Türklerin üstün ırk fantezisi nedir?

Baştan yanlış anlaşılmasın bende ordulu bir türküm. Şimdi anlatacağım şey bana o kadar komik ve saçma geliyor ki kahkaha atasım geliyor ama birkaç adet kafası basmayan ergen bu dediklerimi beğenmeyebilir. Bizim milletimizde "Türk olmak şereftir, en üstün ırk Türk ırkı!" gibi bir düşünce yapısı var ve ben bunu oldum olası anlamadım. Tarihimiz en iyisi değil, geçmişte yaptığımız çok büyük hatalar var, kendimizden aşağı gördüğümüz ırktaki insanlardan daha alçakça şeyler yapmamıza rağmen (sebepsiz yere kargaşa çıkarmak gibi) kendimizi en üst mertebede görüyoruz. Türklerin oldukça eski ve güzel bir tarihi var ancak ne en iyisi, ne en kusursuz olanı. Bir yorumda birisi ermenilerin Ermenistan bölgesinde türklerden daha eski olduğunu yazmış, doğru bir şey isteyen araştırıp açıkça görebilir ama kullanıcılar yorumu beğenmemiş. Türkler daha eski veya Türkler olmadan önce oralar toprak bile değildi gibi cümleler gördüm. Arkadaşlar herhangi birisi bir Arap, Kürt, ermeni ve Türk birisini ördüğünde hangisinin hangisi olduğunu bile anlamıyor, ne üstün ırkı? ABD'nin Vietnam'a kaybetmesinden sonra kuyruk acısını film sektöründen çıkarması gibi bizim Türk halkının kendini üstün gösterme amacı nedir birisi anlatabilir mi? Bir tane Kürt tanıdığım vardı, takılırken birisi ona sen kürtsün, teröristsin gibi şeyler dediğini duydum. Normalde Türkiye'yi canından çok seven bir kürde böyle bir şey dendiği zaman, o Kürt sonradan aynı şeyi Moğol çakması Türk dediğinde ortalık alevleniyor ve saçma şeylerle uğraşıyoruz. Atatürk'ün türklük fikirlerine tamamen karşı düşünen nihal atsız gibi ülkeye faydası olmayan, kardeşi kardeşe düşürecek fikir yapısı olan insanları kahraman ilan eden ergenlere sormak istiyorum. Türkler nasıl üstün ırk?

Instagram editleri izledikten sonra gaza gelenlerin yorumlarını çok merak ediyorum. 😀
Hocam siz ne anlatıyorsunuz ya Türkler kadar toleransı yüksek bir etnik grup yok Avrupa'da herhangi bir ülkeye bu kadar mülteci gelse, bu ülkenin yaşadıklarını yaşasa adamlar etrafı yakıp kavururdu Almanya dışında azıcık mülteci var adamların ülkesinde onu bile atmak istiyorlar. Avrupada ve Türkiyede böyle sağ-milliyetçi görüşlerin artmasının nedeni bellidir: mülteciler ve kültürel yozlaşma. Türkiye'de o kadar fazla var ki insanların birbirine saldırıp yemediğine şükredin.
Bu yine saçma bir davranış ancak bizim halkımız kadar ileri düzeyde olduklarını düşünüyorum. Belki Pakistanlılar bize rakip olur bu konuda.
İleri düzeyde falan değil aradığında bulursun her ülkede. Hintlilere veya Araplara bak istersen ayakları pislik içindeyken öten horoz gibiler. Avrupada da avrupalı olmayanı aşağı görüyorlar ne kadar Humanist tavırlar takılmaya çalışılsa da en basitinden iş hayatında belli oluyor düşük ücretle çalıştırmaya çalışıyorlar, en basitinden bir Avrupalı bir işe girmekte bir Hintliden daha deneyimsiz olsa da Avrupalının işe alınması daha yüksek ihtimal. Bugün Almanya'da baktığında hep düşük sınıf işlerde-hizmet sektöründe Türkler çalışır.

Kullandığın dil hala provoke etmeye çabalamaktan başka bir şey değil. Her yazdığın yazıda beni haklı çıkarıyorsun. Akıl, sizin gibiler gibi kullanışlı aparat olmaksa ben deli olmaktan gurur duyarım. Çoluğu çocuğu zehirlemeye çalışmanıza devam edin. Son sözü hep biz söyleyeceğiz.
Dünyayı boş vermiş hikayenin depresif ana karakteri gibi konuşuyor, güldürüyor insanı. Dediklerimden hangisi seni haklı çıkarıyor? Sabahtan beri haklı çıkarıyorsun, haklı çıkarıyorsun diyorsun. Hangi dediğim seni haklı çıkarıyor? Kullandığım dile laf ediyor ama sabahtan beri insanları kandırıyormuşum gibi açıklama yapıyorsun. En başta bu konu için yazdığım soruya bir defa bile cevap vermedin. Hep kaçamak cevaplar verdin. Verecek cevabın yok ki, uzattıkça uzatıyorsun. İlk yazdığıma cevabın var ise yaz, yoksa boş yere 50 defa papağan gibi provokasyoncusunuz lafını tekrar etme. Zaten senin gibiler bir şeye cevap vermeden, çözüm üretmeden laf kalabalığı yaparak yırtmaya çalışmanız yüzünden diğer insanları da kendiniz gibi yaptınız. Hastalıklı düşüncelerini kendine sakla hocam. Bozuk plak gibisin.

Hocam siz ne anlatıyorsunuz ya Türkler kadar toleransı yüksek bir etnik grup yok Avrupa'da herhangi bir ülkeye bu kadar mülteci gelse, bu ülkenin yaşadıklarını yaşasa adamlar etrafı yakıp kavururdu Almanya dışında azıcık mülteci var adamların ülkesinde onu bile atmak istiyorlar. Avrupada ve Türkiyede böyle sağ-milliyetçi görüşlerin artmasının nedeni bellidir: mülteciler ve kültürel yozlaşma. Türkiye'de o kadar fazla var ki insanların birbirine saldırıp yemediğine şükredin.
Zaten bu gün yapmamız gerekeni yapmadığımız için ormanda tacize uğradıktan sonra kafası taşla ezilen Ayşegül, ablasına laf eden mülteciye hesap sorduğu için kalbinden bıçaklanan Batuhan, Reçetesiz ilaç vermediği için mülteci tarafından kolu satırla koparılan doktor. Bunların hepsi senin o iyi bir şeymiş gibi söylediğin tolerans yüzünden olan şeyler. Açtığım konu ile bu yazdıklarının alakası yoktu ama sen açtığın için değinmek istedim.
İleri düzeyde falan değil aradığında bulursun her ülkede. Hintlilere veya Araplara bak istersen ayakları pislik içindeyken öten horoz gibiler. Avrupada da avrupalı olmayanı aşağı görüyorlar ne kadar Humanist tavırlar takılmaya çalışılsa da en basitinden iş hayatında belli oluyor düşük ücretle çalıştırmaya çalışıyorlar, en basitinden bir Avrupalı bir işe girmekte bir Hintliden daha deneyimsiz olsa da Avrupalının işe alınması daha yüksek ihtimal. Bugün Almanya'da baktığında hep düşük sınıf işlerde-hizmet sektöründe Türkler çalışır.
Hocam dediğin düşük işte Türklerin çalışmasının sebebi o ülkenin vatandaşı olmadıkları için vatandaşlık alana kadar işçinin ihtiyaç duyulduğu yere vatandaşlığı olmayan işçileri veriyorlar. Ve mantıklı olanı yapıyorlar. Bu gün Türkiye'de sınava dahi girmeden doktor olan Pakistanlıları eleştirirken herkesin sesi çıkıyor ama Almanya'da vatandaşlığı olmayan bir Türk temizlikçi olunca mantıksız mı oluyor? Gözünü seveyim hocam başkasına yapılana sesin çıkmıyor, sana yapılınca sesin çıkıyor. Dediğin şey bana dokunmayan yılan bin yaşasın ile aynı.

Son düzenleme:
Zaten bu gün yapmamız gerekeni yapmadığımız için ormanda tacize uğradıktan sonra kafası taşla ezilen Ayşegül, ablasına laf eden mülteciye hesap sorduğu için kalbinden bıçaklanan Batuhan, Reçetesiz ilaç vermediği için mülteci tarafından kolu satırla koparılan doktor. Bunların hepsi senin o iyi bir şeymiş gibi söylediğin tolerans yüzünden olan şeyler. Açtığım konu ile bu yazdıklarının alakası yoktu ama sen açtığın için değinmek istedim.
Ben buna iyi bir şey demedim veya lanse etmedim iftira atmayı bırakın, alçaklığa lüzum yok burada yapmadığım şeyleri yapıyormuşum gibi göstermeyi bırakın. Bas baya alakası var bir daha oku ne yazıyor bunun neden böyle olduğunu yazdım.
Hocam dediğin düşük işte Türklerin çalışmasının sebebi o ülkenin vatandaşı olmadıkları için vatandaşlık alana kadar işçinin ihtiyaç duyulduğu yere vatandaşlığı olmayan işçileri veriyorlar. Ve mantıklı olanı yapıyorlar. Bu gün Türkiye'de sınava dahi girmeden doktor olan Pakistanlıları eleştirirken herkesin sesi çıkıyor ama Almanya'da vatandaşlığı olmayan bir Türk temizlikçi olunca mantıksız mı oluyor? Gözünü seveyim hocam başkasına yapılana sesin çıkmıyor, sana yapılınca sesin çıkıyor. Dediğin şey bana dokunmayan yılan bin yaşasın ile aynı.
Vatandaşlığı olsun olmasın bu durum böyle. Ben eleştiri bile yapmıyorum olanı söylüyorum gene iftira atıyorsunuz ben Türkleri veya herhangi bir yabancı etnik grubu savunmuyorum. Kimse Almanya da Türklerin temizlikçi olmasına karşı çıkmadı zaten. Olan durumu söyledim bugün vatandaşlığın olsa da aynı muameleyi göreceksin, Almanya da vatandaşlığı olan milyon tane Türk var durum değişiyor mu? Hayır. https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/353268
Avrupa da avrupalı olmayan toplum gözünde daha aşağıdır. https://www.indyturk.com/node/56099...ğ-popülizmi-ve-yükselen-milliyetçilik-dalgası daha önce açıkladığım gibi bu durumun sebebi mülteciler ve kültürel yozlaşma ama siz anlamaya çalışmak yerine illa beni bir kalıba sokup saldırma niyetindesiniz bu yüzden senin gibilerle insan gibi tartışılmaz.

Ben buna iyi bir şey demedim veya lanse etmedim iftira atmayı bırakın, alçaklığa lüzum yok burada yapmadığım şeyleri yapıyormuşum gibi göstermeyi bırakın. Bas baya alakası var bir daha oku ne yazıyor bunun neden böyle olduğunu yazdım.
Hocam konuyla alakasız şeyleri neden yazıyorsun o zaman? Seni bir kalıba falan soktuğum da yok. Neyin iftirasını attım? Şifozren falan mısınız? Tolerans dediğin şeyin sonuçlarını yazdım. Ülkede herkes aklını mı kaçırdı anlamadım ki.

Türk milleti ne milliyetçidir, ne de ırkçı. Daha inandığı dinde bile kendi dilinde ibadet etmeyen bir millet nasıl Irkçı Milliyetçi olarak adlandıralabilir? Aşırı sağı geçtim, dümdüz bir sağ parti bile yok bu ülkede. Bugün batıdan bir öğretmen doğuya tayini çıktığında yüreğinde korku varsa, asker polis doğuya giderken ailesinin yüreğinde korku varsa Türk milleti değil, Kürtler utanmalıdır. Milliyetçilik, ırkçılık, faşistlik gibi kavramlarla Türk milletine gelmeyin. Öyle bir bilinçleri yok çünkü
Bu konuyu dün eve giderken Türk, Kürt tartışması yüzünden birbiriyle tartışan kişileri gördüm de konuyu açıp sormak aklıma geldi. Türk milletinde ırkçılık yok mu? Komik olmayın.
Bugün batıdan bir öğretmen doğuya tayini çıktığında yüreğinde korku varsa, asker polis doğuya giderken ailesinin yüreğinde korku varsa Türk milleti değil, Kürtler utanmalıdır.
Hepsini aynı kefeye koymak mı? Anladım hocam. Kolay gelsin size.

Son düzenleme:
Hocam konuyla alakasız şeyleri neden yazıyorsun o zaman? Seni bir kalıba falan soktuğum da yok. Neyin iftirasını attım? Şifozren falan mısınız? Tolerans dediğin şeyin sonuçlarını yazdım. Ülkede herkes aklını mı kaçırdı anlamadım ki.
Yazdıklarınla dediklerin uyuşmuyor başta bu toleransı iyi birşey gibi lanse ettiğimi söyleyip mülteciler tarafından öldürülen insanların bu yüzden olduğunu söylemişsiniz bu bas baya iftiradır. Şizofren birisi varsa sizsiniz ağzınızdan çıkanı kulağınız duymuyor sanırım? Ruh hastası mıdır nedir.
Konuyla da bas baya alakası var hala aynı şeyi papağan gibi tekrar ediyorsun.

Yazdıklarınla dediklerin uyuşmuyor başta bu toleransı iyi birşey gibi lanse ettiğimi söyleyip mülteciler tarafından öldürülen insanların bu yüzden olduğunu söylemişsiniz bu bas baya iftiradır. Şizofren birisi varsa sizsiniz ağzınızdan çıkanı kulağınız duymuyor sanırım? Ruh hastası mıdır nedir.
Konuyla da bas baya alakası var hala aynı şeyi papağan gibi tekrar ediyorsun.
Tolerans kelimesinin anlamını biliyor musunuz? Ayıptır sorması.

Tolerans kelimesinin anlamını biliyor musunuz? Ayıptır sorması.
Bu tartışmaya daha fazla devam etmeyeceğim belli ki okuduğunu anlayamıyorsun.
Zaten bu gün yapmamız gerekeni yapmadığımız için ormanda tacize uğradıktan sonra kafası taşla ezilen Ayşegül, ablasına laf eden mülteciye hesap sorduğu için kalbinden bıçaklanan Batuhan, Reçetesiz ilaç vermediği için mülteci tarafından kolu satırla koparılan doktor. Bunların hepsi senin o iyi bir şeymiş gibi söylediğin tolerans yüzünden olan şeyler.

Bu gün Türkiye'de sınava dahi girmeden doktor olan Pakistanlıları eleştirirken herkesin sesi çıkıyor ama Almanya'da vatandaşlığı olmayan bir Türk temizlikçi olunca mantıksız mı oluyor? Gözünü seveyim hocam başkasına yapılana sesin çıkmıyor, sana yapılınca sesin çıkıyor. Dediğin şey bana dokunmayan yılan bin yaşasın ile aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı