Türklerin üstün ırk fantezisi nedir?

Tarih bilgin yok. Bizim atalarımız binlerce yıl öncesine dayanıyor. Asya Hunları da Kök Türkler de bizim atamızdır. Sen "Övündükleri ataları bunları görse din kurallarını çiğnemekten bunları idam ederdi." diyorsun. Gök Tanrı dinine inanan atalarımız mı bizi din kurallarını çiğnemekten idam edecek? :D Bilmeden konuşuyorsun işte.

Ve aynı zamanda veda hutbesine bak 2 dindede yasaklı.

Dosya Ekleri

• 1707741715569.png
    1707741715569.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 28
Yazacaklarım kendi öznel görüşlerimdir isteyen katılır isteyen katılmaz:
Bana göre dünya'da hiçbir üstün ırk yoktur. Bunu tarihte de görüyoruz. Çok eskiye gittiğimizde örnek olarak aşırı büyük görülen romalılar ticaret ülkesi olan kartaca imparatorluğuna defalarca yenildiler. O kadar eskiye de gitmeye gerek yok 2022'de dünya'nın süper gücü olarak görülen Rusya 2 senedir Ukrayna'ya kayda değer bir şey yapamadı. Yani bu işler sayıyla, lafla olmaz. Ben bunu doğru buluyorum savaşta kim rakibini daha çok önemserse o kazanır. Türk mevzusuna gelirsek ben kendime büyük bir Türk milliyetçisi olduğumu söyleyebilirim. Türkler'in tarihi 3000 yıllık bir tarihtir. Yani neredeyse M.Ö 1000 yıllarından kalma bir tarihimiz var. Ayrıca bu tarih şanlı, mert, kanlı ve fedakar bir tarih. Bu tarih zamanında Asya'dan gelip Avrupa'daki papaya diz çöktüren, bazı kişiler tarafından tarihin gördüğü en iyi komutan olarak nitelendirilen cengiz Han'ı alt eden, 3 kıtaya yayılarak bu kıtaların tek söz sahibi olup baş kaldıran tam 20 devletin tüm ordularını tek savaşta yenen, zamanının çok gerisinde kalmış bir devleti yine o zamanın 5 en güçlü devletine karşı eşi görülmemiş bir savaşla ve fedakarlıkla kurulmuş devletin olduğu bir tarih. Fakat biz hiç mi hata yapmadık. Tabii ki de yaptık böyle bir şey imkansız zaten. Örnek verecek olursak 1. Bayezid'in Timur'a gereksiz yere baş kaldırıp 7 yıl ülkenin padişahsız kalması. Veya şeyhler istemediği için zamanın çok gerisinde kalmak gibi büyük hatalarımız oldu. Bu şanlı tarih ve bazen yapılan hatalar bizi ne üstün ırk yapar ne de alçak bir ırk. ben Türk'leri en üstün ırk değil en akıllı ve başarılı ırk olarak görüyorum. ben şahsen 10'lu yaşlarımdan beri tarihle ilgileniyorum şu an 23 yaşındayım yine çok başarılı ırklar, milletler gördüm, öğrendim fakat Türk'ler gibisini bulamadım. Kısacası Türk'ler üstün değil başarılı ve güçlü savaş stratejilerine sahip bir ırktır.

Ve aynı zamanda Veda Hutbesi'ne bak, 2 dinde de yasaklı.

Yasaklı da olsa sonuçta geçmişte benim atalarım o dine inanmış mı? İnanmış. Geçmişimiz Selçuklu veya Osmanlı ile başlamıyor, ondan çok daha öncesinde başlıyor onu söylüyorum. Kök Türk de Asya Hun da Selçuklu da Osmanlı da bizim geçmişimizdir ve bu devletlerin hepsi atalarımız tarafından kurulmuştur.

Rahatsız mı oldun?
Hayır.

Yazacaklarım kendi öznel görüşlerimdir isteyen katılır isteyen katılmaz:
Bana göre dünya'da hiçbir üstün ırk yoktur. Bunu tarihte de görüyoruz. Çok eskiye gittiğimizde örnek olarak aşırı büyük görülen romalılar ticaret ülkesi olan kartaca imparatorluğuna defalarca yenildiler. O kadar eskiye de gitmeye gerek yok 2022'de dünya'nın süper gücü olarak görülen Rusya 2 senedir Ukrayna'ya kayda değer bir şey yapamadı. Yani bu işler sayıyla, lafla olmaz. Ben bunu doğru buluyorum savaşta kim rakibini daha çok önemserse o kazanır. Türk mevzusuna gelirsek ben kendime büyük bir Türk milliyetçisi olduğumu söyleyebilirim. Türkler'in tarihi 3000 yıllık bir tarihtir. Yani neredeyse M.Ö 1000 yıllarından kalma bir tarihimiz var. Ayrıca bu tarih şanlı, mert, kanlı ve fedakar bir tarih. Bu tarih zamanında Asya'dan gelip Avrupa'daki papaya diz çöktüren, bazı kişiler tarafından tarihin gördüğü en iyi komutan olarak nitelendirilen cengiz Han'ı alt eden, 3 kıtaya yayılarak bu kıtaların tek söz sahibi olup baş kaldıran tam 20 devletin tüm ordularını tek savaşta yenen, zamanının çok gerisinde kalmış bir devleti yine o zamanın 5 en güçlü devletine karşı eşi görülmemiş bir savaşla ve fedakarlıkla kurulmuş devletin olduğu bir tarih. Fakat biz hiç mi hata yapmadık. Tabii ki de yaptık böyle bir şey imkansız zaten. Örnek verecek olursak 1. Bayezid'in Timur'a gereksiz yere baş kaldırıp 7 yıl ülkenin padişahsız kalması. Veya şeyhler istemediği için zamanın çok gerisinde kalmak gibi büyük hatalarımız oldu. Bu şanlı tarih ve bazen yapılan hatalar bizi ne üstün ırk yapar ne de alçak bir ırk. ben Türk'leri en üstün ırk değil en akıllı ve başarılı ırk olarak görüyorum. ben şahsen 10'lu yaşlarımdan beri tarihle ilgileniyorum şu an 23 yaşındayım yine çok başarılı ırklar, milletler gördüm, öğrendim fakat Türk'ler gibisini bulamadım. Kısacası Türk'ler üstün değil başarılı ve güçlü savaş stratejilerine sahip bir ırktır.
Hocam demek istediğimi anladın mı emin değilim. Anlatmak istediğim şey günümüzde kendisini geliştirmek yerine ona buna suç atarak başarısızlığını gizlemeye çalışan bir millete dönüştüğümüzü anlatmaya çalışıyorum. Atalarımızın başarılarını motivasyon kaynağı olarak alması gerçekten çok hoş ama bu başarıları günümüzde bile yeni olmuş gibi anlatıp kendi başarısını elde etmek yerine başkalarının başardıklarının üstüne konuyor gibi bir hale geldik. İstisnalar tabii ki var ancak genel durumun böyle olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Daha memlekette bu saçma sapan şeyler bile konuşulamıyor, hemen rahatsız mı oldun mesajları.. Yıl bilmem kaç olmuş ırkları ile övünüyor hala insanlar. Bu da Türkiye'nin diğer ülkelere göre neden daha yavaş geliştiğinin bir örneği oluyor tabii.

Hiç bir ırkın hiç bir ırka üstünlüğü yoktur. Kültürel gelişmişlik seviyesi burada asıl farkı yaratan. Sen sağda solda gaza gelip Kürtlere falan sallayan ergenlere bakma. (bölücü soysuzlar hariç) Bizim millet Avrupa halklarına nazaran daha hoşgörülüdür. Bizim derdimiz kültürel bütünlüğümüzü bozan sonradan aramıza savaş bahanesiyle sokulup din bahanesiyle tutulanlarda.

Bir insanın tarihiyle gururlanıp, kendini yüceltmesi kadar doğal bir şey yoktur. Tabii bunu sadece sağda solda böbürlenmek için yapmamalı. Başbuğ'un söylediği gibi kendini ecdadıyla kıyaslayıp onlardan daha da ileriye gitmeye çalışmalıdır.
“ Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” -M.Kemal Atatürk.

2024 yılında dünya halkı olmalıyız gibi ithamlar bence polyanna'cılık oluyor. Oldu da kızınız bir afgana tutuldu ona gelin vermeye gönlünüz el verecek mi? Milliyetçiliğin aşırı milliyetçiliğe döndüğü tek yer Türkiye değil. Ortadoğu, Afrika Güney Asya'dak insanlar yer değiştirip kültürel karmaşa yarattıkça bu daha da artacak ve eğer kültürel değerlerimizi ve dilimizi korumak istiyorsak artmalı da. Ayrıca milliyetçilik veyahut Türklük şereftir gibi kavramlar bizim birbirimize bağlamalı. Yoksa 250 milyonluk bir Türk dünyasına benliğini unutturursun.

Bunlar benim görüşlerimdi, katılmayabilirsiniz.

Hocam konuyla alakasız şeyleri neden yazıyorsun o zaman? Seni bir kalıba falan soktuğum da yok. Neyin iftirasını attım? Şifozren falan mısınız? Tolerans dediğin şeyin sonuçlarını yazdım. Ülkede herkes aklını mı kaçırdı anlamadım ki.

Bu konuyu dün eve giderken Türk, Kürt tartışması yüzünden birbiriyle tartışan kişileri gördüm de konuyu açıp sormak aklıma geldi. Türk milletinde ırkçılık yok mu? Komik olmayın.

Hepsini aynı kefeye koymak mı? Anladım hocam. Kolay gelsin size.
:):):)

Bu millette ırkçılığın ı'sı yok evet. Irkçı olarak gördüğünüz siyasi liderler bile ırkçı değil. Irkçılık olan millet nüfusunun 10/1'i kadar mülteci, sığınmacı, kaçak, göçmen ağırlamaz. Bu kadar kaçkın varken Türklerin Üstün Irk Fantezisi diye başlık açmanın hiçbir akıllı mantıklı yanı da olmaz. İşte Halep, işte arşın. Ekonomik olarak çöküntü içinde, ahlaki yıkım içinde, nüfusu düşüşe geçmiş, vatandaşlığı parayla satılan bir devletin vatandaşı Irkçı Milliyetçi falan değildir. İki üç olumsuz cümle kurdu diye kimse de ırkçı olmaz. Irkçılık sıçmık gibi fikir atmaya benzemez, entelektüel ve siyasi yönden fikirlerle altının doldurulması gerekir. Türkiye'de böyle bir şey yok. Dibinizdeki Ermenistan'a gidin ırkçılık nedir görürsünüz. Üzerinde Türk bayrağı var diye tır dorsesini taşlayacak kadar kafayı yemişler. 15. yüzyılda adı İstanbul olmuş yere hala Konstantinapolis diyecek kadar kafayı yemiş, adalar denizinde tek hakim olduklarını düşünen, Anadolu'nun bağrına kadar uzanan topraklara helenik düşlerle bakan Yunanlara gidip görün Irkçılığı.

Kürt mevzusuna gelecek olursak. Çok değil daha dün Sur'da, Cizre'de, Nusaybin'de 7den 70e hendek kazıp, sokaklara kum torbalarıyla barikat kurdu bu hainler. 800'e yakın vatan evladı bu başkaldırıyı, isyanı bastırırken canından oldu. Bu topraklar için şehit düştü. Bu adamlar kaçakçılıkla zenginleşirken, Cumhuriyetin en büyük mücadelelerinden biri olan aşiretleşmeyle hayatlarına devam ettiler. Hâlâ ağalarına tapıyorlar. Ülkenin en büyük sorunlarından olan tarikatlar bunlardan çıkıyor. Hâlâ Allah-Muhammed diyerek hem dini, hem bu toprakları zehirliyorlar. Cumhuriyete hiçbir şekilde entegre olamamış bir güruh bunlar. Elektrik faturası bile ödemeye yanaşmıyorlar. Sen ödüyorsun faturalarını. Gelmiş bana her biri aynı değil diyor. He canım, her biri aynı değil. O yüzden ağalıklarıyla, aşiretleriyle övünüyorlar. Sahil şeridinde oynadıkları mafyacılığı, büyük şehirlerde yaptıkları kadın/uyuşturucu ticaretini anlatmaya gerek bile görmüyorum. Ne ahlaki ne medeni olarak bu ülkeye uygun değiller. Uygun olduklarını göstermek istiyorlarsa şayet, önce elektrik faturalarını ödesinler, tarikatlarını dağıtsınlar, ağalarına biat etmeyi kessinler, batıda her türlü illegal işin içinde olmayı bıraksınlar. Ne zaman oranları batıdakiyle eşit olur o zaman benimle eşitlik pazarlığı yapabilirler. Ne zaman Sur'da, Cizre'de, Nusaybin'de sokakları kazan, barikat kuranları devlete ihbar ederler, o zaman bu ülkede benimle eşit olduklarını iddia edebilirler. Ama yok Rouly batının konforunda yaşayan 3-5 Kürt arkadaşının yüzüne gerçekler vuruldu diye rahatsız olmuş. Kürtlerin ödemediği faturaları 1000 yıl daha ödemek, arada sırada sokakları devleti bölmek için savaş alanına çevirmesine izin verilsin diyor. Çünkü kürtlerin hepsi aynı kefede değilmiş...

:):):)

Bu millette ırkçılığın ı'sı yok evet. Irkçı olarak gördüğünüz siyasi liderler bile ırkçı değil. Irkçılık olan millet nüfusunun 10/1'i kadar mülteci, sığınmacı, kaçak, göçmen ağırlamaz. Bu kadar kaçkın varken Türklerin Üstün Irk Fantezisi diye başlık açmanın hiçbir akıllı mantıklı yanı da olmaz. İşte Halep, işte arşın. Ekonomik olarak çöküntü içinde, ahlaki yıkım içinde, nüfusu düşüşe geçmiş, vatandaşlığı parayla satılan bir devletin vatandaşı Irkçı Milliyetçi falan değildir. İki üç olumsuz cümle kurdu diye kimse de ırkçı olmaz. Irkçılık sıçmık gibi fikir atmaya benzemez, entelektüel ve siyasi yönden fikirlerle altının doldurulması gerekir. Türkiye'de böyle bir şey yok. Dibinizdeki Ermenistan'a gidin ırkçılık nedir görürsünüz. Üzerinde Türk bayrağı var diye tır dorsesini taşlayacak kadar kafayı yemişler. 15. yüzyılda adı İstanbul olmuş yere hala Konstantinapolis diyecek kadar kafayı yemiş, adalar denizinde tek hakim olduklarını düşünen, Anadolu'nun bağrına kadar uzanan topraklara helenik düşlerle bakan Yunanlara gidip görün Irkçılığı.

Kürt mevzusuna gelecek olursak. Çok değil daha dün Sur'da, Cizre'de, Nusaybin'de 7den 70e hendek kazıp, sokaklara kum torbalarıyla barikat kurdu bu hainler. 800'e yakın vatan evladı bu başkaldırıyı, isyanı bastırırken canından oldu. Bu topraklar için şehit düştü. Bu adamlar kaçakçılıkla zenginleşirken, Cumhuriyetin en büyük mücadelelerinden biri olan aşiretleşmeyle hayatlarına devam ettiler. Hâlâ ağalarına tapıyorlar. Ülkenin en büyük sorunlarından olan tarikatlar bunlardan çıkıyor. Hâlâ Allah-Muhammed diyerek hem dini, hem bu toprakları zehirliyorlar. Cumhuriyete hiçbir şekilde entegre olamamış bir güruh bunlar. Elektrik faturası bile ödemeye yanaşmıyorlar. Sen ödüyorsun faturalarını. Gelmiş bana her biri aynı değil diyor. He canım, her biri aynı değil. O yüzden ağalıklarıyla, aşiretleriyle övünüyorlar. Sahil şeridinde oynadıkları mafyacılığı, büyük şehirlerde yaptıkları kadın/uyuşturucu ticaretini anlatmaya gerek bile görmüyorum. Ne ahlaki ne medeni olarak bu ülkeye uygun değiller. Uygun olduklarını göstermek istiyorlarsa şayet, önce elektrik faturalarını ödesinler, tarikatlarını dağıtsınlar, ağalarına biat etmeyi kessinler, batıda her türlü illegal işin içinde olmayı bıraksınlar. Ne zaman oranları batıdakiyle eşit olur o zaman benimle eşitlik pazarlığı yapabilirler. Ne zaman Sur'da, Cizre'de, Nusaybin'de sokakları kazan, barikat kuranları devlete ihbar ederler, o zaman bu ülkede benimle eşit olduklarını iddia edebilirler. Ama yok Rouly batının konforunda yaşayan 3-5 Kürt arkadaşının yüzüne gerçekler vuruldu diye rahatsız olmuş. Kürtlerin ödemediği faturaları 1000 yıl daha ödemek, arada sırada sokakları devleti bölmek için savaş alanına çevirmesine izin verilsin diyor. Çünkü kürtlerin hepsi aynı kefede değilmiş...
Daha iyi anlatılamazdı... Bunları toplum içinde söylediğinde ya sen ırkçı oluyorsun ya da onlar masum rolüne giriyor. Bunların kurdukları malum partilerin içinde hep kimin portreleri var görüyoruz ve bu terörist ayağı olan partiler ve onların alt partilerinin oy oranı %10'u aşmış durumda ve meclise de girmiş durumda. Hangi ülkede olsa kapatılırlar ancak burada onlar bile açık şu dünyada Türk halkı kadar ırkçılığı az böyle pisliklere toleransı fazla millet yok birde "üstün ırk fantezisi" diye konu açıp milleti ırkçı-aşırı milliyetçi olmakla genelliyorlar.

Gayet normal bir şeydir. Her millet, her topluluk kendini üstün görebilir sorun değil. Ermenistan'a gitsen adamlar seni linçlemek için Türk'üm demeni bekliyor. Yunanistan'a gitsen keza aynı şekilde. Atatürk'ün millet anlayışı da öyle temiz, sandığınız kadar kardeşçil değil. Ve olması gereken de bu. Bir topluluğu sağ tutmak için ya din ile birlik olman gerek, ya da ırk bilinciyle, kardeşlikle olman gerek. Basitinden: "Ne mutlu Türküm diyene!" ya da "Türkiye Türklerindir." Atatürk'ün yine aynı şekilde Türk ırkının geçmişte yaptığı savaşlara, komutanlara hayranlığı vardır. Birisi de Timur olur. Yine modern çağda Türkiye'nin durumunu ele alacak olursak, resmiyetteki dilimiz Türkçe. Neden Türkçe? Çünkü soyumuz Rum değil. Bunun öncesinde ada mevzuları da ırklar baza alınarak çözülmeye çalışıldı. Irk önemlidir. Her millette ön plana çıkartılabilir yahut kutsal da sayılabilir. Sayılsın da. Osmanlı devşirmeyle, sağ duyuyla yaklaşıp; Rumunu, Ermenisini, Arapını almasaydı ne ihtilal olurdu ne de huzur bozulurdu. Her ırk, her millet kendini düşünür.

Yeni konular

Geri
Yukarı