptopu-yazıcıyı-modemi-konsolu zorlanmadan alırdım. Araba almak zor değildi. İlk arabamı 74.000 tl ye aldım(2016 megane4). Eşimle yurtdışı tatilleri yaptık. Ev almak istemedik! (alabilirken tercih etmedik)
Ben bunları gördükten sonra şu durumu da gördüm ya, geleceğe dair bütün umutlarum azaldı.

Sorun havası suyu değil. İnsanı. Ülkenin %70'i öyle yada böyle fırsatçı ve ahlaksız. İşçisi de, iş vereni de. Problem saymakla bitmez. Kendini akıllı sanan fırsatçılardan, kendinden başka herkese her şeyi reva gören bencillerden geçilmeyen bir ülke Türkiye. Ahlaksızlık kendi için olduktan sonra normal kabul eden insanların ülkesi Türkiye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı